Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatek do paliwa


cougarr2

Rekomendowane odpowiedzi

ja leje po prostu diesel gold ze statoila w zimę i pali od strzała do jakiś -17~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jakich to proporcjach się miesza, kupuję STP i muszę zalać do pełna czy jak?

Właśnie wybieram się na zakupy, to jakie te STP mam kupić żeby było do PD, chodzi mi o nazwę.

Z góry dzięki za odpowiedź :).

nie ma STP typowo do PD, masz w niebieskiej buteleczce do diesla które zapobiega wytrącaniu się parafiny oraz w czarnej buteleczce do diesla które czyści wtryskiwacze, wlewasz buteleczkę do zbiornika i tankujesz do pełna

a które zastosujesz to już zależy co chcesz uzyskać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje po prostu diesel gold ze statoila w zimę i pali od strzała do jakiś -17~

No ja też ostatnio nalałem i spalił mi więcej niż normalnego ON, czyli cyganiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje SKYDD-a od 8 lat i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem zimą, nawet przy mrozach około -30 C, a samochód zawsze stoi na dworze niestety.

też był by dobry bo nadaję się na mrozy i z tego co tam wyczytałem to konserwuje układ paliwowy.[br]Dopisany: 05 Grudzień 2010, 21:55_________________________________________________ :mysli:[br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 12:43_________________________________________________ :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze byłem przeciwny wszelkim specyfikom, dodatkom. Nic, nigdy nie dolewałem w żadnym aucie i nigdy nie miałem żadnych problemów np. z odpalaniem zimą :) a do Audi tankuję Bp Ultimate :)

preparat napewno cś wspomaga po to chyba on jest :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre te specyfiki są po to żeby ludzie tylko kupowali a tak naprawdę nic nie pomagają... A użytkownik zadowolony, że dba o autko bo coś tam dolał. Nie mówię, że wszystkie takie są ale spotkałem się z takimi przypadkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie dolewam a tankuje na Lukoil czasami na Bliskiej lub u źródła czyli z na lewaka z nafto-bazy Orlenu nic nie dolewam i jest git :good:

kolega do ciężarówki dolewa Xeramica i jest bardzo zadowolony :good:

http://moto.allegro.pl/xeramic-diesel-protector-40-1l-dodatek-do-diesla-i1324640351.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre te specyfiki są po to żeby ludzie tylko kupowali a tak naprawdę nic nie pomagają... A użytkownik zadowolony, że dba o autko bo coś tam dolał. Nie mówię, że wszystkie takie są ale spotkałem się z takimi przypadkami.

A konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy jest możliwe, że podczas tych niskich temperatur paliwo w zbiorniku jakoś bardziej gęstnieje i przy jeździe w korku tj. częste ruszanie i przyhamowywanie, obija się o boki zbiornika wydając niezbyt ciekawy (głuchy) odgłos ?? Od chwili nastania zimy zauważyłem takie coś u mnie. Początkowo myślałem, że może tłumik ma luz, ale wyszarpałem go ręką i jest git. A te dziwne głuche odgłosy są słyszalne (gdzieś z tyłu) tylko przy ruszaniu z 1, 2 czasami 3. Dziś nawet dla picu ruszyłem coś jakby w stylu początkującego kierowcy i jakby faktycznie coś stuka w rytm ruszania i dohamowywania.

Ja nie leję żadnych dodatków do paliwa, ale tankuje na BP Ultimate. Drogie ale dobre paliwo. Wcześniej mając skodę to tankowałem LPG jak i noPB głównie na BP. Orlen był zbyt niepewny dla mnie. Na jednej stacji OK na drugiej paliwo potrafili mieć do d..y. Autko odpala OK, raz ciężko zakręcił po paru dniach stania w tych mrozach do -17oC i AQ był niedoładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz pełnego zbiornika to zawsze paliwo sie obija o ścianki zbiornika i wydaje taki stłumiony odgłos -normalna rzecz :wink4:

Ja też nigdy nie tankuje BP Ultimate czy Shell V-Power Diesel i tym podobnych,bo to nic innego jak tylko zwykły napęd i kroplą jakiegoś uszlachetniacza a to wszystko i tak z Orlenu wiem z doświadczenia :naughty:

więc po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz pełnego zbiornika to zawsze paliwo sie obija o ścianki zbiornika i wydaje taki stłumiony odgłos -normalna rzecz :wink4:

Ja też nigdy nie tankuje BP Ultimate czy Shell V-Power Diesel i tym podobnych,bo to nic innego jak tylko zwykły napęd i kroplą jakiegoś uszlachetniacza a to wszystko i tak z Orlenu wiem z doświadczenia :naughty:

więc po co przepłacać.

Shell chyba nie jest z Orlenu (kiedyś nie był, teraz nie wiem może się coś zmieniło)[br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 14:23_________________________________________________A co do pukania w baku to muszę przyznać że tylko w A4 słyszę jak mi paliwo chlusta. W passacie ani w A6 nie zauważyłem. Ale specjalnie się przysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do końca tego roku Shell ma umowę z Lotosem, tak samo BP

http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=1412457

http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=1418437

pewnie przedłużą bo tak jest już od paru lat

http://www.riv.pl/pkn-orlen-ma-umowy-na-dostawy-paliw-z-bp-shell-i-orlen-petrocentrum-na-2009-r

pewnie przedłużyli bo tak jest od zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...