Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie mam nic przeciwko podawaniu temperatury barwowej bo to jest raczej ścisły i jednoznaczny parametr. Zna go każdy, kto się trochę interesuje fotografią. Wyobraź sobie tylko jakbyś chciał określić W PROCENTACH parametr "białość światła". Albo inny przykład - światło o 15 % bardziej fioletowe. Po prostu nie wiadomo co to znaczy. O to mi chodziło.

Jak również o to, że prowadzenie w nieskończoność dywagacji o żarówkach nie ma sensu. Dużo się z nich nie wyciśnie, zwłaszcza, że całkowity strumień świetlny żarówki jest ograniczony przepisami. Wystarczy, żeby drut nie był umieszczony krzywo i naprawdę nie potrzeba tu niezwykłych zaawansowanych technologii tylko zwykła rzetelność producenta. Jak ktoś chce mieć wyraźną poprawę (zakładam że lampy ma czyste i odbłyśniki w dobrym stanie) to jedyną drogą jest wymiana reflektorów na ksenonone lub diodowe. Przebieranie w żarówkach klasycznych niewiele da.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając ledów do świateł dziennych natknąłem się na takie coś: http://allegro.pl/zarowki-swiatla-mijania-h7-40w-led-cree-nssc-i5972830199.html

Ciekawa alternatywa tylko jak to świeci hmmm :eusathink:

Edytowane przez hejneken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos testował H7 Osram Night Breaker Unlimited + 110% vs H7 Philips X-treme Vision +130%, które wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos testował H7 Osram Night Breaker Unlimited + 110% vs H7 Philips X-treme Vision +130%, które wybrać ?

Sugerując się wynikami testów niezależnych np. w Auto Świat to Osram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One na rok wystarczają.

Jak na H7 o białym świetle to bardzo dobry wynik. Przy H3 - H4 to rok czasu to minimum moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportuję, że po roku codziennego używania, a zrobiłem około 30 tysięcy km i nie mam żadnych ledów do jazdy dziennej, przepaliła mi się jedna żarówka h7 tungsram +120%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o zarowkach H7 Osram NIGHT BREAKER UNLIMITED+110% oraz H7 BOSCH PLUS +120%?? Które są lepsze i jak one świecą?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5miesiacach padl mi osram NB....

Widocznosc jak bylo ciemno byla dobra, ale jak bylo ciemno+deszcz+auto z naprzeciwka to i tak ledwo droge widzialem.

Auto ladniej sie na nich prezentowalo.

Moim zdaniem za drogo a za krotko swieca.

(Niektorzy pisali zeby wlaczac auto i dopiero swiatla z uwagi na skoki napiec to je troche oszczedzi, a mi padla i tak przy wlaczaniu swiatel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem żarówki Osram NIGHT BREAKER UNLIMITED 110, zmieniłem i myśląc że będzie pięknie jednak tak nie było, różnica między standardowymi żarówkami za 10 zł a Osram za 80 jestem zawiedziony, na drodze świecą krótko, bardzo mało koloru białego f5d63fd015f26aaf8cb9cf3be4444cc5.jpg9dce8565a97d6cc8371b6582991d8939.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewałeś? Żeby zobaczyć naprawdę wyraźną różnicę, musiałbyś włożyć żarówkę 150W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zarowce mijania Philips BlueVision ultra H7 55W? Widziałem filmiki na Yt to ładna barwę ma bardzo podobna do Xenonu i w dodatku lepiej świeci niż biała. Cena dosyć wysoka ale myślę że warto zainwestować w lepsze żarówki.

Edit. Dodam Jeszcze żarówki h7 plasma 7500k. Co myślicie o tych zarowkach do reflektorów z soczewka?

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów bym się nie spodziewał, nigdy z żarówki ksenonu nie zrobisz, do tego pogarsza się widoczność podczas deszczu bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również z doświadczenia odrazam Ci żarówki, jakie by to nie były, gdy bańka żarówki jest baardzo niebieska, nie kupuj, szkoda kasy.

Polecam OSRAM cool blue, żarówki naprawde świetne, dają wiecej światła, barwa jest biała, podczas deszczu widać rewelacyjnie, to światło nie ucieka tak jak w przypadku tych baardzo niebiesich żarówek.

Oczywiście polecam je pod warunkiem ze masz Odblask w bardzo dobrej formie, lub jeśli soczewka jest tez w bardzo dobrej formie, nie wypalona.

inaczej efektu nie zobaczysz jeśli chodzi o barwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo poszukuje zarowek do b7 zastanawiam sie nad jakimis philipsami lub osram chodzi mi o swiatelka mijania i drogowe(H7) bo te co mam po prostu swieca na zółto,co polecacie:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...