Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] Wymiana oryginalnych głośników i wstawienie czegoś mocniejszego-co polecacie?


iwan900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące montarzu oraz zakupu sprzętu grającego do autka Audi a4 kombi model B6.

Posiadam oryginalne radio chorus II i standardowe głośniki w drzwiach (z czego jeden harczy z prawej strony z przodu). W bagażniku z prawej strony w schowku wewnętrznym ukryty jest chyba jakis subwofer.

Pytanie moje jest takie co byscie polecali żeby to ladnie gralo?

Chodzi MI o dobre głośniki w drzwi oraz cos cos z tylu ze wzmacniaczem.

Chciałem się zorientowac co byscie polecili i w jakich przedziałach cenowych?

Dodam ze nei chodzi mi o sprzet z najwyzszej polki.

Zeby cena przekladala sie na jakosc, nie jestem zapoznany tak mocno w temacie wiec prosze o jakies rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,temat rzeka...najlepiej napisz na jakimś forum ca ,poczytaj ,wszystko zależy jakiej muzy słuchasz,ile chcesz wydać itp,itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem do jednego punktu car audio w szczecinie i dostalem taka odpowiedz

Podstawą jest wymiana głośników przednich, dołożenie wzmacniacza i

subwoofera

jeśli chcemy mieć naprawdę dobry dźwięk należy pomyśleć o wymianie radia

co do kosztów:

głośniki przednie od 800 zł za komplet 16cm+ tweeter + zwrotnica

wzmacniacz 4 kanałowy od 800 zł

subwoofer 25 cm od 450zł + 150 skrzynia

wygłuszenie drzwi 600 zł

okablowanie + montaż około 600 zł(jeśli chcemy wykorzystać wnękę po starym

subwooferze to należy się liczyć z droższym płaskim głośnikiem basowym około

800 zł i zabudowę z żywicy około 500 zł zamiast skrzyni

co do radia za około 1000 zł mamy dobrej klasy odtwarzacz MP3 z Bluetooth

Alpine lub Clarion

co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci ta firma odpisała, tylko trochę drogo, ale to zależy jakich komponentów będzie używała

jeżeli chcesz to montować sam lub z jakimś kumplem który ma pojęcie,

napisz ile chcesz przeznaczyć pln'ów to spróbuje ci przedstawić moją propozycje

no i zdecyduj się co z radiem, czy dokładasz zmieniarkę czy zmiana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmienia na lepszy sprzęt to radio wypadałoby zmienić na lepszą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta ;) Ja w B6, zmieniłem serię na głosniki Hertza (chyba takie: http://www.allegro.pl/item899645566_hertz_dsk_165_sklep_w_wa_f_vat_kurier_gratis.html) weszły przy pomocy panelu/adaptera z Allegro. Panel chyba 20 zeta kosztował.

Kilka godzin zabawy, trochę dobrej taśmy dwustronnej, żeby kable nie dzwoniły, silikon żeby uszczelnić ten panel i na zwykłym radyjku jest zauważalnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam napisze o moich doświadczeniach z rozwiązaniem jakości dźwięku.Zakupiłem radyjko pioneer deh-P88RS II adapter na tylnie głośniki by grały przy nieoryginalnym radiu i oczywiście kieszeń redukującą rozmiar.I teraz napisze o wrażeniach końcowych,oryginalne głośniki zagrały z prawdziwym brzmieniem tylne głośniki i subwoofer oryginalny sterowany jest liniowo z radia i grają na własnych wzmacniaczach sa one naturalnie wy sterowywany przez pioneera.No i na koniec kolorystyko OLEDA pioneera jest biała wiec nawiązuje do liczników.Wszystko gra pięknie i wygląda ładnie.Dla zainteresowanych wyśle fotki :)

ps.zapomniałem o separatorze antenowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem o tych hertzach 165 za niecale 300 zl mozna kupic na allegro z tymi przejsciowkami do drzwi, ale tez chwala sobie co niektorzy glosniki Power Bass (PB). Sam nie wiem czy brac sie za montowanie glosnikow czy zlecic to profesjonalistom.... a co polecacie bez tweeterow? kiedys mialem w innym aucie zamontowane i jakos nie wygladalo to ladnie na desce w rogach. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat i mam pytanko co lepiej wybrać :mysli: coś takiego

http://www.profet.pl/gotowe_zestawy_car_audio_Audi,240,660.html

czy coś z serii JBL osobiście powiem że nie słyszałem boschmana i nie wiem czego się spodziewać po tym zestawie :no: a jbl ma brat i jest świetne jak dla mnie tylko koszt rośnie (tak z 700zł za 2 komplety głośnik+ zwrotnica+syczek)

a ogólnie chciałbym podłączyć wszystko pod ori okablowanie i ori radio RNS-e. i w przyszłości zamiast ori wzmacha i subwoofera w schowku też coś innego tylko to zależy co będzie w kabinie bo jak wsio jest z 1 firmy to jest lepszy efekt :gwizdanie: czekam na opinie :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego etapu jeszcze nie doszedłem :wink4: narazie interesuje mnie opinia na temat samego sprzętu i ewentualnie czy wymieniać okablowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie stworzysz woofersom warunków odpowiednich to wszystkie zagrają dołem na poziomie fabrycznych lub nawet gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy na te boschmany. Odwiedź jakieś forum car audio i poszukaj podobnych tematów lub załóż swój (jeśli nie znajdziesz nic) i obowiązkowo napisz czego słuchasz, co innego będzie do punk`u a co innego do techno i muzyki klasycznej. Określ budżet, jeśli nie masz pieniędzy to najlepiej robić audio etapami, zacznij od wygłuszenia drzwi, później jakiś zestaw odseparowany, wzmak pod przód i dopiero wtedy zajmij się tyłem (głośniki w tylnych drzwiach sobie odpuść bo psują scenę, chyba ze aż tak dbasz o pasażerów z tyłu) subwoofer (tylko skrzynia, od tub uciekaj jak najdalej) i oczywiście konkretny wzmacniacz do zasilenia suba.

Przy etapie montażu wzmacniaczy nie można zapomnieć o dobrym okablowaniu prądowym i sygnałowym!

poza tym polecam http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf konkretna wiedza która mam nadzieje sprowadzi was na dobrą drogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THKS :notworthy: o taką odp mi chodziło :thumbup: oczywiście że będę powoli to robił nie wszystko naraz bo bez sens wywalać z 2klocki na raz.... ale jeśli już zacznę grzebać w kabinie to zrobię i przód i tył żeby było titptop :sarcastic:

a co do zabawek to raczej będzie JBL bo sprawdzony sprzęt i dobrze daje oczywiście do techniawki :radocha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zabawek to raczej będzie JBL bo sprawdzony sprzęt i dobrze daje oczywiście do techniawki :radocha

kto Ci tak powiedział i gdzie ?? (nie wchodzi w rachubę gadka pod remizą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak.Sam z własnego doświadczenia wiem że aby miec lepsza jakosc dzwieku w samochodzie nalezy zmienic caly zestaw.

Przedewszystkim nic bylejakiego bo może sie okazać ze bedzie to gorzej grało od seryjnego sprzętu car audio.

Sam od siebie poradze ci taki zestawik:

głosniki -Hertz hsk 165(tutaj bedziesz potrzebowac dystansów)

(zestaw ładnie gra .Prawdziwe brzmienie uzyskasz jak zastosujesz maty bitumiczne)

wzmacniacz:na poczatek hifonics 4400

Subik-(tutaj sam sobie go zrobisz.Kup głosnik np infinity reference 1250 .W instrukcji obsługi tego glosnika znajdziesz wyiary skrzynki)Skrzynke zbudujesz sam wybierajac sie do obi etc

Okablowanie to dietz (wazna sprawa)

Na poczatek ci wystarczy-Najpoierw kup glosniki oraz kable i wzmacnaicz pozniej jesli niemasz duzo kasy bedziesz sie rozbudowywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFINITY :mysli: całkiem przyzwoicie ale temat suba mogę pominąć gdyż posiadam takie cudeńko

http://www.ceneo.pl/267473s :naughty: a napieprza ładnie bo wczoraj ładowałem to pod sprzęt brata i tabliczka rejestracyjna wyginała się :polew:

tylko trochę ciężki bo waży ok 20kg sam głośnik ale efekt jest cacy :good: a te głośniki HERZ jakoś mnie nie przekonują :przebiegly:

dlatego pójdę jednak w kierunku JBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INFINITY :mysli: całkiem przyzwoicie ale temat suba mogę pominąć gdyż posiadam takie cudeńko

http://www.ceneo.pl/267473s :naughty: a napieprza ładnie bo wczoraj ładowałem to pod sprzęt brata i tabliczka rejestracyjna wyginała się :polew:

tylko trochę ciężki bo waży ok 20kg sam głośnik ale efekt jest cacy :good: a te głośniki HERZ jakoś mnie nie przekonują :przebiegly:

dlatego pójdę jednak w kierunku JBL

nie mam nic do Ciebie kolego, ale zrozum takie teksty z tą tabliczką i w ogóle... to nie za bardzo powiewają profesjonalizmem :rolleyes:

dla jednych ważna jest scena w środku, a dla drugich z jakiej odległości ich usłyszą, pomijając komfort podróży w takim aucie, ale rozumie taka toczka to tylko na lansik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...