Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Świecący piktogram trójkąta po włączeniu świateł awaryjnych w modelu b5


Damiancio24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie może poniższe instrukcje się komuś przydadzą w ulepszaniu swoich Audiczek, jeśli tak będzie mi bardzo miło, przedstawiam sposób na migający czerwony kwadracik po włączeniu świateł awaryjnych w AUDI A4 model b5.

KROK I:

Demontujemy przycisk od świateł awaryjnych na konsoli środkowej naszego auta najlepiej przycisk jest podważyć jakimś małym śrubokrętem tylko ostrożnie, aby nie uszkodzić drewnianego dekoru deski. Zdjęcie po rozpięciu przycisku z kostki:

PHl4S.jpg

KROK II:

Gdy już mamy przycisk na wierzchu odpinamy go z kostki doprowadzającej do niego zasilanie. Następnie cienkim śrubokrętem podważamy plastikową pokrywkę przycisku z piktogramem trójkąta oraz z czerwonym kwadratem.

KROK III:

Przystępujemy do rezania przycisku według zdjęć:

PCqN9.jpg

należy przeciąć jeden z pręcików diody od podświetlenia czerwonego kwadratu. Poniżej zdjęcie po przecięciu:

Ct9Oi.jpg

KROK IV:

Przystępujemy do powiększenia małych otworów zatrzaskowych (patrz foto poniżej) tak, aby po odwróceniu przycisku do góry nogami dwie czerwone diody niegdyś które podświetlały czerwony kwadrat były u góry a nie jak dotychczas na dole.

PFGjS.jpg

PGbKJ.jpg

KROK V:

1b9xBA.jpg

Pozostawiamy element na jakiś czas, aby wysechł następnie składamy przycisk w jedną całość pamiętają o tym aby dwie diody które niegdyś podświetlały nam czerwony kwadrat były u góry, następnie wciskamy plastikową pokrywkę z piktogramem trójkąta w przycisk, tak aby powiększone przez nas małe otwory na przycisku dobrze za trzasły się na zatrzaskach pokrywce z piktogramami trójkąta i kwadratu. Gdy całość mamy złożoną pora na usadowienie przycisku w konsoli, aby wszystko było jak trzeba musimy teraz kostkę z przewodami przekręcić o 180 stopni tak aby była do góry nogami. Koleinie wciskamy w nią przycisk (nie ma możliwości aby się pomylić i inaczej włożyć kostkę jest to nie możliwe gdyż posiada ona bolce uniemożliwiające inne wsadzenie. Gdy przycisk z kostką jest wciśnięty dokujemy go na swoim miejscu w kokpicie auta delikatnie pchając do momentu gdy usłyszymy specyficzne kliknięcie. i ... gotowe poniżej dołączam zdjęcia po operacji:

Zdjęcie zrobione po wsadzeniu kluczyka w stacyjkę:

1bdWtr.jpg

Zdjęcie zrobione po zapaleniu świateł postojowych i oświetleniu kabiny pojazdu:

CznpJ.jpg

Zdjęcie zrobione po włączeniu świateł awaryjnych (udało się wychwycić moment gdy piktogram trójkąta mignął)

1vthuA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Niedawno wykonałem. Bardzo prosta praca, ale przede wszystkim skuteczna. Wszystko działa tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten mod szybkie wykonanie i efekt ciekawy.Od siebie dodam że nie trzeba dorabiać plastiku tylko można zamalować od wewnątrz czerwony kwadracik lakierem do paznokci.Jak myślicie wykonalne jest aby usunąć czerwony kwadrat i jakoś to na czarno zamalować,żeby w dzień nie było widać go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :good:

Z likwidacja kwadracika bedzie ciezko, masa jest inaczej wybarwiona :(

I raczej na to ciezko ze sposobem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamalowałem ten kwadracik pomarańczowy markerem z zewnątrz a bardziej wciskałem grot markera tak żeby nalać tej farby i efekt bardzo fajny. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...