Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat. Stoję przed zakupem lustrzanki cyfrowej, jednak mam dwa typy

Nikon D5000 z obiektywem 18-105

lub

Pentax K-X z obiektywem 18-55 i 50 -200

Oby dwa sprzęty są dobre. Mój dylemat zaczyna sie od funkcjonalności tych sprzętów,

czy ktos z was posiada w/w model , jakie są za i przeciw.

Pentax tym artykułem mnie przekonuje http://i-serwis2.action.pl/Files/FOT/APL/FOTPEXAPL0016/1.pdf

jednak Nikon też nie jest zły.

Za opinie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym system Nikona. Posiadam kultowy model d80 i jak obsługa jak i jakość zdjęć na duży plus.

Model d5000 ma nowszą matrycę, która mniej szumi na wyższych ISO. Obrotowy wyświetlacz który może się przydać przy fotografii robali w trawie ;)

Jeśli już będziesz szukał Nikona d5000 to pamiętaj o sprawdzeniu czy na opakowaniu znajduje się żółta kropka bodajże, wychodziły wadliwe wersje te poprawione miały naklejane kropki. Ogólnie to każdy salon ma obowiązek sprawdzić na stronie producenta po numerze aparatu czy został poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten błąd z zasilaniem :) czytałem.

Jednak dylemat dalej jest, Pentax ma szybszy autofokus, mniej szumów i jest mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam d90 z obiektywem 18-105, i jest elegancki, bardzo uniwersalny sprzęt, robię dużo i różnorodnych fotek i póki co spełnia moje oczekiwania, także udeżyłbym w NIKONA :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem zwolennikiem canona ale z tych co napisałeś to zdecydowanie nikon :> pozatym te obiektywy "kitowe" są słabe, 18-55 to bardzo mały zakres więc co chwilę byś zmieniał obiektywy a to nieza fajna czynność. kolejna sprawa to taka że do nikona są łatwiej dostępnę "części" więc moim zdaniem polecił bym ci Nikona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon albo canon. kiedys tez szukalem dla siebie i tylko te firmy sa tak naprawde warte wydania kasy jesli chodzi o lustrzanki. ja mam d40 bo nie jest mi potrzebny jakis mega wypasny i jest mega. pozniej tylko d80 i wyzsze modele :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikon :good:[br]Dopisany: 09 Styczeń 2010, 23:58_________________________________________________choc i tak wiele zależy od obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem na PENTAXA K-X jego opinie mówią za siebie, wypada lepiej niż NIKON D5000

Warto spróbować innej marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie bedziesz żałował.. Ja bym zdecydowanie polecał NIKONA sam robilem zdjęcia kilkoma modelami i bylem b. zadowolony. Bawilem sie tez Canonem 5D tez fajna zabawka - ale trzeba sie przyzwyczaic bo obsługuje sie go innaczej niz NIKONA.

A teraz skoro podjałeś juz decyzje czekamy na pierwsze odczucia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a jak w porównaniu do tych modeli powyżej ma się Sony Alpha 300 ?

ja mam Alpha 300 z dwoma kitowymi obiektywami, obsługa łatwa intuicyjna, dobrze leży w rękach, jakość zdjęć też dobra jak na takie obiektywy, i co mnie zaskoczyło wytrzymała bateria, ale polecił bym jednak CANONa łatwiejszy dostęp do obiektywów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo ze jestem zwolennikiem sony i posiadam ALPHA 330 to z tych dwoch polecilbym jednak mimo wszystko NIKUSIA wg mnie zdecydowanie lepsza jest matryca w porownaniu z Pentaxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dla laika - zoom-em

liczyłem na troszkę dłuższą odpowiedz :decayed:

a czy warto wydać więcej na większy zoom?

czy ten obiektyw z większym zoomem jest ok czy ewentualnie szukać innego o podobnych parametrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pytanie laika

Nikon d5000

są dwa obiektywy

18-55 VR oraz 18-105 VR

Czym one się różnią?

Różnica w cenie ze 2 stówy

Podaj całe nazwy tych obiektywów.. sadze ze to pewnie kit i maja f 3.5-5.6 ?? Zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...