Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złudzenia optyczne....


g_egorz

Rekomendowane odpowiedzi

na takiej samej zasadzie powstaja animacje komputerowe-tylko matryce sa "przesuwane" komputerowo,a nie recznie-co nie zmienia faktu,ze jest to ciekawe zjawisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu :kox:

Sprawdź czy panujesz nad swoim umysłem

http://www.joemonster.org/art/8030/Test--Sprawdz-czy-panujesz-nad-swoim-umyslem

Patrząc na animację każdemu z nas kobitka będzie się kręcić w prawo lub w lewo, rzecz w tym aby siłą własnego umysłu spowodować, aby zaczęła się kręcić w drugą stronę.

W jaki sposób to działa? To jest animacja wahadłowa - zaczyna się od momentu jak panienka ma nogę w najdalszym punkcie w lewo, a kończy gdy jej noga jest w skrajnej pozycji w prawo, a potem jest odtwarzana w odwrotnej kolejności. Kierunek obrotu zależy od tego, czy wyobrażamy sobie, że noga przechodzi przed płaszczyzną obrazka, czy za. W rzeczywistości jest to płaska animacja, ale ludzki umysł znając ten kształt, widzi go jako bryłę przestrzenną, więc wmawia sobie że tancerka kręci się w jakimś kierunku. Próbowałem, patrząc na każdy element, nawet na cycki - bez problemu da się zmienić złudzenie obrotu. Najłatwiej jest to złapać w zewnętrznych skrajnych pozycjach.

Ja już doszedłem do takiego zaawansowania, że umiem na zawołanie zmieniać kierunek obrotu :decayed: Wcześniej przychodziło z trudem a na samym początku też w to nie wierzyłem.

Wrzuciłem to też na innyma forum i komentarze jakie się pod tym znalazły;

a ja sie skupilem nad biustem i faktycznie dziala zaczela go sobie masowac !

a tak na powaznie ... to uwazam to za ladna bzdure

durne to jakies hehe
mi to sie nic nie udalo jedynie stracilam 5 minut filmu na tvn...

Liczę, że klubowicze a4 jednak należą do tych 30% :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J tak jak pisałem w starym temacie, obracam w którą stronę chcę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J tak jak pisałem w starym temacie, obracam w którą stronę chcę :wink4:

ja też :decayed: o koorwa chyba jestem geniuszem :kox::decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew: :polew: stary numer,a wszyscy mysla,ze sila woli to zmieniaja-im dluzej ogladasz filmik z tancerka-obrazy sie zmieniaja sekwencyjnie ,a Ty myslisz,ze robisz to silą woli-ona stoi raz na prawej nodze,raz na lewej i sie kreci co jakis czas w prawo,potem w lewo-wmawiamy sobie,ze to sie dzieje siłą woli... :decayed::wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez opanowałem ta laskle, kreci sie w ta strone co ja chce :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz tylko trzeba to przenieść na LIVE i niech wszystkie laski się kręcą tak jak chcemy... :tongue4::wink4::kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa jaaacha, mi sie kreci raz w prawo, raz w lewo niezaleznie od mojej woli

trzeba by ze stoperem w reku sprawdzic, bo mi tez sie wydaje ze to po prostu co jakis czas sie zmienia,a Wam wydaje sie ze posiedliscie moce rodem z Matrixa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa jaaacha, mi sie kreci raz w prawo, raz w lewo niezaleznie od mojej woli

trzeba by ze stoperem w reku sprawdzic, bo mi tez sie wydaje ze to po prostu co jakis czas sie zmienia,a Wam wydaje sie ze posiedliscie moce rodem z Matrixa :decayed:

znaczy co? mój geniusz chooj strzelił? ;( ;(

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest złudzenie, na początku cały czas się wydawało, że obraca się w prawo (zgodnie z ruche wskaz. zegara), a jak się dobrze skupiłem, to przez chwilę odwrotnie itd. Trzeba sobie to wyobrazić przez i być skupionym przez chwlkę. Najlepiej jest, gdy odwraca się do nas bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...