Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po jakim czasie od zrobienia foty na radarze, przychodzi wezwanie do płacenia?


Narvik

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. ile czasu mniej więcej trzeba czekać na wezwanie po zrobiniu zdjęcia na fotoradarze za prędkość? Czy punkty, które zdobywam przy mandacie wchodzą na moje konto dopiero wtedy jak stawię się na policji po odebraniu wezwania? Hipotetycznie - może być taka sytuacja, że nacykali mi zdjęć , ja nie dostałem żadnych wezwań, a dostaję dopiero pismo jak uzbiera się ponad 24 pkt. Mowa o punktach z fotoradarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi pyknęli fotę pod Częstochową to dostałem po tygodniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie. ile czasu mniej więcej trzeba czekać na wezwanie po zrobiniu zdjęcia na fotoradarze za prędkość? Czy punkty, które zdobywam przy mandacie wchodzą na moje konto dopiero wtedy jak stawię się na policji po odebraniu wezwania? Hipotetycznie - może być taka sytuacja, że nacykali mi zdjęć , ja nie dostałem żadnych wezwań, a dostaję dopiero pismo jak uzbiera się ponad 24 pkt. Mowa o punktach z fotoradarów.

Mają czas do 30 dni. Potem jakos przez sąd to załatwiają ale tu już szczegółów nie znam. Mnie kiedyś wezwali telefonicznie na komendę dokładnie w 30-tym dniu od wykroczenia i chyba zależy im na dotrzymaniu tego terminu. Jeśli po miesiącu nic ci nie przyjdzie to istnieje spora szansa, że dadzą ci spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś do roku czasu mogą przyjść ze zdjęciem, nie wiem jak u innych ale u nas np przychodzą do domu i jak kogoś nie ma proszą o zgłaszanie sie na komendę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz im, że nie wiesz kto prowadził i płacisz tylko mandat

znalazłem ten artykuł http://www.sfora.pl/Zlapal-cie-fotoradar-Mozesz-uniknac-punktow-karnych-a12533

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tam sa kilka opcji, sa chyba 4 i tata ostatnio zaznaczyl 3 czy 4 bo ksiegowa mu tak powiedziala i co wrabali mu punkty;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja z kolei zasłyszałem, że mają 7 dni na wystawienie zawiadomienia o popełnionym wykroczeniu... ile w tym prawdy to nie wiem, bo z tego co piszecie, jeśli w 30-tym dniu komuś przysłali to raczej moje info nie ma pokrycia, ale....

ja dostałem 2 strzały z fotoradaru i jeden dotarł po 6 dniach (strzał w lubuskim, ja z dolnośląskiego - przyszło pocztą do domu....)

ale drugi raz jak dostałem to sprawa wyglądała trochę inaczej...po 3 dniach zadzwonili do domu! żeby stawić się na komendzie:)

sytuacja była kiepska, ponieważ po trzech mandatach miałem 24pkt., zrobiłem kurs kasacyjny - odjęli 6 pkt więc zostało 18pkt karnych i w tym momencie dostaje strzał 104km/h przy ograniczeniu do 50... heh no lipa by ktoś pomyślał... albo debil jakiś za kółkiem:) no trochę nierozsądne zachowanie, lekko mówiąc, ale każdy z Was miałby w tym miejscu co najmniej 70km/h...nieważne...

sytuacja skończyła się tak, że wysłałem mamę na komendę, bo wtedy akurat jechałem passatem starszych...no i tak:

na focie brak widocznych twarzy,

brak widocznej nalepki z numerem rejestracji (brak możliwości weryfikacji tablic z nalepka)

sytuacja dość zagmatwana, ponieważ rodzice byli w tym czasie na 3 tygodniowym urlopie daleko w azji, więc mama jadąc na komendę wzięła wszystkie dowody, że nie było jej w kraju!

na to pies, że ma wskazać kto prowadził - a ona, że jak ma wskazać jak nie widać kto jest za kółkiem... generalnie trafiła na c**ja która chciał ciągnąć sprawę do sądu, bo przekroczenie było o 100% w terenie zabudowanym i bardzo mu zależało żeby komuś wj***ć te 10pkt... no ale, że nie ma komu to żydowskim targiem stanęło na 400zł bez punktów...

mi się upiekło, kolejna nauczka i znak z góry, no ale z drugiej strony jak ktoś robi 30tys km w pół roku to ciężko uniknąć mandatów... nic ja już spasowałem i póki co przyjąłem tryb niedzielnego kierowcy...byle do czerwca :naughty::kox:

co do odp na pytanie od kiedy naliczają punkty po cyknięciu fotki brzmi tak: zależy od psa....

teoretycznie punkty wskakują w momencie popełnienia wykroczenia, niezależnie od tego kiedy pies złoży raport i wstuka to do kompa, bo i tak wprowadzając mandat wprowadza datę popełnienia wykroczenia, a nie datę składania raportu... może to mieć wpływ np. przy kursie kasacyjnym:) w momencie rozpoczęcia kursu, kasuje się 6 pkt, ale nie koniecznie może to być odnotowane w systemie... więc przez około tydzień należy wozić ze sobą kwitek o zakończeniu kursu, bo jak ci drapnę od razu po kursie i dostaniesz 6pkt to jak sprawdzą, to centrala powie im, że limit jest przekroczony, bo nie wiedzą jeszcze o kursie kasacyjnym... jak to powiedział spoko pies na kursie.... wstydzę się czasem za swoich kolegów z pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u góry... Może jakieś ograniczenie co do ilości kolokwializmów? Nie wszyscy czytający Twoją wypowiedź chcieli by słuchać takich wulgaryzmów. A jeszcze jedno... Może jakiś szacunek do Policji? Oni wykonują tylko swoją pracę, bez nich bałbyś wyjść sę na ulicę. Nie będę robil OT.

Fotoradar cyknął fotkę mojej Mamuśce;) Zdjęcie przyszło po 6 dniach i na wydrukowanym obrazku nie było widać twarzy. Ale zapewniali że jest możliwość powiększenia na komendzie i wszystko się rozstrzygnie, więc przyznała się do wykroczenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni wykonują tylko swoją pracę, bez nich bałbyś wyjść sę na ulicę. Nie będę robil OT.

Prosze Cie nie osmieszaj sie, niestety ale w naszym kraju jak cos sie dzieje to wlasnie Świetej Policji z reguly nie ma. Strach na ulice wyjsc bo wpierdziel mozna dostac od 5 drechow ktorym akurat fajki nie dales bo nie palisz. Nawet jak ich zlapia to wypuszcza zaraz za znikoma szkodliwosc czynu, ale jak czlowiek drobne wykroczenie popelni to juz gonia Cie i wlepiaja mandat bo swiatla miales nie zapalone przez 200m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego u góry... Może jakieś ograniczenie co do ilości kolokwializmów? Nie wszyscy czytający Twoją wypowiedź chcieli by słuchać takich wulgaryzmów. A jeszcze jedno... Może jakiś szacunek do Policji? Oni wykonują tylko swoją pracę, bez nich bałbyś wyjść sę na ulicę. Nie będę robil OT.

co do wulgaryzmów to może faktycznie z dużo... przpraszam wszystkich, których uraziłem..

co do szacunku do policji... to tak mam go, choć nigdy nie spotkało mnie pozytywne zachownie z ich strony... napisałem przecież, że "trafiła na chu**' co jak zapewne wiesz oznacza, iż nie wszyscy nimi są... i przeczytaj ze zrozumieniem ostatnie zdanie mojej wypowiedzi... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możecie się odwdzięczyć :naughty:

http://www.sfora.pl/Polscy-kierowcy-mszcza-sie-na-fotoradarach-a6142

W Zachodniopomorskiem kierowca, któremu urządzenie zrobiło zdjęcie, zdemolował aparat. Wyrwał przewody, wyłamał drzwiczki i zabrał akumulator - poinformowało radio RMF FM.

:polew::kox:

Podobnie było przy drodze numer 13 między Szczecinem, a Kołbaskowem. Tam urządzenia zniszczono, już następnego dnia, po tym jak je zainstalowano. Obiektyw fotoradaru został zamalowany różową farbą.
:polew::kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem czy mnie cyknalo czy nie :\

Ustawili sie na wjezdzie do wiosku tuz za znakiem z terenem zabudowanym

mialem 110/50 (po wyprzedzaniu) i zobaczylem malego trojnoga z mala pucha

bylo to pod koniec sierpnia i puki co nic :)

wracajac zwolnilem i obok trojnogu siedziala fajna laseczka w koszulce "Policja" - glupi nie zatrzymalem sie zapytac :\

ale cosik mi sie wydaje ze mogla to byc kontrola natezenia ruchu - co w na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...