Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] 3.0 TDI Quattro S-line by Trezor (chip by ECUProject)


Trezor

Rekomendowane odpowiedzi

Autko miazga :) mój kolorek i silniczek tylko trochę lepiej doposażony ;) Gratki wspaniałej :audi:

18 to 235 chyba że nie zależy Ci na resztkach komfortu to 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak serwisujecie swoje 3litrówki?

Nie interesuje mnie żaden longlife.

Co ile wymieniacie olej silniku? Co ile filtry?

Zmieniacie olej w skrzyniach tiptronic? Poprzedni właściciel twierdził, że zmieniał.

Jeszcze jakieś czynności serwisowe?

Jeździcie tylko na paliwach typu "V-power"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak serwisujecie swoje 3litrówki?

Nie interesuje mnie żaden longlife.

Co ile wymieniacie olej silniku? Co ile filtry?

co 15 tys...

Zmieniacie olej w skrzyniach tiptronic? Poprzedni właściciel twierdził, że zmieniał.

obowiazkowo co 60, 80 tys

Jeździcie tylko na paliwach typu "V-power"?

nie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak serwisujecie swoje 3litrówki?

Nie interesuje mnie żaden longlife.

Co ile wymieniacie olej silniku? Co ile filtry?

co 15 tys...

Zmieniacie olej w skrzyniach tiptronic? Poprzedni właściciel twierdził, że zmieniał.

obowiazkowo co 60, 80 tys

Jeździcie tylko na paliwach typu "V-power"?

nie :no:

OLO_GDA wyczerpał wszystko w temacie

zalewaj czym chcesz aby nie rzepakiem i tylko na zaufanych stacjach. v-power, ultimate itp nie ma znaczenia ja leje verve z przyzwyczajenia, ultimate unikam bo są różne opinie na ten tamat. v-power chłyt marketingowy może mikroskopijnie mniejsze spalanie i czystsze (u tych bez dpf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymieniacie olej silniku? Co ile filtry?

co 15 tys...

Przy każdej wymianie oleju wszystkie filtry? Czy któryś co druga wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry, a paliwa co 2-3 wymiany. Poza tym skrocilbym te 15000km do 12000km jesli masz ciezsza noge, a po chipie nawet do 10000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ile wymieniacie olej silniku? Co ile filtry?

co 15 tys...

Przy każdej wymianie oleju wszystkie filtry? Czy któryś co druga wymiana?

raczej powiedzialbym ze filtr powietrza to nawet co 5 czy 7 tys warto wymienic, jak w kazdym TURBO-silniku przystaw reke pod wlot powietrza pracuajcego silnika a przekonasz sie zezassysa to niczym odkurzacz. potem ten caly syf zatyka filtr a auto gorzej chodzi...

afiltry kosztuja takie grosze ze chyba nie ma co czekac z wymiana az cos sie rozpadnie..najwiekszy koszt tych serwisow to niestety olej bo wchodzi go cyba z 8litrow a byle czego nie wlejesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5l dokładnie a koszt samego oleju to ok 400zł ( Motul specific 504, 507 ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój serwis nie ma oleju Motul. Do 2,5TDI lałem Shella.

Chyba będę musiał znaleźć jakieś źródło Motula. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój serwis nie ma oleju Motul. Do 2,5TDI lałem Shella.

Chyba będę musiał znaleźć jakieś źródło Motula. :cool1:

allegro ( kupowałem tydzień temu ) 5l z przesyłką pobraniową 200zł a paczka była na drugi dzień :wink4:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:28_________________________________________________idzie PW gdzie kupowałem dokładnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś był zainteresowany Castrolem to mam na zbyciu 8L Castrola SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO w litrowych konfekcjonowanych oryginalnych castrolowskich opakowaniach. Jak kupowałęm auto to się dogadałem ze sprzedawcą, że zabiorę wszystkie graty jakie mu zostały a nowe części eksploatacyjne jak klocki, olej, filtry odkupię. Jak byś był zaiteresowany to daj strzałkę na PW to sprzedam w promocyjnej cenie te 8L + pół litra dorzucam gratis. Na olej mam paragon, pochodzi z pewnego źródła. Do wymiany w swojej niuni potrzebujesz równo 8,2 litra. Ja osobiście jeżdżę na Motulu, ojciec na Cartolu tylk do pompowtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale jednak również zainwestuję w Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale jednak również zainwestuję w Motul.

Na pewno się nie zawiedziesz, motul to bdb olej. Tylko ważne aby kupować ze sprawdzonego źródła, na forum koledzy sprzedają np. kolega @dzik ma w obrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia bawię się moją nową zabawką i po pierwszym prawie tysiącu kilometrów muszę przyznać, że wszystko wskazuje na to, że był to dobry zakup.

Auto ładnie się zbiera właściwie na każdym biegu i ładnie przyśpiesza z każdej prędkości. Jazda na autostradzie w granicach 160km/h, to bajka - cichutko (2600 obr/min), gładko i spalanie w normie. Zawieszenie ładnie trzyma w zakrętach, a quattro super radzi sobie na śniegu. Trzeba tylko pamiętać, że mimo, że łatwo się rozpędzić, to quattro nie pomoże przy hamowaniu. ;)

Jak na razie w cyklu mieszanym pokazuje mi 8,4l/100km, czyli całkiem znośnie. Oczywiście przeraża start na zimnym silniku w mieście, gdzie komputer zaczyna liczyć 20l/100km i zanim się nie rozgrzeje nie schodzi poniżej 14l/100km. Ale jednak potem spada do jakiś 10-11l/100km, co w przypadku Wrocławskich korków jest wg mnie dobrym wynikiem.

Mam tylko jeden dylemat, czy aby 18'' felgi nie będą przesadą na nasze Wrocławskie dziury, bo już na 17'' czuje się twardość zawieszenia, dużo bardziej niż w mojej B5 na takich samych felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale jednak również zainwestuję w Motul.

Na pewno się nie zawiedziesz, motul to bdb olej. Tylko ważne aby kupować ze sprawdzonego źródła, na forum koledzy sprzedają np. kolega @dzik ma w obrych cenach.

My handlujemy motulem i zalewamy do silników jednakże moja opinia jest taka że średnio nadaje sie do silnika 3,0. Sam zalałem do siebi zaraz po zakupie auta i silnik zaczał gorzej pracowac, delikatnie tak jakby cykał. na drugi dzien zalałem oryginalny Audi i problem znikł. Klientom lejemy równiez do 3,0tdi castrola z normą audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..] na drugi dzien zalałem oryginalny Audi i problem znikł. Klientom lejemy równiez do 3,0tdi castrola z normą audi.

A jaki to "oryginalny Audi"? Olej marki Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...