Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B6, 3,0 V6]Pytanie do użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich użytkowników b6 z silnikiem 3 litrowym. Chciałbym się was zapytać jakie paliwo należy lać do baku tej wersji? Wystarczy 95 czy może trzeba 98 oktanów?

Opublikowano

jako ze u mnie byla hamerykanka to 92 oktanow ale ze u nas takiej nie ma to 98

Opublikowano
  • Autor

A na 95 nie pociągnie?

Opublikowano

no czemu ma nie pojechac ale 92 to najwyzsza liczba oktanow w USA takze dlatego leje 98

Opublikowano
  • Autor

A dla wersji europejskich co jest zalecane? Może mógłbyś mi podać jakąś stronkę z tymi informacjami.

Opublikowano

Ale jak chcesz kupic 3 litrowy silnik i szukasz oszczednosci to pomyliles chyba silniki on nawet na gazie nie jest oszczedny :grin: takze radze ci zmienic obiekt zainteresowan na TDI i bedzie pozamiatane

Opublikowano
  • Autor

Na razie tylko szukam odpowiedniego silnika. Jeśli pali 95 to ok. A jeżeli 98 to już się trzeba głębiej zastanowić bo jak wiadomo 95 to zawsze taniej. A do diesli jakoś nie mam przekonania przez turbinę. Może zmienie poglądy ale benzyna wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.

Opublikowano

to jak tak to lepiej moze szukaj 1,8T zawsze to litr mniej spali :cheesy:

Opublikowano
  • Autor

Spalanie stawiam na drugim miejscu zaraz po benzynie 95. Takie kryteria sobie ustaliłem przy wyborze auta.

Opublikowano

to jak tak to lepiej moze szukaj 1,8T zawsze to litr mniej spali :cheesy:

proszę nie wprowadzać kolegi w błąd, 1.8T spali Ci średnio 11,5

Opublikowano
  • Autor

Jak na mój styl jazdy to nie wiem czy turbo długo by wytrzymało.....

Opublikowano

Poziek no chyba ze Prezes sie dorwie to 13 litrow :polew: i 4 razy wisle przejezdzal :grin:

Jak na mój styl jazdy to nie wiem czy turbo długo by wytrzymało.....

to ty chyba nie wiesz jak ten pan mgr. Poziek traktuje swoja furmanke a turbo dopiero 2 :cheesy:

Opublikowano
  • Autor

A motor 2,4 litra był montowany w b6 w wersji z 6-biegową skrzynią manualną?

Opublikowano

Tak, skrzynia ENQ

5-biegowa była GBL

Opublikowano

bez obawy możesz lać 95 choć ponoć osiągi nie te jak na 98. U mnie na wlewie napisane jest 95/98 tak więc spoko

Opublikowano

niby piszesz, ze nie zalezy Ci na spalaniu a chcesz oszczedzac na paliwie... chyba lepiej bedzie Ci kupic 1.8T i traktowac turbinke rozsadnie (po skonczonej jezdzie, podczas jazdy mozesz dawac w palnik ile dusza zapragnie :) ). poza tym 1.8T to rozwojowy silnik, jak bedzie Ci malo - dorzucisz kucy na jeden z wielu sposobow :)

Opublikowano

niby piszesz, ze nie zalezy Ci na spalaniu a chcesz oszczedzac na paliwie... chyba lepiej bedzie Ci kupic 1.8T i traktowac turbinke rozsadnie (po skonczonej jezdzie, podczas jazdy mozesz dawac w palnik ile dusza zapragnie :) ). poza tym 1.8T to rozwojowy silnik, jak bedzie Ci malo - dorzucisz kucy na jeden z wielu sposobow :)

niby tak, ale ja gangu V6 nie zamienił bym na żadną czwórkę nawet z turbiną

Opublikowano
niby tak, ale ja gangu V6 nie zamienił bym na żadną czwórkę nawet z turbiną
]

jesli rozpatrujemy to w takich kwestiach, to musze przyznac Ci racje. kazde V6 brzmi pieknie, wiekszosc z nich to nie szczyty osiagow i ekonomii ale sound wynagradza wszystkie niedogodnosci!

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja nie zawazyle zadnej roznicy pomiedzy 95 a 98. Zalecane jest 98 ale dozwolone rowniez stosowanie 95. Przy szalenczej jezdzie w miescie spalanie siega 20l :) przy 160 na trasie ok 11-12.

Opublikowano

Mój chla podobnie

morgoth, walisz takie OT, że bania mała - proszę powstrzymaj się

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.