Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Problem z odpalaniem na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z odpalaniem jak temperatura zejdzie poniżej 5 stopni, tzn auto kręci z 3-4 razy i jak załapie to przez chwilę nie równo chodzi. Dodam że świece wymienione,

prąd na świece dochodzi. Gdzie jeszcze szukać?

Opublikowano

nie jestem mistrz,ale pewnie zaraz dostaniesz masę odpowiedzi,najpierw "kąt wtrysku".

VAG prawdę Ci powie,jak ojciec dyrektor

Opublikowano
  • Autor

Z tego co mi wiadomo to nie ma czegoś takiego jak kąt wtrysku w AJM więc 1 z możliwości odpada :) hehe

No i pytanie czy skoro problem występuje praktycznie tylko na 1 rozruchu w niskich temperaturach to czy vagować na zimnym silniku no i co vagować?

Opublikowano

Z tego co mi wiadomo to nie ma czegoś takiego jak kąt wtrysku w AJM więc 1 z możliwości odpada :) hehe

kolego według twojego profilu masz auto z 1998 r a wtedy nie było jeszcze AJM.A jak masz jakimś cudem ten AJM to należy sprawdzic kąt synchronizacji
Opublikowano

skoro po zapaleniu nie równo chodzi to znaczy że któraś świeca żarowa nie domaga powinien wejśc na wyższe obroty i za chwilkę spaść sprawdź je jeszcze raz

Opublikowano
  • Autor

świece były wymieniane i nie dało to żadnego rezultatu ;/ (NGK)

Opublikowano

na wszytkie świece dopływa taki sam prąd?

Opublikowano
  • Autor

Dobre pytanie, jutro sprawdzę i dam znać.

Opublikowano

Szukaj lepiej pompek nowych.

Opublikowano
  • Autor

no właśnie na zimnym silniku w granicach 1500-2000 obrotów jak wolno przyspieszam to coś przerywa dostaje 2000 obrotów i zaczyna przyspieszać równo.

Opublikowano

zalej cos do czyszczenia pompek moze pomoze .............. albo zmien stacje ......... mialem podobny problem u kobiety w aucie. pozdr.

ps. tylko zalej cos pozadnego czyli jakis liqui-moly a nie sts :)

Opublikowano
  • Autor

napiecię które idzie na każdą ze świec to 11,7V dzisiaj przy temperaturze -10 miałem problem z zapaleniem, silnik "łapał" ale jak przestawałem kręcić to koniec, dopiero jak go przytrzymałem na rozruszniku to zapalił ale strasznie kulawo chodził przez chwilę :| no i poszła wielka biała chmura z d...

Opublikowano

tak jak koledzy piszą do sprawdzenia grupa 004 , sprawdź grupę 013 dalej przeglądnij cały układ zasilający najlepiej powymieniać te objemki na nowe u mnie delikatnie sie zapowietrzało ale i tak telepało mi budą teraz problem mam z głowy bo auto na szrot (kolizja) wykryłem usterkę dwumas mi siadał i dlatego mi telepało ale jak masz problemy z paleniem to najlepiej przeglądnąć przewody paliwowe następnie akumulator może napiecie spada i nie rozgrzewa świec

Opublikowano

no i mnie dopadło :polew:

-17*C kręcę z 4sek nie zapalił, drugie podejście znów 4sek zaczyna powoli łapać po czym odpala. Czy winą może być że jedna świeca nie działa? (sprawdzałem) i przymierzam się do zmiany, nie wiem też czy wymieniać to kompletem czy jak się zmienia świece żarowe

Opublikowano
  • Autor

Świece wymieniaj tylko i wyłącznie w komplecie, ja mam identyczne objawy z tym że świece wymieniałem i nie pomogło ;/

Opublikowano

no właśnie kupiłem, kur@ na allegro są po 20zł a ja kupiłem po 52zł sztuka :angry: na 14mają być wymienione, jutro powiem jaki efekt, specjalnie zostawię go na noc przed garażem

Opublikowano

Świece wymieniaj tylko i wyłącznie w komplecie, ja mam identyczne objawy z tym że świece wymieniałem i nie pomogło ;/

A to niby czemu? Bo niby że reszta też zaraz padnie? Bzdura...Ja wymieniłem 30kkm temu jedną świecę i do tej pory wszystkie ładnie grzeją , auto stoi cały czas pod chmurką , dziś przy -16 odpalił bez problemu.

Opublikowano

już kupiłem wszytkie więc mi to już bez różnicy :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.