Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zmiana BOSE na standard w Concert I (VAG i Radio)


mikefoto

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem radio Concert I do mojego Audi, jednak nie mogłem się połączyć z nim VAGiem w samochodzie. Problem? Poprzednie radio nie miało połączenia do VAG - chyba w moim roczniku nie ma dostępu do kanału Radio w Vag. Jak sobie z tym poradzić? Podpiąć radio bezpośrednio pod VAG!

Dzisiejszy pacjent to radio Concert I - zmiana z BOSE na standard (nie mam nagłośnienia BOSE, więc cisza w głośnikach). Opis ten pewnie zadziała także dla innych modeli - możecie tym robić sobie radyjka bezproblemowo :)

Co będzie potrzebne:

- komputer z zasilaczem lub sam zasilacz

- kableki (ja wyciągnąłem kable z wtyczki molex, bardzo ładnie potem pasują do pinów w radiu i kablu VAG)

- kabel VAG (taki niebieski, najtańszy)

- program Vag-com

A teraz opis i zdjęcia:

Radyjko:

wB7vS.jpg

tutaj mamy schemat do radia (jeżeli nie mamy naklejki na nim) co gdzie podłączyć:

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Teraz wyciągam kabelek z wtyczki molex (to była wtyczka, która rozdzielała prąd z jednego molexa na dwa), wyciągam kabel żółty i czarny (najlepiej wypchać je z wtyczki molex za pomocą śrubokręta). Podłączamy wg. schematu, pamiętając, że w molexie kabel żółty to zasilanie a czarny to masa!

VhbZi.jpg

Teraz czas na wtyczkę VAG (do niej także musimy podłączyć zasilanie), mały schemacik:

[pin 7 - Linia K, pin 4 - Masa, pin 16 - Zasilanie]

wBLq9.png

Poprawne podłączenie:

Zasilanie do radia (kable żółte i czarne), zasilanie do kabla VAG (żółte i czarne) oraz podłączenie linii K - na zdjęciu jest to kabel czerwony (radio) i czarny (vag).

1WtM_9.jpg

Podłączamy zasilanie, na kablu powinna zaświecić się niebieska dioda i radio powinno działać (SAFE gdy zablokowane, lub domyślnie stacja radiowa). Teraz uruchamiamy VAG-COM:

Wybieramy sterownik 56:

1WudqJ.png

Następnie kodowanie 07:

9ocGA.png

i tutaj wg. cytatu:

Radio - generacja I

kodowanie sterownika w modelu przed rokiem 2001

wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)

Kodowanie sterownika -> funkcja 07

00?xx: Liczba głośników pasywnych

0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)

1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)

2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu

5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu

00x?x: System dźwięku

0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)

1 - Bose-Soundsystem

00xx?: konfiguracja radia

+1 - ferngespeiste Antenne

+2 - zmieniarka CD

+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)

Może komuś się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aucie na pinie 10 masz miec linie k a masz lub miales +orginalnie mogla byc beta, gamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę znaleść gdzie w radiu Delta cc znajduje się linia K świeci mi Bose i jest cisza w głośnikach a chcę to wyłączyć przez vag com :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to ogarniałem, dodam że w pewnym serwisie w okolicy chcieli za to 250zł :shocked:[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 17:42_________________________________________________trzeba by było zrobić jakiś opis gdzie jest linia K w radiach występujących w audi, lub pod jakimi są opisami na schemacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się źle wpisze to wystarczy czekać odpowiednią ilość czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego musisz mieć włączone radujko i poczekać z godzinkę i wtedy będziesz mógł ponownie wpisać kod[br]Dopisany: 11 Marzec 2010, 00:09_________________________________________________Witam, mam problem wymieniłem rado chorus na chorus II i nie mam podświetlenia przycisków i raz mi działają przednie głośniki raz nie jak też nie odpala mi sie z kluczyka ani gasi trzeba to robić ręcznie, czy to trzeba coś zmieniać przez VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem wymieniłem rado chorus na chorus II i nie mam podświetlenia przycisków i raz mi działają przednie głośniki raz nie jak też nie odpala mi sie z kluczyka ani gasi trzeba to robić ręcznie, czy to trzeba coś zmieniać przez VAG

poszukaj tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_najlepsza_opcja_na_cd_w_b5-t116812.0.html;msg1395728#msg1395728

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czytałem kolego ale te wszystkie problemy opisane w tym linku to da sie znieść najbardziej mnie wkurza to ze raz działają wszystkie głośniki a następnym raze odpalam radyjko i juz tylko tył gra;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z concert 2 , ale u mnie nie jest wykorzystywany sygnał GALA i po odpięciu go z kostki zaczęły grać przednie głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis :) przydało się. a mam jeszcze pytanie odnośnie ostatniego kodowania (konfiguracja radia) to jak jest z tym

+1 - ferngespeiste Antenne
+2 - zmieniarka CD
+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation) ?

jak mam i zmieniarkę i wyświetlanie info na fis to co mam tam wpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo próbowałem w ten sposób połączyć się z moim radiem Delta CC i wszystko ok do momentu kiedy nie uruchomię programu VAG-COM. W momencie kiedy przechodzę w zakładkę 56 wyświetlacz radia gaśnie w potem po ponownie próbie łączenia znów prosi o kod (tak jakby całkowicie stracił zasilanie)i znów gaśnie kiedy wchodzę w 56. Co może być przyczyną? (myślałem że może problemem jest zasilacz ale zasilałem całość też z prostownika lub aku które miałem wolne i efekt ten sam)

Odpowiem sobie sam ale może komuś się przyda Delta CC nie ma linii K na 3 pinie i z tego co doczytałem nie występuje w niej linia K

Edytowane przez remarq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...