Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatek do paliwa


cougarr2

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam ktos moze jakiegos " pomysła " co wlać do raopy żeby ułatwiąć rozruch w zimie itp.

cos sprawdzonego zeby pomoglo a nie zaszkodzilo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze tak

ale teraz troche trwałośc układów wtryskowych sie zmieniły

czy nafta lub denaturat nie zaszkodzi popmowtryskom??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował z denaturatem itp. wynalazkami tylko nalał tego co jest polecane przez znawców. Np. jakiś dodatek LM jak kolega wrclaguna wyżej wspominał. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denaturat :mysli: nie zaszkodzi to na pompki??

No raczej właściwości smarujące to ma żadne a że w napędzie się nie rozpuszcza, blado widzę pompki jak sobie pociągną samej dykty :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozpoznałem rynek specyfików do pompowtrysków to jest tylko LM.I tylko tego dodaj do ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również jestem zainteresowany zakupem jakiegoś dobrego środka do pompowtryskiwaczy.

Który środek Liqui Moly jest najlepszy? Bo na tej stronie z linka widzę osobny do ON i do pompowtrysków

Zalezy czego szukasz, tam gdzie jest wspomniane o pompowtryskach to preparat do OCHRONY SYSTEMU PALIWOWEGO, co niekoniecznie oznacza ze to pomoze ci w lepszym odpalaniu zimą - do tego celu jest srodek ze sniezkiem na butelce (pozycje 1,2 z linka) ktory w opisie ma:

"Dodatek zapobiegający łączeniu się kryształków parafiny w oleju napędowym co w okresie zimowym może doprowadzić do zgęstnienia paliwa i zapchania filtra paliwa i przewodów paliwowych."

Pewnie to podobne srodki ale nie ma czegos na zime specjalnie do pompowtryskow :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol TDA - sprawdzone, nie mam problemów z odpalaniem przy dużym mrozie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja do ropy pierwszy raz teraz dolałem środek do czyszczenia STP i przestał rano dymić jak odpalam a co do samej ropy to nic nie stosuje tankuje na schellu i przed każdą zimą zmieniam filtr paliwa i tak już drugą zimę odpalam bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie U mię pali auto tak samo jak miałem świece spalone a teraz mam dobre i nie ma żadnej różnicy Czy wasze auta odpalają za jednym tak zwanego przewalenia czy musicie czekać aż załapie Bo mi musi ze dwa razy przewalić zanim odpali czy to normalne czy wina akumulatora :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie U mię pali auto tak samo jak miałem świece spalone a teraz mam dobre i nie ma żadnej różnicy Czy wasze auta odpalają za jednym tak zwanego przewalenia czy musicie czekać aż załapie Bo mi musi ze dwa razy przewalić zanim odpali czy to normalne czy wina akumulatora :mysli:

U mnie kolego pali praktycznie od strzala. Świeczki oczywiście grzeja.

Co do dodatków to ja leje dobre paliwo a nie żadne dodatki. Jednak jak ktoś już musi to bym raczej odżałował te 15 czy 20 PLN i kupił jakiś środek na niewytrącanie się parafiny STP albo LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...