Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Opadające nawiewy - fotostory


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pewnie błahy i większość sobie sama radzi z tym, ale dla tej mniejszości może być to przydatne. Niektórzy tak jeżdżą z opadającymi nawiewami i się denerwują a tak będą wiedzieć jak to zrobić. :wink4:

A więc tak:

Podważamy kratkę z prawej lub z lewej strony i drugą ręką próbujemy w tym samym czasie ją wyciągnąć. Jeśli nie wychodzi można spróbować z przeciwnej strony. :decayed:

p1120450600x337.jpg

Następnie wyjmujemy z boku kratki blaszkę (UWAGA! jak masz popękane ręce to uważaj żebyś się nie naciął... dosyć ostre są :gwizdanie:)

p1120454600x337.jpg

Wyginamy obydwie końcówki blaszki tak jak na zdjęciu ale tak z głową, żeby nie przegiąć.

p1120455600x337.jpg

I to cała filozofia. :cool1: Bo ogólnie nie ma czegoś takiego, że zawiesisz na kratce zapach samochodowy a kratka nie będzie miała "siły", żeby ją utrzymać. Nawet na nierównej drodze musi się trzymać.

Miłego grzebania! :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: Ciekawe muszę spróbować bo mi kratka właśnie opada pod ciężarem zapachu samochodowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nigdy mi to nie przeszkadzało że opada kratka nawieu ale właśnie zaczęło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, teraz wiesz, że idzie to naprawić, dlatego ci przeszkadza :tongue4: a ja tak ogólnie z nudów, poszedłem do garażu bo mówię sobie "coś muszę wykombinować" to pomierzyłem, to posprawdzałem, tu, tam i naglę kratki mi się przypomniały, a że aparat zawsze mam ze sobą i nie przypominałem sobie, żeby taki temacik był to stwierdziłem, że zrobię małe fotostory :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli problem w miarę popularny :decayed: przy okazji, jak już wyciągacie te kratki to możecie je wykąpać. :tongue4: Nie zły syf tam się zbiera - plack + kurz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz tak tez probowalem i mi nic niedalo wiec wziolem tam obok tej blaszki co na foto przykleilem z jednej str maly centymetr uszczelki do okien i....

BOMBA jest dobrze cisza nic nie lata i sie trzyma tak z delikatnym oporem bez wplywu na estetyke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj te kratki i proponuję końcówki tych blaszek wyprostować tak żeby pozostał sam trójkąt a następnie zagiąć kombinerkami końcówki z każdej strony po ok 5mm w taki sposób jak oryginalnie. Wtedy szczyt trójkąta będzie bardziej wystawał poza nawiew a o to chodzi. I nie potrzeba nic podklejać ani nic innego a trzyma się mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś pisze o jakimś podklejaniu? ja moim sposobem robiłem prawie w każdej a4 i w nie tylko swoich i jest elegancko. Ale każdy robi jak chce :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz bez linczu

ja siebie tez wygiolem a oprucz tego z jenej str.przyglejilem taka cieniutka gabeczke 1cm.bo skrzypialo. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na starych kratkach :good: na nowych zapach nie bardzo już sie trzyma :disgust: byc moze te blaszki juz wypracowane jakies :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to biorę się dzisiaj za swoje kratki, bo Ambi Pur trochę waży... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja :kox: jutro sie zabieram za wyginanie blaszek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoW!!! Działa!! :> Dzięki Ci wielkie za to :D :D

Moja pierwsza samodzielna naprawa samochodu :embarrassed:

Ale cóż - tylko tyle mogę zrobić za pomocą mego wypasionego sprzętu - młotka i śrubokrętu ;)

Jeszcze raz ogromne dzięki za ten opis :):notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również po zabiegu :good: jakoś mego luźne też jeszcze nie były ale ciężki odświeżacz troche ciążył;p.. w sumie nie przeszkadzało mi to do czasu aż zobaczyłem ten temat, polecam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie ma tej blaszki :(

Nie ma ktoś na sprzedaż? ;-)

Użyj głowy i zrób sobie :> Naprawdę sposób magiczny i wymagający nie małych umiejętności manualnych, w każdym bądź razie przy okazji podginania blaszki sie pochlastałem że tylko jeden nie opada. :) opis fajny szczegółowy ale raczej na to to każdy powinien sam wpaść posiadając bądź co bądź 10 letni samochód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie ma tej blaszki :(

Nie ma ktoś na sprzedaż? ;-)

Użyj głowy i zrób sobie :> Naprawdę sposób magiczny i wymagający nie małych umiejętności manualnych, w każdym bądź razie przy okazji podginania blaszki sie pochlastałem że tylko jeden nie opada. :) opis fajny szczegółowy ale raczej na to to każdy powinien sam wpaść posiadając bądź co bądź 10 letni samochód

co ty taki krytyczny jesteś?

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie ma tej blaszki :(

Nie ma ktoś na sprzedaż? ;-)

Użyj głowy i zrób sobie :> Naprawdę sposób magiczny i wymagający nie małych umiejętności manualnych, w każdym bądź razie przy okazji podginania blaszki sie pochlastałem że tylko jeden nie opada. :) opis fajny szczegółowy ale raczej na to to każdy powinien sam wpaść posiadając bądź co bądź 10 letni samochód

co ty taki krytyczny jesteś?

:polew:

Właśnie :tongue4: A swoją droga co to ma za znaczenie czy auto ma 10 lat czy np. 2 lata ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...