Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Krótkie pytanko ws. pompy paliwa.


Ireneusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytając sobie na bieżąco opisy problemów związanych z silnikami w naszych A4 zauważyłem, że dość sporo jest tematów dotyczących pompy paliwowej. Chciałbym się co do jednej rzeczy upewnić i stąd moje pytanie:

- czy pompa paliwa ma jakąś określoną żywotność, po której jest ryzyko, że przestanie działać? no nie wiem, tak jak np: pompa wody? Czyli inaczej mówiąc czy po jakimś określonym przebiegu bezpiecznie jest ją wymienić niż ryzykować, że się stanie gdzieś w trasie?

- wiadomo, że do jej przyspieszonego zużycia przyczynia się np: nagminna jazda na rezerwie czy z zapchanym filtrem paliwa ale czy jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę żeby ewentualnie przedłużyć jej żywotność?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie Ci się kończyć pompa paliwa to na pewno ją usłyszysz. Z tyłu auta jak się pochylisz pod zderzak to będziesz słyszał dosyć głośne "bzzzzzzzzzy"-czenie. Pomimo że moja pompa pracowała już dosyć głośno to zrobiłem na niej jeszcze kilka tysięcy kilometrów. Jeżeli twoja pompa pracuje cicho to jej nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki, sorry za odsmażenie kotleta, ale mam do was prośbe:

Sprawdzi mi któryś z was miernikiem napięcia czy przekażnik podaje napięcie do pompy od razu w momencie przekręcenia zapłonu czy dopiero podczas pracy rozrusznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa powinna działać razem z rozrusznikiem, w nowszych wersja (nie powiem od którego roku) podobno działa kilka s. po zapłonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...