Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] 3.0 TDI Quattro S-line by Trezor (chip by ECUProject)


Trezor

Rekomendowane odpowiedzi

Już wkrótce moje stare wozidełko pójdzie w jakieś (mam nadzieję, że dobre) ręce. Ale żeby nie zostać bez samochodu, po długich poszukiwaniach, kupiłem nowe auto.

Ze względu na akcyzę miało to być 2.0 TFSI, ale w końcu pod moimi oknami stanęło 3.0 TDI (233KM) model 2007.

Wymagania jakie stawiałem nowemu Audi były dużo niższe od tego, co ostatecznie posiada. Zależało mi na wersji S-line, a tak dokładnie na trójramiennej kierownicy i sportowych fotelach. Musiało też mieć minimum 200KM. Ostatecznie posiada to wszystko, tylko, że kierownica jest multifunkcyjna z manetkami zmiany biegów, fotele są częściowo skórzane z elektryczną regulacją odcinka lędźwiowego, a do 200KM dodane zostały jeszcze 33KM.

Do tego ma wiele więcej, o czym nawet nie myślałem. No i jest w kolorze "dolphin grey".;)

Na liście wyposażenia można dodatkowo znaleźć:

6 poduszek,

ABS/ESP/ASR/EBD,

skrętny biksenon + funkcja świateł dziennych typu LED,

klimatronik dwustrefowy,

podgrzewane fotele,

pełna elektryka,

duża nawigacja z CD/TV/MP3,

bluetooth,

kolorowy FIS,

wentylacja postojowa,

tempomat z funkcją trzymania odległości między pojazdami,

czujniki zmierzchu i deszczu,

pełny zewnętrzny i wewnętrzny S-line,

zawieszenie 1BE,

felgi 9-cio ramienne 17'',

tiptronic,

czujniki parkowania,

lusterko wewnętrzne z funkcją ściemniania,

pakiet chrom,

przyciemniane szyby.

Wszystko w oryginale. Jedynie co nie jest fabryczne, to tylne światła typu LED.

A całość wygląda tak:

img116381.jpg

img116421.jpg

img116611.jpg

img11644.jpg

img116541.jpg

img11666.jpg

img11678.jpg

img11672.jpg

img11673.jpg

img116471.jpg

img116602.jpg

img11648.jpg

Z planowanych zmian to tylko ramki i naklejka klubu :wink4:, być może usunięcie oznaczenia "3.0TDI quattro" oraz felgi 18'' na lato.

BTW... nie wiecie czy oznaczenia można jakoś łatwo odkleić bez uszczerbku na lakierze?

Planowane:

- ramki klubowe (zrobione),

- naklejka klubowa (zrobione),

- usunięcie oznaczeń 3.0TDI Quattro (zrobione),

- felgi 18'', wersja RS4 (kupione),

- wirusik (zrobione),

- stabilizator RS4 tył (zrobione),

- hamulce S4 345mm (przód) (zrobione),

- grill S4 (zrobione),

- końcówki ulter fi100mm (zrobione),

- zawieszenie Eibach System Pro,

- customowy wydech,

- FMIC (jeśli okaże się, że mojej Drugiej Połowie ciągle będzie brakować mocy i będę musiał zmienić wirusa :wink4: )

- hamulce od S4 na tył (jak przyjdzie moment wymiany tarcz).

Kilka zdjęć na letnich "kapciach".

img12094.jpg

img12096.jpg

img12090.jpg

img12088.jpg

img12271.jpg

img12266.jpg

p1000580p.jpg

p1000581p.jpg

p1000583l.jpg

I z grillem S4.

img14820.jpg

img14848.jpg

img14853.jpg

img14861.jpg

img14867.jpg

img14868.jpg

p1000763v.jpg

p1000766qw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: :decayed:

śliczna

widze kupiłeś furkę we Wrocku - od kolegi z forum :decayed: stąd ledy tył gratis :naughty:

nie dodałeś też, że masz solar szyberdach :)

Cudna fura - więcej fotek prosimy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie wiedziałem, że kolega jest również z forum.

Solar dach = wentylacja postojowa, co napisałem. ;)

A co do zdjęć, to wkrótce zrobię, a na razie ukradłem jedno zdjęcie poprzedniego właściciela. Mam nadzieję, że się nie obrazi. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furka kolegi Mathijasa :wink4: jako pierwszy w PL miał rezane ledy z A6 avant - furka jest naprawdę zarąbista - choć trzeba przyznać trochę czasu sie sprzedawała :wink4:

a z tą wentylacją - faktycznie - napisałeś :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki :good: szczerze powiem, że rozważałem zakup tego avancika, z tego co pamiętam miał jeszcze ledy w DRLach z przodu.

We Wrocku były dwa b.podobne ten i jeszcze jeden, który jakaś miła Pani sprzedawała, do domu prowadził podjazd obsadzony tujami.

Poszukam, bo może jeszcze mam gdzieś historię auta tej Pani, ten który ona sprzedawała miał jakieś historie lakiernicze zanim do PL przyjechał.

_____________________________________________

@Trezor, nie kupiłem bo szukałem czarnego, ten bardzo mi się podobał, no i te ledy strasznie kusiły :gwizdanie: gratki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa to była tylko kwestia czasu :wink4:

furka na wypasie nie ma co!! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko piękne....

Sam marzę, żeby coś takiego mieć :P

Nie wiedziałem nawet, że B7 miały taką opcję: "tempomat z funkcją trzymania odległości między pojazdami"...

Na jakiej zasadzie to działa? ( jak to ustawiasz i czy się sprawdza :P.

P.S.

Zmień w opisie B5 na B7 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trzeba wypluć za te światla tylne led?

nie można ich tak poprostu kupić :wink4: więc ceny zakupu też nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurka moja najpiękniejsza audiczka kupiona ! :( .... :) polowałem na nią od wakacji bo była na allegro. Od razu mi się spodobała a te ledy mnie przyciągnęły. Rozmawiałem z poprzednim właścicielem bardzo fajny i miły gość. Szkoda że nie udało mi się mojej TFSI sprzedać wcześniej bo pewnie ja bym się nią cieszył :)

Oby Ci się świetnie jeździło. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem nawet, że B7 miały taką opcję: "tempomat z funkcją trzymania odległości między pojazdami"...

Na jakiej zasadzie to działa? ( jak to ustawiasz i czy się sprawdza :P).

Wygląda na to, że trochę z tym przesadziłem. Tłumacząc sobie kody wyposażenia wydawało mi się, że coś takiego miałem na liście, ale jakoś nie umiem znaleźć takiej obsługi poza zwykłym tempomatem. Więc już wykreślam z listy.

Za to nie wiedziałem, że ma czujniki zmierzchu i czujnik deszczu oraz światła dzienne typu LED. :)

ile trzeba wypluć za te światla tylne led?

Poprzedni właściciel mówił, że wymiana tych świateł w specjalistycznym zakładzie kosztowała go około 4tys. Ale nie sprawdzałem, czy to prawda.

Dziękuję wszystkim, mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować.

BTW. Jak na razie jeździ wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem nawet, że B7 miały taką opcję: "tempomat z funkcją trzymania odległości między pojazdami"...

Na jakiej zasadzie to działa? ( jak to ustawiasz i czy się sprawdza :P).

Wygląda na to, że trochę z tym przesadziłem. Tłumacząc sobie kody wyposażenia wydawało mi się, że coś takiego miałem na liście, ale jakoś nie umiem znaleźć takiej obsługi poza zwykłym tempomatem. Więc już wykreślam z listy.

Za to nie wiedziałem, że ma czujniki zmierzchu i czujnik deszczu oraz światła dzienne typu LED. :)

jeszcze wiele elementów wypasu możesz odkryć :decayed: sam o kilku detalach nie wiedziałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem nawet, że B7 miały taką opcję: "tempomat z funkcją trzymania odległości między pojazdami"...

Na jakiej zasadzie to działa? ( jak to ustawiasz i czy się sprawdza :P).

Wygląda na to, że trochę z tym przesadziłem. Tłumacząc sobie kody wyposażenia wydawało mi się, że coś takiego miałem na liście, ale jakoś nie umiem znaleźć takiej obsługi poza zwykłym tempomatem. Więc już wykreślam z listy.

Za to nie wiedziałem, że ma czujniki zmierzchu i czujnik deszczu oraz światła dzienne typu LED. :)

jeszcze wiele elementów wypasu możesz odkryć :decayed: sam o kilku detalach nie wiedziałem :wink4:

Właśnie też mi się wydaje, że tak będzie przez najbliższe tygodnie.

A powiedzcie mi jaka szerokość opon jest najbardziej odpowiednia dla tego samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie felgi?

16 to 205-215

17-18 to 235

przy 19 zalozylbym 245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie są 17'', ale zastanawiam się dać na lato 18''. W każdym razie czy tak, czy tak 235 powinno być dobre. Też tak myślałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...