Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem barwa światła zwykłej żarówki halogenowej jest wystarczająco przesunięta w kierunku żółtej, żeby uznać ją za optymalną na wszelkie jesienne słoty. A do przeciwmgłowych to i owszem sam szukałem prawdziwych żółtych ale żarówki H11 w kolorze żółtym na Allegro ma tylko jeden gość i zdecydowanie ich nie polecam. Użytkownik Lajt_sklep. Żarówki przyszły w opakowaniu zastępczym z chińskimi napisami i obrazkami przedstawiającymi zupełnie inne jakieś niebieskie żarówki a w środku znalazłem owszem żółte H11 o jakości wykonania najtańszych supermarketowych nołnejmów w dodatku podrapane jakby jechały z Chin luzem we wiadrze. Cena 40 za parę +przesyłka. Na szczęście po przesłaniu dokładnych zdjęć i opisu oraz skanu paragonu zgodził się oddać pieniądze łącznie z kosztem przesyłki w obie strony. Nigdzie indziej w sieci nie znalazłem żadnej normalnej oferty więc odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padły mi Osram Night Breaker super white po nie całym roku w grudniu 2014 zakładane, jest październik 2015.. Powiem tak, mają bielsze światło od tych zwykłych, ale nie poraża, że tak napiszę.. Poleci mi ktoś jakieś mocniejsze, żeby było mocniejsze białe światło?

Lub jeszcze jakie żarówki szukać żeby przechodziły w lekko niebieski odcień widoczny? H7 do b7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo się podepnę pod poprzednika. Szukam żarówek z białym światłem i żeby to na lampie fajnie wyglądało czyli lekko niebieskawe i żeby trwałość też miały ;)

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś do czynienia z żarówkami osram cool blue hyper 5000k? Chodzi mi przede wszystkim czy rzeczywiście dają barwę ksenonu 5000k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie padły mi Osram Night Breaker super white po nie całym roku w grudniu 2014 zakładane, jest październik 2015.. Powiem tak, mają bielsze światło od tych zwykłych, ale nie poraża, że tak napiszę.. Poleci mi ktoś jakieś mocniejsze, żeby było mocniejsze białe światło?

Lub jeszcze jakie żarówki szukać żeby przechodziły w lekko niebieski odcień widoczny? H7 do b7 :)

Polecam Tungsram +120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś do czynienia z żarówkami osram cool blue hyper 5000k? Chodzi mi przede wszystkim czy rzeczywiście dają barwę ksenonu 5000k?

One nie mają kolego homologacji na drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy miał ktoś do czynienia z żarówkami osram cool blue hyper 5000k? Chodzi mi przede wszystkim czy rzeczywiście dają barwę ksenonu 5000k?

One nie mają kolego homologacji na drogę.

O dowód się nie boję. Obecnie mam hidy ale one tylko ładnie wyglądają, a pomyślałem, że są jakieś normalne żarówki które dadzą taką barwę ale przy tym lepsze światło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram +90 czy +120% czy może sportlight+50 h7 mijania soczewka ;) które mają bielszą barwe i lepiej świecą oraz dłuższa żywotność?

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram +90 czy +120% czy może sportlight+50 h7 mijania soczewka ;) które mają bielszą barwe i lepiej świecą oraz dłuższa żywotność?

mi tungsramy +120% padły dwie po 2 miesiącach...

najpierw 1 a za dwa dni 2

Witam, czy miał ktoś do czynienia z żarówkami osram cool blue hyper 5000k? Chodzi mi przede wszystkim czy rzeczywiście dają barwę ksenonu 5000k?

One nie mają kolego homologacji na drogę.

Nie wiem jak jest z tymi hyper,

ale w drugim aucie mam OSRAM COOL BLUE INTENSE i są naprawdę świetne, polecić moge je w 100% z tym że nie są one w soczewce a w zwykłej lampie w aucie z 2007r.

Jak się patrzy na klosz to światło jest białe, nie żadne niebieskie itp lecz białe.

Światło na drogę dają również białe.

Na mokrej nawierzchni podczas deszczu czy tam mżawki jedzie się naprawde świetnie, droga oraz pobocza są oświetlone jak podczas suchej nawierzchni i nie przesadzam bo tak jest ;)

co do żywotnosci to świecą już 4 czy 5 miesięcy i nic sie nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemanko poszukuje fajnych żarowek do takich lamp calego kompletu tzn mijania soczewki itd

http://allegro.pl/lampy-audi-a4-b5-95-98r-angel-eyes-ringi-sonar-blk-i5256027853.html

chcę aby zarowki dawaly biale swiatlom byly wytrzymale poprostu najlepsze jakie by byly do tego modelu lampy :DD

Edytowane przez JUZEK1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem żarówki h7 tungsram +120. Założyłem je, wcześniej miałem standardowe osrama. Więc światło w soczewce jest dużo naprawde dużo bielsze( jest białe nie wchodzi w żółty), i ogólnie jazda na nich jest przyjemniejsza może nie +120 procent więcej światła ale jest go sporo więcej :D . Także każdemu polecam tym bardziej że cena okazyjna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z tungsramem dobrej przygody nie miałem. 50zł poszło sie je%$& po nie całych 2 miechach.

Zobacze na innym aucie tez przetestuje je, bo ciekawi mnie czy wina lezy po stronie mojego samochodu czy jednak wadliwa partia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z tungsramem dobrej przygody nie miałem. 50zł poszło sie je%$& po nie całych 2 miechach.

Zobacze na innym aucie tez przetestuje je, bo ciekawi mnie czy wina lezy po stronie mojego samochodu czy jednak wadliwa partia

A inne żarówki ile Ci wytrzymują ? Owszem zawsze może być jakaś wadliwa partia , ale problem może być po stronie instalacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zanim ktoś kupi wyżyłowane żarówki "+120%", to powinien najpierw sprawdzić napięcie w instalacji. Jeżeli ktoś ma napięcie ładowania na akumulatorze 14,4V tak jak ja to może sie okazac, że żarówka wytrzyma 2 miesiące. A jeżeli 13,8V to śmiało pakować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zanim ktoś kupi wyżyłowane żarówki "+120%", to powinien najpierw sprawdzić napięcie w instalacji. Jeżeli ktoś ma napięcie ładowania na akumulatorze 14,4V tak jak ja to może sie okazac, że żarówka wytrzyma 2 miesiące. A jeżeli 13,8V to śmiało pakować ;)

Masz 14.4 na klemach aku? To ile masz na alternatorze ? Niema spadku napięcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy solidnych połączeniach ten spadek jest znikomy. Co ciekawe napięcie jest różne przy różnych temperaturach. Mam stały podgląd bo zainstalowałem mały cyfrowy woltomierz w kabinie. Latem pokazuje 14,0V a teraz 14,3-14,4V. Zimą przy ujemnych temperaturach dochodzi do 14,6V a tak naprawdę na samych klemach jest jeszcze o ok 0,1V więcej bo do mierniczka jest przecież kawałek drogi. Szperałem w sieci i dokopałem się nawet do jakichś informacji o tym, że faktycznie regulator napięcia w różnych temperaturach daje nieco inne napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...