Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

czytalem,jedni polecaja philipsy drudzy osramy,jest tez duzo rodzajow tych zarowek,ale mysle ze zdecyduje sie na jakies philipsy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem WHITE VISION H7 PHILIPS. Założyłem w październiku... właśnie dzisiaj padły. 6 miesięcy? To jakaś parodia. Nigdy więcej tego badziewia. Co z tego, że święcą dobrze, jak trzeba za chwilę grzebać, żeby nowe zakładać i się zastanawiać czy nie padną w najgorszym momencie... (padły mi po zmroku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Założyłem w październiku... właśnie dzisiaj padły. 6 miesięcy?

Jakieś dwa miesiące temu, też mi Philips padł, a świecił nieco ponad 6 miesięcy. Przepalił się żarnik, więc zaniosłem do reklamacji. Nie zrażajcie się tym, że od razu odrzucą Wam reklamację. Niestety takie są praktyki wszystkich sieci typu Inter Cars, Dakol, itp. Kupując żarówki nie jesteś ograniczany przez producenta, co do ilości godzin jej świecenia, więc będąc konsumentem ( nie podmiotem gospodarczym ) mają Wam świecić dwa lata. Dostałem oczywiście decyzję odmowną, ze wskazaniem, że to wina eksploatacji, czy wadliwej instalacji elektrycznej. Jako, że kupiłem u nich zestaw dwóch żarówek H7 i dwóch W5W w blistrze, więc wskazałem, że druga żarówka H7 oraz postojówki ( tych z kolei nie używałem, bo mam ledy od Tomnika ) mają się dobrze i o żadnym przepięciu nie może być mowy. Przy drugim zgłoszeniu dodałem, że mogę także przedstawić przebiegi auta miedzy przeglądami okresowymi, wszak są rejestrowane. Z wielkim bólem w tylnej części ciała uwzględnili reklamację, ale mieli też pecha, bo zostałem poinformowany o sposobie rozpatrzenia reklamacji po ustawowym terminie, więc wyciągnąłem drugą żarówkę H7, dodałem do tego dwie W5W i poinformowałem sprzedawcę, że właśnie uwzględnił moją reklamację z uwagi na art. 561[5] KC , który przedstawia się następująco:

"Jeżeli sprzedawca, który otrzymał od kupującego żądanie wymiany lub usunięcia wady albo obniżenia ceny, nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni, uważa się, że uznał je za uzasadnione. Podstawa prawna: art. 561[5] Kodeksu cywilnego"

Teraz, jak znajdę chwilę to wracam do żarówek Osram Silverstar, miałem je wcześniej i świecą bardzo fajnie, na pewno są trwalsze i do tego dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverstar są trwalsze np. od Nightbreakera bo Osram w Silverach stosuje inną "konstrukcję" żarnika. Po prostu dają inne światło. Im bielsze tym żarnik szybciej się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaliły mi się tungsramy megaliht +120% po roku z których byłem bardzo zadowolony.

I teraz to samo czy sportlight +50% jest jakaś różnica w barwie? widoczności na drodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mijania H7 Mam zwykłe osramy, które świecą na żółto i postojówki jakies noname, które swiecą już prawie na pomarańczowo.

Chciałbym, aby żarówki postojowe oraz mijania miały podobny kolor. Myślałem, żeby kupić postojowe i mijania osram cool blue intense

http://allegro.pl/zarowki-osram-cool-blue-intense-w5w-12v-5w-4000k-i6387357624.html

http://allegro.pl/zarowki-osram-cool-blue-intense-h7-12v-55w-i6388076859.html

Czytałem, że te cool blue intense troche słabo świecą. Czy polecicie mi jakiś zestaw (postojówki + mijania) godny uwagi żeby mieć w miarę białe światło i dobrze świeciły? A może kupić komplet osram silverstar?? Będzię troche bielej ??

Czytałem kilka ostatnich stron tego tematu, ale już sam nie wiem co kupić,

Aktualnie:

http://oi63.tinypic.com/fep8r9.jpg

http://oi66.tinypic.com/33wqo88.jpg

http://oi65.tinypic.com/2ai4gh5.jpg

Edytowane przez kam332
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kam332

Wszelkie żarówki z niebieskim filtrem poprawią Ci samopoczucie ale pogorszą widoczność. Deklarowana temp barwowa 4200K po pierwsze, jak piszą, to jest do 4200 czyli może być równie dobrze 3200K, po drugie "o 20 % większa skuteczność świetlna" nie znaczy NIC, bo cóż to jest skuteczność świetlna i jak się ją mierzy, w jakich jednostkach się ją podaje??? Ja wkładam markowe żarówki za 10zł/szt i nie kombinuję. Np teraz firmy GE w opakowaniu oryginałów dla Audi/VW - i jest po prostu dobrze.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj po 7 miesiącach i 12 tys km. padła żarówka Osram Night Breaker Unlimited. Kiepsko w porównaniu do kosztu ich zakupu. W nocy świecą bardzo dobrze i to jedyna ich zaleta. Bo żywotność to porażka. W mojej opinii jeśli ktoś ma DRL to śmiało może brać te Osramy. W innym przypadku jest to bezcelowe wydawać na rok ponad 150 zł za żarówki. Spróbuję teraz Tungsram Megalight Ultra +120%. Zobaczymy jak świecą i ile wytrwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem wszelkie z białym światłem itp. wydając na to sporo kasy, ale teraz powiedziałem dość i kupiłem OSRAM Ultralife... niestety H7 do trwałych żarówek nie należą i palić się będą... zobaczymy ile te pociągną.

Ostatnio testowałem Tungsram Sportlight BLUish - wytrzymały 5 miesięcy. W postojowych mam W5W Philips White Vision i nadal ładnie świecą na biało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj po 7 miesiącach i 12 tys km. padła żarówka Osram Night Breaker Unlimited. Kiepsko w porównaniu do kosztu ich zakupu. W nocy świecą bardzo dobrze i to jedyna ich zaleta. Bo żywotność to porażka. W mojej opinii jeśli ktoś ma DRL to śmiało może brać te Osramy. W innym przypadku jest to bezcelowe wydawać na rok ponad 150 zł za żarówki. Spróbuję teraz Tungsram Megalight Ultra +120%. Zobaczymy jak świecą i ile wytrwają.

Jaki jest sens pakować tak drogie żarówki w DRL?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens pakować tak drogie żarówki w DRL?

Źle mnie zrozumiałeś, ale fakt mogłem się nieco jaśniej wyrazić ;). Miałem na myśli żeby założyć te Osramy do świateł mijania (temat jest o tym), ale wtedy kiedy mamy DRL. Jako, że w tym przypadku night breakery będą w większości używane w nocy (w dzień używane DRL) to pomimo ich krótkiej żywotności w takim trybie użytkowania powinny na długo starczyć. Oczywiście to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale szkoda ich używać w dzień na 30% za taką cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Megalight +50 chyba najlepszy wybor,roznicy miedzy +120 praktycznie nie widac.A wszelkiego rodzaju Nightbreker i tym podobne to naciaganie klienta.Trwałosc tych zarówek jest nie adekwatna do ich ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2016 o 22:01, Nowak50 napisał:

korzysta ktoś może z Osram night breaker laser ?

to nowość. Chyba mało kto ma jeszcze te lasery.  Ale widzę że są już pierwsze testy https://www.youtube.com/watch?v=7KMz_3kol_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie możecie mi polecić żarówki najlepiej w kolorze niebieskim ewentualnie białym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie możecie mi polecić żarówki najlepiej w kolorze niebieskim ewentualnie białym ?



Philips White Vision


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Megalight 120. Philipsy to słabe żarówki. W testach lepiej wypadają Osramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...