Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Pierwsze hamowanie po dlugim postoju - serce w gardle


niumara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem od kilku dni

mieszkam przy glownej trasie katowice - wisla

jak wyjezdzam rano to pierwsze hamowani ejest na najblizych siatlach i juz 2 raz mam taki efekt jakby samochod zaczal hamowac z opoznieniem

i wogole z mniejsza sila , pozniej juz wszystko wraca do normy,

jak sadzicie w czym moze byc problem , zaznacze ze nieauwazylem aby plynu hamulcowego nie ubywa , zadnych bledow nie wykrywa.

jest to dosc powazna sprawa bo jak sie zapomne to moze to sie skonczyc tragicznie

z tego powodu ze sa swieta to mam tylko mozliwosc poradzic sie was na forum a pozniej pozotaje tylko wizyta u mechanika

ale kazda sugestia moze byc pomocna , wiec licze na was.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko nadal stawiam na zapowietrzony układ hamulcowy :)

cały problem się zaczął po wymianie klocków hamulcowych wiec pomysł z lodem czy szronem na tarczach bym odrzucił[br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 13:03_________________________________________________może się przyda :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t68297.0.html;highlight=uk%C5%82ad+hamulcowy

albo

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t83664.0.html;highlight=odpowietrzanie+uk%C5%82adu+hamulcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli auto stoi po chmurką, to na tarczy może zbierać się jakaś wilgoć lub szron i pierwsze hamowanie jest jakie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem śmiało można zapowietrzyć sobie układ przy wymianie klocków. Przeważnie nowe klocki są grubsze od starych :wink4: no i trzeba cofnąć tłoczki i właśnie wtedy może dojść do zapowietrzenia zwłaszcza jak tłoczki nie są już pierwszej młodości i mogą mieć jakieś wżery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to samo zauwazylem u kolesia w Pasku-wymienilismy klocki i pierwsze hamowanie i...niespodzianka-klocki wymienione byly wszedzie(przod i tyl) ale zapomnielismy odpowietrzyc-odkrecenie srubek,pompowanie i wrocilo do normy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokladnie to samo od 2 dni pierwsze depniecie to szok ale 2 juz dziala normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez taki objaw.. zdarzyło się to wczoraj.. po dłuższym postoju hamulec nie trybił.. ABS się nie włączał i hamulec bardzo delikatnie hamował.. prawie ze niezauważalnie.. dopiero przy 3 wciśnięciu pedału zadziałał jak powinien..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn hamulcowy wymieniany kiedykolwiek, powinno się co dwa lata bo chłonie wilgoć i może stad takie klocki. Choć raczej słyszałem o możliwych problemach latem że po przygrzaniu wilgotnego płynu wytrąca się para wodna i zapowietrzają się hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak się zdarzyło ostatnie 2 dni :shocked: ale to co zauważyłem to pedał hamulca był jakiś twardy pierwsze dwa hamowania a później ok i to mi dało do zastanowienia się nad pompą podniśnienia (z tym że później działa normalnie :mysli: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki objaw - ubiegły weekend i tydzien wczesniej - pedal trudno wcisnąć, jest twardy a hamowania 0! Przeraziłam się, musze kilka razy hamowac jeszcze na parkingu i po ok. minucie, dwóch jest juz normalnie. Znajomy mechanik powiedział ze to podciśnienie, że może skads powietrze ucieka i tam nie ma tego podcisnienia wiec nie dziala wspomaganie hamulca i że to problem od silnika raczej. Co dziwne widze tu na forum duzo wpisow wlasnie z tego samego okresu czasu co ja, jakby wszyscy nagle mieli taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...