Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

mam OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED PLUS +110% i wzgledem Night Breaker Plus różnica jest ale moim zdaniem bardzo delikatna, raczej nie warta dołożenia 20-25zł. Na jednych i drugich światła są bardzo mocne. Z tego co wiem za jakiś czas Night Breaker Plus zostanie wycofana ze sprzedaży i zastąpiona +110%

Aha, dzieki za odp! Wybiore w takim razie H7 Night Breaker Plus, teraz pytanie jakie W5W bedą do nich najbardziej pasowac? Nie chce zeby swiecily na niebiesko, moga miec delikatna poswiate, chodzi o to zeby barwy sie mniej wiecej pokrywaly;)

OSRAM Cool Blue Intense beda OK ? Czy moze jakies LEDy beda lepsze ??

Te ładnie świecą na biało

OSRAM - ŻARÓWKA POSTOJOWA COOL BLUE INTENSE W5W - 3559296991 - oficjalne archiwum allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED PLUS +110% i wzgledem Night Breaker Plus różnica jest ale moim zdaniem bardzo delikatna, raczej nie warta dołożenia 20-25zł. Na jednych i drugich światła są bardzo mocne. Z tego co wiem za jakiś czas Night Breaker Plus zostanie wycofana ze sprzedaży i zastąpiona +110%

Aha, dzieki za odp! Wybiore w takim razie H7 Night Breaker Plus, teraz pytanie jakie W5W bedą do nich najbardziej pasowac? Nie chce zeby swiecily na niebiesko, moga miec delikatna poswiate, chodzi o to zeby barwy sie mniej wiecej pokrywaly;)

OSRAM Cool Blue Intense beda OK ? Czy moze jakies LEDy beda lepsze ??

Powyżej masz moje zdjęcia postojówek OSRAM Cool Blue Intense w porównaniu ze "zwykłą" żarówką.

Wrażenia po założeniu jak najbardziej na plus. Pomimo, że są niebieskie, świecą ładnym światłem z delikatną poświatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED PLUS +110% i wzgledem Night Breaker Plus różnica jest ale moim zdaniem bardzo delikatna, raczej nie warta dołożenia 20-25zł. Na jednych i drugich światła są bardzo mocne. Z tego co wiem za jakiś czas Night Breaker Plus zostanie wycofana ze sprzedaży i zastąpiona +110%

Aha, dzieki za odp! Wybiore w takim razie H7 Night Breaker Plus, teraz pytanie jakie W5W bedą do nich najbardziej pasowac? Nie chce zeby swiecily na niebiesko, moga miec delikatna poswiate, chodzi o to zeby barwy sie mniej wiecej pokrywaly;)

OSRAM Cool Blue Intense beda OK ? Czy moze jakies LEDy beda lepsze ??

Powyżej masz moje zdjęcia postojówek OSRAM Cool Blue Intense w porównaniu ze "zwykłą" żarówką.

Wrażenia po założeniu jak najbardziej na plus. Pomimo, że są niebieskie, świecą ładnym światłem z delikatną poświatą.

Aha dzieki za info, to cos mi sie pochrzanilo, myslalem ze masz jako "dlugie" te h7.

Czyli na tych dwoch pierwszych zdjeciach swieca same W5W ?? A na kolejnych dwoch pokazane jak swieca h7 w soczewce jako swiatla mijania, czyli krotkie tak ?

Powiedz jeszcze jak sie spisuja w nocy i przy opadach , pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED PLUS +110% i wzgledem Night Breaker Plus różnica jest ale moim zdaniem bardzo delikatna, raczej nie warta dołożenia 20-25zł. Na jednych i drugich światła są bardzo mocne. Z tego co wiem za jakiś czas Night Breaker Plus zostanie wycofana ze sprzedaży i zastąpiona +110%

Aha, dzieki za odp! Wybiore w takim razie H7 Night Breaker Plus, teraz pytanie jakie W5W bedą do nich najbardziej pasowac? Nie chce zeby swiecily na niebiesko, moga miec delikatna poswiate, chodzi o to zeby barwy sie mniej wiecej pokrywaly;)

OSRAM Cool Blue Intense beda OK ? Czy moze jakies LEDy beda lepsze ??

Powyżej masz moje zdjęcia postojówek OSRAM Cool Blue Intense w porównaniu ze "zwykłą" żarówką.

Wrażenia po założeniu jak najbardziej na plus. Pomimo, że są niebieskie, świecą ładnym światłem z delikatną poświatą.

Aha dzieki za info, to cos mi sie pochrzanilo, myslalem ze masz jako "dlugie" te h7.

Czyli na tych dwoch pierwszych zdjeciach swieca same W5W ?? A na kolejnych dwoch pokazane jak swieca h7 w soczewce jako swiatla mijania, czyli krotkie tak ?

Powiedz jeszcze jak sie spisuja w nocy i przy opadach , pozdr!

Dokładnie tak jak napisałeś, dwa zdjęcia to porównanie W5W i kolejne dwa to H7 w soczewce Osram Night Breaker Plus vs Philips LongLife 30% po rocznym świeceniu.

W5W Osram Cool Blue Intense w połączeniu z Osram Night Breaker Plus to bardzo fajne połączenie. W nocy pozytywnie i bardzo pozytywnie podczas deszczu. W porównaniu z wcześniejszymi żarówkami widać sporą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w różnych autach miałem różne żarówki, ale tylko chińskie Tungsramy +120% miażdżyły wszystko, niestety 4-5 mies. i kosz, bo szybko się przepalają ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem tungsram+90%,osram night breaker,osram cool blue intense (obecnie) i wszystkie praktycznie tak samo swiecą i tungsramy najtansze.Nastepna kolej czekaj na tungsram+120%:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w różnych autach miałem różne żarówki, ale tylko chińskie Tungsramy +120% miażdżyły wszystko, niestety 4-5 mies. i kosz, bo szybko się przepalają ;/

Też polecam- ,cena zauważalnie niższa od np. przereklamowanych Philipsów -a co do trwalosci to u brata latają juz jakies 9m-cy wiec z tym bywa różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie te 120 % były na prawdę ekstra, gdyby tylko trwałość była lepsza...eh

teraz cisnę na zwykłych H4 z Narvy, stykają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze sobie philips diamond, ładna barwa i mocno świecą. Tylko nie dokonca można używać w ue :-P

Wysyłane z mojego HTCSensation za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce dobrze widzieć w nocy, również w deszczu, jesienią, zimą w trudnych warunkach to niech unika wszystkich żarówek które mają jakikolwiek niebieski filtr. To wynika z czystej fizyki: światło o niebieskiej barwie ulega silniejszemu rozproszeniu na cząstkach wody, kurzu i w ogóle powietrza, niż światło o barwie przesuniętej w kierunku czerwieni. Najlepszy dowód - słońce nisko nad horyzontem jest czerwone bo światło przechodzi dużo dłuższy dystans przez atmosferę niż w południe i wtedy niebieska część widma rozprasza się a czerwona dociera do nas.

Drugi dowód - dlaczego niebo jest niebieskie? bo światło niebieskie najsilniej się w powietrzu rozprasza i tworzy ładne tło. Tego efektu jednak nie chcemy w światłach samochodowych. Im bardziej niebieskie żarówki tym gorzej widzimy drogę, bo światło bardziej rozprasza się i widzimy niebieską mgłę zamiast oświetlonej drogi. Należy więc całkowicie olać to, że niebieskawe światełko jest takie modne i używać żarówek bez niebieskich poprawiaczy wyglądu.

Druga sprawa - kupując żarówki z opisem +120% czy +90% przeczytajcie dokładnie co producent ma na myśli, czego jest o 100% więcej - światła czy ładnego wyglądu? Może o 100% jaśniejsza BARWA światła, czyli temperatura barwowa, co nie znaczy, że zwiększy się ilością światła. To tak jak z sokami owocowymi wielki napis 100% a drobnym druczkiem: "dziennego zapotrzebowania na witaminę C"

Nas jako kierowców interesuje tylko silniejszy strumień świetlny - jak ktoś znajdzie żarówkę która będzie miała ten parametr o 100% wyższy niż zwykły Philips za 12zł i wytrzyma ponad rok, to dajcie mi znać - na pewno kupię.

Najlepsze efekty uzyskuje się przez umycie, wypolerowanie czy zregenerowanie reflektorów.

Wydawanie 100zł na żarówki które nie wytrzymują nawet roku uważam za całkowicie bezsensowne, kupuję Najzwyklejsze żarówki obojętnie jakie byle markowe - Philips, Osram, Tungsram, Hella - te które akurat będą tańsze. I świecą dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 latach niestety padły mi philipsy blue vision (H4) ;/ chodzi mi o mocno białe światło w nocy i podczas deszczu i czy OSRAM NB Unlimited plus bedą odpowiednie? czy lepsze są Philipsy diamond vision lub PHILIPS H4 COLOR VISION 2SZT NIEBIESKIE NOWOŚĆ! (3860751652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ? nie chodzi mi o wygląd tylko o siłe światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero wczoraj zobaczyłem takie philipsy ale widzę że idą na pierwszy odstrzal :P czyli te OSRAMY zostawić? a te blue vision to zgadzam się że podczas deszczu to lipa konkretna

to ostatecznie którą wybrać OSRAM NB unlimited plus czy Philips H4 Xtreme Vision +100% ?

Kupiłem jednak OSRAM NB +110% i moim zdaniem lepiej świeciły Blue vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie maja mieć wymiary Ledy do postojówek ? 5050 SMD czy jakieś inne ? Np takie bedą dobre Postojówki LED T10 13 x 5050 SMD W5W Żarówki LED (3944874655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nie miałem ale widzę, że wszystkie z kategorii "innowacyjne" mają niebieski filtr czyli pogarszają widzenie. Lepiej sprawdzić te Żarówki | LUCAS POLSKA - zwykłe bez niebieskich "poprawiaczy". Jeżeli nie są droższe niż 10zł plus wysyłka to mógłbym zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem okazję jechać we mgle i delikatnie mówiąc żarówki które mam w halogenach słabo sobie radziły, jakie macie żarówki w halogenach które na prawdę dają radę we mgle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem żarówki osram night breaker unlimited zobaczymy w nocy jak sobie poradzą ze starymi lampami tym bardziej soczewkami i ile pożyją dam znać o efekcie.

Jak tam Duch Twoje Unlimited? Świecą Ci jeszcze, czy się przepaliły z racji tego że od założenia minęło już prawie 5 miesięcy? Napisz ile robisz na miesiąc km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmieniłem 13.12.2013 żarówki H7 na Night Breaker Plus i dzisiejszego pięknego dnia jedna poszła z dymem.

6m-cy wytrzymała... Jedyny plus to bielsze światło w porównaniu do standardowej żarówki i lepsza widoczność w nocy i w deszcz.

Jeśli natomiast ktoś kalkuluje to moim zdaniem nieopłacalny zakup...2 szt. średnio kosztują ok.55zł (+koszt wysyłki) czyli wychodzi ok.12-14zł/m-c przyjmując że jedna żarówka wytrzyma ok.6m-cy.

Ktoś ma inną alternatywę do NBP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Blue Vision... :wink:

Wytrzymują też niezbyt długo (z rok, półtora), a potem jedna strzela (dwa razy mi się tak zdarzyło, w dwóch różnych autach), na szczęście po wysłaniu na gwarancję, przysyłają nowy komplet... chyba z lepszego sortu bo teraz trzymają już dłużej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...