Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zapalanie- problem


Rajtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nastepujacy problem z ktorym nie spotkalem sie w zadnym samochodzie ktory dotychczas mialem z silnikiem diesla. Gdy temperatura spadnie ponizej ok. -3° C gdy chce zapalic samochod wszystko wykonuje tak jak trzeba. 2x gezeje swiece, czekam az zgasna kontrolki i przekrecam kluczyk w stacyjce. I tu problem-zadnych reakcji silnika. Przytrzymuje kluczyk ok. 2 sekund i samochod odpala bez najmniejszego problemu. Na cieplym silniku problemu nie ma.

Poradzcie prosze co moze byc przyczyna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I ja się dołączę też mam podobnie, przekręcam kluczyk i 0 reakcji, i tak kilka razy aż odpali

Dzieje się tak po dłuższym postoju, jak jest zimno z rana, nigdy jak jest ciepły

Kostka wymieniona, akumulator nowy

Obstawiam jeszcze raz akumulator może jak dłużej stoi to za mały prąd??

Pozdrawiam jak ktoś będzie miał lekarstwo to poproszę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem już 3 lata :) akumulator nie ma nic z tym wspólnego mam nowy i dzisiaj rano chwile musiałem poczekać jak będą mrozy będzie to ok 2 sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez tak samo, zero reakcji po przekreceniu kluczyka, poczekam przekrece kuczyk z trzy razy i zaskakuje.Koledzy a moze cos z immobilazerem??Czy jak sugerujecie rozrusznik, szczotki do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rozrusznik - rozkrecic nalezy elektromagnes i przeczyscic rdzen - ze tak nazwie bolec :decayed: ktory sie przesowa, pewnie jest zasyfiony i nie przesowa sie tzn nie wyzwala

Nie potrafie opisac :embarrassed: ale to pewnie to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana elektromagnesu załatwia sprawę w 100% .miałem u siebie taki sam objaw i pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna pomóc wymiana elektromagnesu, prawdopodobnie jest zabrudzony i stawia pewien opór i jego praca jest zwolniona, zamiast szybko wskoczyć przesuwa się powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece sprawdzone?

jak startuje przy wlaczonych swiatlach mijania.

jakie jest napiecie akumulatora w momencie uruchamiania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się ze wcześniejszymi postami, stawiałbym na elektromagnes, rozrusznik to oględzin, u mnie w B5 był podobny problem. Natomiast po co grzać 2x świece ? Obciążać je i aq ? Oboje szybciej się zużywają przez takie działanie, rozumiem jakby było -25 ale to też nie codziennie grzać tak świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zarowe grzeja przez dluzszy czas - nawet jak kontrolka zgasnie to one dalej grzeja, pod warunkiem ze temp zewn. nie przekracza 9st C lub obroty silnika nie przekrocza 2500obr/min - jakos tak

Nie powinno sie kilkakrotnie podgrzewac - 1raz i ma dzialac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinna pomóc wymiana elektromagnesu, prawdopodobnie jest zabrudzony i stawia pewien opór i jego praca jest zwolniona, zamiast szybko wskoczyć przesuwa się powoli

to dlaczego jak temperatura zewnętrzna jest powyżej 5 stopni rozrusznik kreci natychmiast po przekręceniu kluczyka, no i jeszcze jedna uwaga po tym jak już auto odpali i je natychmiast zgaszę i ponownie uruchamiam już tego problemu nie ma :) dziwna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak ze włacznik w stacyjce siadał i taki objaw miałem ze po chwili reagował.

no tak ale miałeś to za każdym razem jak odpalałeś ?? bo ja mam tylko raz rano no i tylko jak jest zimno później cały dzień bezproblemowo :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest taka sytuacja, może tak powinno być, latem nie ma tego "problemu", mnie oprócz tego otwiera się tylna klapa, już mnie szlak trafia z tą klapą

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...