Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Lipa bedzie jak osram hyper cool blue masakra w nocy i w deszczu nic nie widac trzeba z nosem przy szybie jechac zeby widziec cis przy wyprzedzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie co powiecie o tym wynalazku? https://cat.fr.eu.cr...ign=alluserscro

Co to kur za wynalazek??

Myślicie że 2 diodki bedą w stanie oświetlić droge tak jak żarówka? coś mnie sie nie wydaje ale jak ktoś przetestuje

bo go uwiera 360zł w d*p.sko to mile widziany komentarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie raczej nie prędko doczekamy się relacji bo ceny powalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja szukam żaróki pokroju Osram Night Breaker (obecnie takie założone) lub Philips White Power (dawniej założone) ale nie za taką cenę bo wydawać na żaróki ok 100zł które poświecą średnio 6m-cy to za dużo.Wiec czy znacie jakies podobnie świecące ale za mniejsze pieniądze i aby świeciły dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJE UWAGI CO DO ŻARÓWEK - przerobiłem zwykłe H7 firmy GE, Osram NB +90% (starsza wersja), Tungsram +50% BLUish, Tungsram Megalight +90% (obecnie w aucie):

1.Żadna żarówka nie da tego co oryginalny XENON !

2. Nie łudź się tym, że Osram Night Breaker czy Tungsram +120% czy inny Philips White Vision - będzie świecił tak jak XENON !

3.Jeśli myślisz, że kupując żarówki typu Osram NB 110% lub Tungsram +120% będziesz jeździł 2-3 lata i nadal będą super hiper to jedynie co możesz zrobić to sobie pomarzyć :)

4.Chcesz mieć żarówkę, która wytrzyma 2 lata? Kup obojętnie jaką byle renomowanej firmy typu Philips Long Life, Hella, Osram Oryginal / Standard / Ultra Life (3 lata gwar), Tungsram czy Narva.

5. Chcesz widzieć coś w nocy podczas deszczu w soczewkach w audi A4 B6? Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że z tych które już przerobiłem OSRAM NB +90% były naprawdę super jeśli chodzi o pogodę taką jak teraz, czyli deszczowo i szybko zapada zmrok. Tungsram BLUish +50% były trochę słabsze, spaliły się po ok.10 miesiącach, Osramy wytrzymały ok.6-7 m-cy. Obecne Megalight +90% świecą już ok. 10 m-cy, niestety nie jest rewelacyjnie w porównaniu do NB, wypadają blado, ale należy się również liczyć z tym, że każda żarówka z upływem czasu traci swoje własności świetlne i z każdym miesiącem, każdą ilością kilometrów, żarówka będzie się wypalała i dawała mniej światła - tego nie przeskoczysz !

6. Chcesz mieć dobre światło? Jasną barwę? Widzieć dużo w nocy podczas deszczu? Wymień soczewki na XENON !

To jest jedyne słuszne rozwiązanie, niestety drogie...sama wymiana dość dobrych xenonów to ok.1000-1500zł do tego zakup samych żarników renomowanej firmy to koszt ok.120-150zł/szt.

Wnioski

Jeżeli chcesz mieć dobre światło w soczewce A4 B6 to musisz kupić coś z żarówek typu Osram NB, Tungsram +120% lub Philips White Vision - niestety trzeba liczyć się z wysoką ceną i krótką żywotnością żarówki !

Żarówki "zwykłe" H7 = długa żywotność, ale nieporównywalnie słabsze światło i barwa światła bardziej żółta, a to niestety równa się również ze słabszym świeceniem w czasie deszczu w nocy.

Zwykłe żarówki różnią się grubością żarnika, mocne żarówki charakteryzują się tym, że ten żarnik jest cieńszy, co siłą rzeczy sprawia, że szybciej się przepali.

Jeszcze na koniec kilka istotnych rzeczy:

Jakość świecenia zależna jest oczywiście w 99% od jakości naszych odbłyśników, jeśli masz wypalone reflektory, zapomnij o dobrym świetle.

Każdy inaczej odbiera jakość świecenia żarówek, jeśli ktoś nie wymieniał przez 3 lata żarówek to po włożeniu kolejnych nowych zwykłych, będzie chwalił jak super świecą, a jak włoży któreś z krótkotrwałych to już w ogóle szał.. ;)

Żeby nie być gołosłownym, miałem zwykłe H7 firmy GE, nie wiem ile czasu świeciły, auto sprowadziłem z Niemiec, jak wymieniłem na NB +90% to była znaczna różnica (patrz mój post #456 - klik).

W najbliższym czasie zagoszczą w soczewce Tungsram +120%, a później jeśli Tungsram się nie spiszą to skuszę się na Osram Night Breaker Unlimited +110% :)

Zapomnijcie o żarówkach no name oferowanych na alledrogo, szkoda kasy, soczewek i zdrowia kierowców jadący z naprzeciwka :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Yassu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


słabsze światło i barwa światła bardziej żółta, a to niestety równa się również ze słabszym świeceniem w czasie deszczu w nocy.

Barwa wpadająca w żółty wcale nie przeszkadza a wręcz pomaga. Problemem jest tylko to, że nie świecą tak mocno jak byśmy chcieli.

Dużo słusznych uwag napisałeś. Fajnie byłoby jeszcze porobić testy używanych żarówek czy np taki hiper ultra light +140% pod koniec swojego krótkiego żywota nie świeci już przypadkiem słabiej niż Tungsram Zwykły po 9zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabsze światło i barwa światła bardziej żółta, a to niestety równa się również ze słabszym świeceniem w czasie deszczu w nocy.

Barwa wpadająca w żółty wcale nie przeszkadza a wręcz pomaga. Problemem jest tylko to, że nie świecą tak mocno jak byśmy chcieli.

Dużo słusznych uwag napisałeś. Fajnie byłoby jeszcze porobić testy używanych żarówek czy np taki hiper ultra light +140% pod koniec swojego krótkiego żywota nie świeci już przypadkiem słabiej niż Tungsram Zwykły po 9zł.

Czy pomaga kwestia dyskusyjna. Uważam, że jeśli taka barwa miałaby poprawiać widoczność i bezpieczeństwo, większość producentów uciekałaby do takiej barwy czy to z żarówkami, czy z xenonami.

Na chwilę obecną raczej uciekają do barw 4000÷4300K, 5500K.

Odnośnie ilości światła, raczej dużo się nie zmieni, spadek jasności będzie niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby 12cm szpilki były niebezpieczne producenci by ich nie produkowali... Produkują, a jednak są niebezpieczne. Jest trend na niebieskie, więc wszyscy go gonią i samo się to nakręca. Weź w mokry przymglony wieczór przejedź się rowerem z lampką diodową taką wpadającą w niebieski i weź też ze sobą jakąś starą dobrą latarkę halogenową - porównaj jak się jedzie i jak się widzi. Ksenony fabryczne mają ok 4100K czyli neutralną białą barwę i są tak mocne, że nie muszą być żółtawe, żeby się przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, nie mogę nigdzie znaleźć tych OSRAM NB+90% czy one są jeszcze w produkcji ? Bo teraz widzę same Unlimited +110%. Czy one tak samo się sprawdza jak jego poprzednik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi OSRAM night breaker unlimited padły po 3 msc :( tata sobie kupił PHILIPS blue vision ultra do skody ale mu nie pasowały i dał mi. po wymianie i takim samym ustawieniu lamp mysklałem że nie włozyłem zadnych zarówek. W porównaniu swiecą duzo krócej od osram. Musiałem kombinowac i ustawiac w nocy przy -10 stopni lampy . troche lepiej ale i tak chyba bede musiał jeszcze pogrzebac. zapierwszym ustawieniem swieciły zaraz za przodem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi OSRAM night breaker unlimited padły po 3 msc :( tata sobie kupił PHILIPS blue vision ultra do skody ale mu nie pasowały i dał mi. po wymianie i takim samym ustawieniu lamp mysklałem że nie włozyłem zadnych zarówek. W porównaniu swiecą duzo krócej od osram. Musiałem kombinowac i ustawiac w nocy przy -10 stopni lampy . troche lepiej ale i tak chyba bede musiał jeszcze pogrzebac. zapierwszym ustawieniem swieciły zaraz za przodem auta.

jeśli żarówka jest wyprodukowana po październiku 2015 to możesz ją sobie obecnie sprawdzić na stronie www.osram.com/trust Chodzi o to że może okazać się że ktoś ci sprzedał podróbę i możesz to zgłosić do Osrama. Inna sprawa aby na pewno z elektryką wszystko ok?

Panowie pomóżcie, nie mogę nigdzie znaleźć tych OSRAM NB+90% czy one są jeszcze w produkcji ? Bo teraz widzę same Unlimited +110%. Czy one tak samo się sprawdza jak jego poprzednik ?

z tego co wiem to +110% to jej nowsza wersja +90 i jest lepsza. Poprawili to i owo jeśli chodzi o jasność. W +90% miałeś światło bielsze o 10%. W nowszej wersji jest bielsze o 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to jest marketingowy bełkot. Co to znaczy "światło bielsze o 20%"??? To tak jak w reklamie po szamponie włosy zwiększają objętość o 37%. Najpierw trzeba ustalić jak mierzymy objętość włosów lub "białość" światła. Poza tym żarówka ta nie jest jakieś super złożone urządzenie opracowane w laboratoriach NASA tylko szklana bańka z gazem, wolframowy drut i koniec. Można go mocniej rozżażyć ale wtedy szybciej się zużyje - koniec filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w technologii produkcji takiej żarówki chodzi głównie o to by odpowiednio dobrać żarnik, filtr niebieski oraz przednią soczewkę przez co światło spełnia normy i świeci odpowiednio dalej. Sztuka też by nie oślepiała innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to jest marketingowy bełkot. Co to znaczy "światło bielsze o 20%"??? To tak jak w reklamie po szamponie włosy zwiększają objętość o 37%. Najpierw trzeba ustalić jak mierzymy objętość włosów lub "białość" światła. Poza tym żarówka ta nie jest jakieś super złożone urządzenie opracowane w laboratoriach NASA tylko szklana bańka z gazem, wolframowy drut i koniec. Można go mocniej rozżażyć ale wtedy szybciej się zużyje - koniec filozofii.

Jest napisane że światło jest mocniejsze, da się to zmierzyć bez problemu, to nie jest żaden bełkot...

Oczywiście żarówki no name mogą mieć i plus 100000% i to nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś żarówki Philipsa White Vision? Ciekawi mnie jak to świeci... :eusathink:

Edytowane przez hejneken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to jest marketingowy bełkot. Co to znaczy "światło bielsze o 20%"??? To tak jak w reklamie po szamponie włosy zwiększają objętość o 37%. Najpierw trzeba ustalić jak mierzymy objętość włosów lub "białość" światła. Poza tym żarówka ta nie jest jakieś super złożone urządzenie opracowane w laboratoriach NASA tylko szklana bańka z gazem, wolframowy drut i koniec. Można go mocniej rozżażyć ale wtedy szybciej się zużyje - koniec filozofii.

Jest napisane że światło jest mocniejsze, da się to zmierzyć bez problemu, to nie jest żaden bełkot...

Oczywiście żarówki no name mogą mieć i plus 100000% i to nic nie da.

Odniosłem się do hasła "światło bielsze o 20%" - czy masz jakiś pomysł jak to wyrazić w procentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to jest marketingowy bełkot. Co to znaczy "światło bielsze o 20%"??? To tak jak w reklamie po szamponie włosy zwiększają objętość o 37%. Najpierw trzeba ustalić jak mierzymy objętość włosów lub "białość" światła. Poza tym żarówka ta nie jest jakieś super złożone urządzenie opracowane w laboratoriach NASA tylko szklana bańka z gazem, wolframowy drut i koniec. Można go mocniej rozżażyć ale wtedy szybciej się zużyje - koniec filozofii.

Jest napisane że światło jest mocniejsze, da się to zmierzyć bez problemu, to nie jest żaden bełkot...

Oczywiście żarówki no name mogą mieć i plus 100000% i to nic nie da.

Odniosłem się do hasła "światło bielsze o 20%" - czy masz jakiś pomysł jak to wyrazić w procentach?
Wygoogluj sobie, np." jak zmierzyć temperaturę barwową"

Ja nie będę dla Ciebie wykładu prowadził, bo ani mi się chce ani się na tym nie znam :)

W tych czasach da się zmierzyć dużo więcej rzeczy niż tylko barwę światła :)

Powinien być dopisek jeszcze ze bielsza o 20% od standardowej żarówki :)

A co do stwierdzenia ze żarówka to banka z gazem i drut to powiem Ci że ten właśnie "drut" musi mieć określony kształt, poczytaj testy żarówek, zobaczysz że przez najtańsze żarówki wręcz są nie do ustawienia lampy..

Edytowane przez Joziek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...