Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

w sumie od dawna sie kręci filmy aparatami, pierwszym swoim kompaktem z 3mp uklepałem pare złozonych filmików sportowych jeszcze na limitach 30s 15kl/s i bez dzwięku:grin: ale też twierdze jak ktos kupuje aprat to kręcenie filmów powinno być dodatkiem, a nie główną zaletą

Pod tym wzgledem odradzam NEXa, kreci fajnie, ale grzeje sie np. koncertu tym nie nagra:wink::thumbdown: jeśli ktos oczywiscie bierze go z myślą kręcenia jakichs wydarzeń, bo do zwykłych nagrywek krótkich sekwencji to sie nada jak każdy inny:wink: tu moja sekwencja testowa

Ale też jestem zdania że jak filmy to lepiej kamerke kupić:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega steff ma racje! Sam mam Canona 450D + kilka szkieł i lampe zewnętrzną, ale do pewnych rzeczy, czy też zamiarów realizacji niektórych projektów, to jest to za mało. Aparaty z wysokiej półki dają większe możliwości chociażby przez zakres ISO jaki oferują bez szumów na zdjęciach. Jednak wychodzę z założenia, że taki sprzęt to już musi na siebie zarabiać.

A co do kwesti z nauka, to są jeszcze programy pośrednie pozwalające na ustawienia samej przesłony, czy samego czasu. Myślę, że przed przeskoczeniem na M warto też tego pokosztować.

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że bokeh z takumara super jest (1.4 robi swoje), ale za szybki to on nie jest... ;)
ostrzenie jest manualne pokrętłem, tam zadnej elektroniki nie ma, także łapie ostrosc tak szybko jak kręcisz pokrętłem:decayed: kiedys moze nagram to samo miejsce 50ką dedykowaną z AF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A co do kwesti z nauka, to są jeszcze programy pośrednie pozwalające na ustawienia samej przesłony, czy samego czasu. Myślę, że przed przeskoczeniem na M warto też tego pokosztować.

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

Masz rację! Solidne opanowanie trybów: czasu i przysłony to już sporo ;)

Przyznam, że bokeh z takumara super jest (1.4 robi swoje), ale za szybki to on nie jest... ;)
ostrzenie jest manualne pokrętłem, tam zadnej elektroniki nie ma, także łapie ostrosc tak szybko jak kręcisz pokrętłem:decayed: kiedys moze nagram to samo miejsce 50ką dedykowaną z AF

heh, tak mi się wydawało, że to manual, ale zmyliło mnie to, że nie słychać kręcenia pierścieniem ostrości ;)

Ja mam Nikkora 50mm/1.2 - wiadomo manualny obiektyw, ale to w jaki sposób on szatkuje tło... bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci, a jakże, ale znasz powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego??

nie, nie, nie... tu sie nie zgodze. lustrzanki wlacznie z pelna klatka sa na powaznie uzywane do krecenia filmow, klipow reklamowych, teledyskow, reportazy i to nie jest zadna nowosc. Rozne firmy czy tez nawet kamerzysci slubni korzystaja juz glownie z luster. Nawet kiedys jeden odcinek Dr House byl krecony 5DMk2:

Dr House nakręcony lustrzanką Canon 5D Mark II - Warte uwagi - Swiatobrazu.pl

Zreszta amatorskie lustrzanki dzieki swoimk matrycom sa o wiele lepsze w filmowaniu niz amatorskie kamery. w niektorych markach sa bardziej problemy z szybkoscia i celnoscia AF ale tu wlasnie dobrze poradzil sobie sony z modelami z polprzepuszczalnym lustrem - taka lustrzanka lepsza do filmow niz do zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18cac43ef9d2.jpg

Pstrykłem coś takiego :decayed: A żeby uzyskać taki efekt w portretach z jakiejś większej odległości to jaki byłby najlepszy obiektyw ?

wyszukałem coś takiego SAL-50F18 | Obiektywy APS-C | Funkcje | SAL50F18.AE | SAL50F18 | Sony będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj troche w necie o glebi ostrosci i od czego ona zalezy. niestety nieruzimiejac jak to dziala nie ma co sie zabierac za zaden obiektyw. jest kilka warunkow do spelnienia oraz rozne sytuacje do ktorych nie zawsze bedziesz potrzebowac dedykowane szklo a starczy to co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci, a jakże, ale znasz powiedzenie że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego??

nie, nie, nie... tu sie nie zgodze. lustrzanki wlacznie z pelna klatka sa na powaznie uzywane do krecenia filmow, klipow reklamowych, teledyskow, reportazy i to nie jest zadna nowosc. Rozne firmy czy tez nawet kamerzysci slubni korzystaja juz glownie z luster. Nawet kiedys jeden odcinek Dr House byl krecony 5DMk2:

Dr House nakręcony lustrzanką Canon 5D Mark II - Warte uwagi - Swiatobrazu.pl

Zreszta amatorskie lustrzanki dzieki swoimk matrycom sa o wiele lepsze w filmowaniu niz amatorskie kamery. w niektorych markach sa bardziej problemy z szybkoscia i celnoscia AF ale tu wlasnie dobrze poradzil sobie sony z modelami z polprzepuszczalnym lustrem - taka lustrzanka lepsza do filmow niz do zdjec.

Heh, a stać Cię na 5d markII? ;) myślisz, że jest równie dobry jak profesjonalne kamery wideo?? ;) jesteś w błędzie. W wielkim skrócie i dla zobrazowania to jakby powiedzieć: Audi a4 b8 nadaje się do wożenia kilkuset kg cementu, bo ma bagażnik... ;) rozumiesz? no w każdym bądź razie pewnie można by załadować i przewieźć ale czy do tego nie lepiej Jelcza albo Star'a do tego zaangażować? :P

Lepsza do filmów?? hehe gdziś to chłopie wyczytał?? :D

Pozdrawiam!

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/18cac43ef9d2.jpg

Pstrykłem coś takiego :decayed: A żeby uzyskać taki efekt w portretach z jakiejś większej odległości to jaki byłby najlepszy obiektyw ?

wyszukałem coś takiego SAL-50F18 | Obiektywy APS-C | Funkcje | SAL50F18.AE | SAL50F18 | Sony będzie dobry?

ten obiektyw jest dedykowany do portretów. za nieduże pieniądze możesz uzyskać bardzo małą głębię ostrości, która także zależy od odległości do fotografowanego obiektu. co masz na myśli mówiąc większa odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steff, nie patrz ze zdziwieniem jakbys nie wiedzial o co chodzi. to nie ma zwiazku z porownywaniem do profesionalnych kamer a twoja analogia do bagaznika audi jest nietrafiona. skup sie na tym jak wyglada teraz przemysl filmowy w branzy marketingowej i slubnej i wlasnie czym tam sie kreci filmy. nie trzeba sie pytac tez kogo stac na 5D bo jak ktos prowadzi firme to go stac. Znajoma agencja po tym jak nabyla 5DMk2, kreca swoje projekty tylko nim. Natomiast branza strikte filmowa i telewizyjna dalej zostaje przy tradycyjnych profesionalnych kamerach i tu jest sprawa bezdyskusyjna. No ale amatorzy do filmow nie potrzebuja kupowac 5D ale... jesli maja d7000 lub Alfe57 to im kamera nie potrzebna. Czemu? Rewelacyjna jakosc obrazu dzieki wlasnie lustrzankowym matrycom, wiele mozliwosci i zabawy dzieki wymiennej optyce - bardzo popularne ujecia lustro+fish eye. A na podsumowanie dodam ze tu nie potrzeba wymyslac bajek. Masz dostep do YT a tym samym miliona probek video z tych aparatow, np:

i jezeli to nie jest dobra jakosc filmu ze az posiadaczom tych aparatow bedziesz polecal kupno osobno kamery do amatorskich czy nawet polpro filmow to juz nie wiem czego ty chcesz oczekiwac? A przeciez im lepsze modele... Alfa77, potem 99 czy wspomniany 5D tym jest jeszcze lepiej.

co masz na myśli mówiąc większa odległość?

no wlasnie dlatego polecalem by poczytac troche o glebi ostrosci. trzeba miec chociaz podstawy w palcu by moc operowac glebia. tego nie przeskoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steff, nie patrz ze zdziwieniem jakbys nie wiedzial o co chodzi. to nie ma zwiazku z porownywaniem do profesionalnych kamer a twoja analogia do bagaznika audi jest nietrafiona. skup sie na tym jak wyglada teraz przemysl filmowy w branzy marketingowej i slubnej i wlasnie czym tam sie kreci filmy. nie trzeba sie pytac tez kogo stac na 5D bo jak ktos prowadzi firme to go stac. Znajoma agencja po tym jak nabyla 5DMk2, kreca swoje projekty tylko nim. Natomiast branza strikte filmowa i telewizyjna dalej zostaje przy tradycyjnych profesionalnych kamerach i tu jest sprawa bezdyskusyjna. No ale amatorzy do filmow nie potrzebuja kupowac 5D ale... jesli maja d7000 lub Alfe57 to im kamera nie potrzebna. Czemu? Rewelacyjna jakosc obrazu dzieki wlasnie lustrzankowym matrycom, wiele mozliwosci i zabawy dzieki wymiennej optyce - bardzo popularne ujecia lustro+fish eye. A na podsumowanie dodam ze tu nie potrzeba wymyslac bajek. Masz dostep do YT a tym samym miliona probek video z tych aparatow, np:

i jezeli to nie jest dobra jakosc filmu ze az posiadaczom tych aparatow bedziesz polecal kupno osobno kamery do amatorskich czy nawet polpro filmow to juz nie wiem czego ty chcesz oczekiwac? A przeciez im lepsze modele... Alfa77, potem 99 czy wspomniany 5D tym jest jeszcze lepiej.

co masz na myśli mówiąc większa odległość?

no wlasnie dlatego polecalem by poczytac troche o glebi ostrosci. trzeba miec chociaz podstawy w palcu by moc operowac glebia. tego nie przeskoczysz.

Czytaj ze zrozumieniem. Kolega bigos pyta jakiego obiektywu użyć by uzyskać efekt małej głębi ostrości z większej odległości. Chciałem doprecyzować o jakiej odległości od fotografowanego obiektu mówi :) ale dziękuję za cenną radę.

Oczywiście, że jest trafiona. Autem przewieziesz cement tak samo jak lustrzanką nagrasz film. Bez wątpienia. Tylko jaka jest tego cena? ;) Bo np jeśli chodzi o Nikona d7000 - z własnych doświadczeń - doskonale wiem, zrobisz film tym sprzętem, spoko ale czy próbowałeś zrobić nim dynamiczne ujęcia z autofokusem który przy standardowym obiektywie skacze jak wściekły? :) Płynność ujęć odlatuje. Mało tego: usłyszysz (i to bardzo wyraźnie) jak pracuje pierścień ostrości lub jak kręcisz pierścieniem zoom'a. W tej sytuacji równie dobrze można nagrać film smartfonem ;) - bardzo dobra jakość - mniej nerwów. Dlatego należy zadać sobie pytanie: do jakiego rodzaju filmów ma być zastosowana lustrzanka?

PS. Zdziwiłbyś się jakimi pieniędzmi dysponuje dzisiaj amator. Jeśli pasjonuje się foto-video wierz mi ma kasę na 5dm2. Nawet bez prowadzenia działalności gospodarczej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem doprecyzować o jakiej odległości od fotografowanego obiektu mówi

wiem co chciales doprecyzowac tylko uwaga byla bardziej do kolegi bigos_s anizeli do Ciebie.

steff, zrobilismy maly OT ale zeby byla jasnosc...

oczywiscie AF w d7000 moze szwankowac bo przy podniesionym lustrze dziala jak w kompakcie - na zasadzie detekcji kontrastu ale tego nie ma juz w lustrzankach sony z polprzepuszczalnym lustrem - one jakosciowo i szybkosciowo bija W FILMACH na glowe wszystkie lustrzanki.

dzwiek ostrzenia na filmie - to mozna z przymrozeniem oka potraktowac bo do klipow filmowych i montazu, dzwiek sie podklada a i w wielu przypadkach ostrosc ustawie sie recznie.

Co wiecej...

akurat robie zdjecia na dyskotekach, krecili wczoraj w klubie teledysk i to wlasnie aparatem - lustrzanka. Rozmawiam z gosciem: "czemu aparat?" a on mowi, ze kupil kiedys kamere za 20tys i teraz mu lezy i sie kurzy. zdecydowanie zachwala sobie mozliwosci lutrzanek odkad dodano do nich filmowanie.

I jeszcze klipy innego mojego znajomego: z d3100 + nikkor 35/1.8:

do jakiego rodzaju filmów ma być zastosowana lustrzanka?

no to juz Ci pisalem:

- reklamowa

- teledyski, klipy

- slubna

Na koniec polecam linki (przeczytaj chociaz wstep pogrubiona czcionka z pierwszego linku):

Fotografuj.pl - Lustrzanka zamiast kamery? - fotografia cyfrowa i analogowa, edycja obrazu, pojęcia i techniki fotograficzne, recenzje, testy aparatów

Lustrzanka – aparat do kręcenia filmów | Piotr Wereśniak

Wiesz jakie jest moje zdanie? Ze po prostu nic o tej tematyce nie wiesz, dzialasz na stereotypach i jak mocherowa babcia nie chcesz dopuscic innej mozliwosci do siebie. Byc moze nawet masz jakiegos znajomego zawodowca i kamerzyste, ktory tez twardo twierdzi ze do filmowania to tylko kamera. Ciekawe co powiesz jak za rok zmieni kamere na lustrzanke? Chyba Twoj caly swiatopoglad by sie zawalil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem doprecyzować o jakiej odległości od fotografowanego obiektu mówi

wiem co chciales doprecyzowac tylko uwaga byla bardziej do kolegi bigos_s anizeli do Ciebie.

steff, zrobilismy maly OT ale zeby byla jasnosc...

oczywiscie AF w d7000 moze szwankowac bo przy podniesionym lustrze dziala jak w kompakcie - na zasadzie detekcji kontrastu ale tego nie ma juz w lustrzankach sony z polprzepuszczalnym lustrem - one jakosciowo i szybkosciowo bija W FILMACH na glowe wszystkie lustrzanki.

dzwiek ostrzenia na filmie - to mozna z przymrozeniem oka potraktowac bo do klipow filmowych i montazu, dzwiek sie podklada a i w wielu przypadkach ostrosc ustawie sie recznie.

Co wiecej...

akurat robie zdjecia na dyskotekach, krecili wczoraj w klubie teledysk i to wlasnie aparatem - lustrzanka. Rozmawiam z gosciem: "czemu aparat?" a on mowi, ze kupil kiedys kamere za 20tys i teraz mu lezy i sie kurzy. zdecydowanie zachwala sobie mozliwosci lutrzanek odkad dodano do nich filmowanie.

I jeszcze klipy innego mojego znajomego: z d3100 + nikkor 35/1.8:

do jakiego rodzaju filmów ma być zastosowana lustrzanka?

no to juz Ci pisalem:

- reklamowa

- teledyski, klipy

- slubna

Na koniec polecam linki (przeczytaj chociaz wstep pogrubiona czcionka z pierwszego linku):

Fotografuj.pl - Lustrzanka zamiast kamery? - fotografia cyfrowa i analogowa, edycja obrazu, pojęcia i techniki fotograficzne, recenzje, testy aparatów

Lustrzanka – aparat do kręcenia filmów | Piotr Wereśniak

Wiesz jakie jest moje zdanie? Ze po prostu nic o tej tematyce nie wiesz, dzialasz na stereotypach i jak mocherowa babcia nie chcesz dopuscic innej mozliwosci do siebie. Byc moze nawet masz jakiegos znajomego zawodowca i kamerzyste, ktory tez twardo twierdzi ze do filmowania to tylko kamera. Ciekawe co powiesz jak za rok zmieni kamere na lustrzanke? Chyba Twoj caly swiatopoglad by sie zawalil...

Zgadzam się z Tobą lustro do kręcenia klipów na chałturach z tym, że później masz takie efekty jak na likach które wkleiłeś wyżej ;) szum i nieostro. Powiedz koledze żeby kupił sobie jakiś steadicam.

Poczytaj komentarze z drugiego linka. Zwłaszcza ten z 16.11.2009 r. z 14.46

Yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później masz takie efekty jak na likach które wkleiłeś wyżej ;) szum i nieostro.

podalem ci jakim aparatem bylo krecone a wiec pelen minimalizm. koles bedzie zmienial aparat na 5D, o kamerze nawet nie mysli.

Poczytaj komentarze z drugiego linka. Zwłaszcza ten z 16.11.2009 r. z 14.46

powiedziala osoba 4 lata temu, ktora dzis juz filmuje lustrzanka. Aparaty z tamtej epoki mialy duzo minusow wzgledem kamer choc juz jak w artykule byly rozwazane na powaznie.

wiec tak jak napisalem, kamera to juz tylko film fabularny, seriale i telewizja. Reszta branzy filmowej to juz same aparaty wybierane nie jako tansza alternatywa ale sprzet dajace ladniejszy obraz i mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później masz takie efekty jak na likach które wkleiłeś wyżej ;) szum i nieostro.

podalem ci jakim aparatem bylo krecone a wiec pelen minimalizm. koles bedzie zmienial aparat na 5D, o kamerze nawet nie mysli.

Poczytaj komentarze z drugiego linka. Zwłaszcza ten z 16.11.2009 r. z 14.46

powiedziala osoba 4 lata temu, ktora dzis juz filmuje lustrzanka. Aparaty z tamtej epoki mialy duzo minusow wzgledem kamer choc juz jak w artykule byly rozwazane na powaznie.

wiec tak jak napisalem, kamera to juz tylko film fabularny, seriale i telewizja. Reszta branzy filmowej to juz same aparaty wybierane nie jako tansza alternatywa ale sprzet dajace ladniejszy obraz i mozliwosci.

Nie osoba a pan właściciel bloga podobno pan znający się na rzeczy. Jeszcze raz co sam potwierdziłeś: lustrzanka - chałtura i jeszcze długo tak będzie. Obraz z lustra jest bdb ale jeszcze trzeba czasu żeby wyparł obraz wyprodukowany za pomocą kamery, które nie pozostają w miejscu z rozwojem.

yoł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie osoba a pan właściciel bloga podobno pan znający się na rzeczy

i pare linijek wczesniej, wzgledem tego co podales mi bym sobie przeczytal, pisze cos takiego:

"Sęk w tym, że kręcenie filmów kosztuje masę pieniędzy. Jeśli jest urządzenie (kamera, aparat), które umożliwia osiąganie tego samego efektu ZNACZNIE taniej, to producenci tego nie przegapią. A taki Canon to umożliwia. Scenę nocną można nakręcić przy użyciu niewielkich jednostek światła i przenośnego agregatu prądotwórczego. Dotychczas wymagało to dużych lamp kilkunastokilowatowych, podnośników i wielkich agregatów dużej mocy. Wiem coś o tym, wiele nocy spędziłem na planie zdjęciowym. W filmie kwestia kosztów to zazwyczaj sprawa kluczowa."

chałtura i jeszcze długo tak będzie

I oto chaltura rekomendowana przez tego pana:

unstage | 20 Incredible videos created with the Canon 5D MKII Camera

Takze czytasz z tego i rozumiesz tylko to co chcesz uslyszec i zrozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może trochę z innej beczki, ale potrzebuję kupić lampę błyskową z obrotową główką (lewo, prawo, góra, dół). Posiadam Nikon-a D3100. Zbliżają mi się różne okoliczności rodzinne i potrzebuję doświetlić sceny.

Proszę o propozycje i opinię.....:wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może trochę z innej beczki, ale potrzebuję kupić lampę błyskową z obrotową główką (lewo, prawo, góra, dół). Posiadam Nikon-a D3100. Zbliżają mi się różne okoliczności rodzinne i potrzebuję doświetlić sceny.

Proszę o propozycje i opinię.....:wink:

Pozdrawiam.

Jakie fundusze. Systemowa czy zamiennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, zapomniałem podać:facepalm: cena 200-300zł. Raczej w tej cenie to będzie zamiennik. Może naskrobie się więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...