Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki aparat - lustrzanka cyfrowa


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy warto jest przesiąść się z Nikona D5000 na D5100/D5200 przy amatorskiej fotografii?

Lepiej przesiąść się na Nikona d7000 z wyższej półki lub d3200 z niższej ale lepszej jeśli chcesz zmieniać już body

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon jeśli chodzi o serie amatorską jest składany w tajlandii :whistling:

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

jeśli chodzi o lampy to SB900 i SB910 to te same lampy jedyn różnica to w sb910 Nikon wprowadził poważne zmiany polegające na zmianie przycisków :naughty:

Prawie te same. W sb910 poprawiono wbudowany system ochrony przed przegrzaniem, co moim zdaniem ma dosyć duże znaczenie.

a dla mnie nie ma żadnego znaczenia bo jestem świadomym użytkownikiem sprzętu,przegrzać lampę z całym szacunkiem może tylko kretyn który naparza w trybie seryjnym bez opamiętania :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon jeśli chodzi o serie amatorską jest składany w tajlandii :whistling:

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

jeśli chodzi o lampy to SB900 i SB910 to te same lampy jedyn różnica to w sb910 Nikon wprowadził poważne zmiany polegające na zmianie przycisków :naughty:

Prawie te same. W sb910 poprawiono wbudowany system ochrony przed przegrzaniem, co moim zdaniem ma dosyć duże znaczenie.

a dla mnie nie ma żadnego znaczenia bo jestem świadomym użytkownikiem sprzętu,przegrzać lampę z całym szacunkiem może tylko kretyn który naparza w trybie seryjnym bez opamiętania :facepalm:

Z całym szacunkiem: jesteś raczej amatorem (co nie wyklucza świadomego użytkowania) ;) Spróbuj np fotografować ślub lub nocny odcinek rajdu samochodowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon jeśli chodzi o serie amatorską jest składany w tajlandii :whistling:

---------- Post dopisany at 23:21 ---------- Poprzedni post napisany at 23:17 ----------

jeśli chodzi o lampy to SB900 i SB910 to te same lampy jedyn różnica to w sb910 Nikon wprowadził poważne zmiany polegające na zmianie przycisków :naughty:

Prawie te same. W sb910 poprawiono wbudowany system ochrony przed przegrzaniem, co moim zdaniem ma dosyć duże znaczenie.

a dla mnie nie ma żadnego znaczenia bo jestem świadomym użytkownikiem sprzętu,przegrzać lampę z całym szacunkiem może tylko kretyn który naparza w trybie seryjnym bez opamiętania :facepalm:

Z całym szacunkiem: jesteś raczej amatorem (co nie wyklucza świadomego użytkowania) ;) Spróbuj np fotografować ślub lub nocny odcinek rajdu samochodowego ;)

i tu się grubo mylisz z całym szacunkiem,jeśli śluby robisz z lampą w trybie seryjnym...cóż,spytam tylko po co,czy po to że z 20zdjęć wybierzesz 3 dobre??:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jestem typowym laikiem w dziedzinie fotografii dlatego proszę o pomoc.

Niedawno zakupiłem Sonego RX100 zrobiłem troszkę zdjęć z wakacji w różnych trybach, i nawet nieźle to wyszło. To znaczy po wrzuceniu na laptopa zdjęcia igła jak dla mnie :wink:

Po powrocie z wakacji chciałem zdjęcia przeglądnąć w TV (plazma 50') i wtedy czar prysł.

Zdjęcia kolory maja super ale straszna ziarnistość(pikseloza) sam nie wiem jak to nazwać.

Pierwsze co mi przyszło na myśl to wina TV ale mam jeszcze stary aparat Sony DSC H10 i zdjęcia z tego aparatu na TV nie wyglądają gorzej a nawet...:slina: co innego na laptopie tu różnica jest i to spora, RX miażdży.

Nie wiem, może mam coś źle poustawiane w tym RX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przychodzi do glowy to rzecz normalna czyli szumy... tak sie nazywa ta ziarnistosc. Szumy pojawiaja sie przy wysokich czulosciach aparatu. Jesli korzystasz z trybu AUTO, aparat podbija czulosc gdy jest ciemniej - pochmurne dni, pomieszczenia, wieczor, noc. Im ciemniej tym bardziej jest podbita czulosc i tym samym szumy sa coraz wieksze i bardziej widoczne. Jesli nie korzystasz z trybu automatycznego lub jesli szum widoczny jest nawet na zdjeciach w slonczene dni na dworze to znaczy ze gdzies tam w opcjach masz ustawione ISO na jakies wysokie... rzedu 800, 1600 i wiecej. I czy to masz automatyczny tryb zdjec czy manualny, on zawsze z tym ISO robi zdjecia. Wtedy trzeba to zmienic. Mozna tez zostawic ISO automatyczne z zastrzezeniem ze ma nie przekraczac max np 800 - wiele aparatow to umozliwia. Ostatnia sprawa, to to, ze najlepiej byloby robic na ISO 100 albo nawet ISO50 jak masz, ale zapomnij. Gdy tylko zabraknie swiatla, aparat bedzie masakrycznie wydluzal czas naswietlania, ty nie zrobisz zdjecia z reki a wszystko co sie porusza bedzie rozmazane. Warto tutaj tez w google poczytac co to jest ekspozycja zeby miec jakas podstawowa swiadomosc jak dziala aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że zdjęcia były robione na różnych ustawieniach ale większość na Auto, i tak naprawdę wydaje mi się że te zdjęcia które były robione przy słonecznej pogodzie prezentują się najgorzej, to znaczy najbardziej szumią twarze (na nie ostrzyłem), i nie ma różnicy w jakim trybie były robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpin wrzuć jakieś foto to coś podpowiemy,jeśli robisz fotkę danej osobie to w miarę możliwości ostrzysz na oczy,jeśli model.modelka jest w znacznej oddali ostrzysz na głowe inaczej autofocus "łapie" tył scenerii i w zależnośći od danej głębi ostrośći a zwłaszcza małej głębii ostrości twarz wyjdzie rozmyta,nieostra...to tak w telegraficznym skrócie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię zdjęcia w rozdzielczości 20 Mpix i 4:3 czy to optymalne parametry?

DSC00180.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest szum. Iso masz ustawione jedno z nizszych bo 125. Po prostu ten aparat nie wyrabia takiej rozdzielczosci 20Mpix i na przyblizeniu zdjecia 1:! tak bedzie wygladac. Optyka aparatow-zabawek tez nie jest super wiec po ostrosci tez nie ma sie co spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tu szumów brak...ostrość pozostawia trochę do życzenia ale skoro jesteśmy przy tematycie kotów,zobacz na moją fotkę pierwszą z brzegu,wykonana Nikonem P7000 który matrycę ma 10megapikseli,fotka bez żadnej obróbki ISO 200 ogniskowa 18mm f/4 czas 1/30 pomiar matrycowy,balans bieli automatyczny

03d4d5ece589b25fmed.jpg

zwróć uwagę na ostrośc detali,kompakt też może robić dobre zdjęcia,crop z tej fotki nie jest problemem

5fd59b0df7396583med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat Canon 600D czy 60D ? wiadomo ten 2 lepszy ale czy warto 1000zł dokładać ? jest aż tak lepszy ?

Obiektywy 50mm F 1.4 Canon i 18-135mm IS STM F 3.5.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat Canon 600D czy 60D ? wiadomo ten 2 lepszy ale czy warto 1000zł dokładać ? jest aż tak lepszy ?

Obiektywy 50mm F 1.4 Canon i 18-135mm IS STM F 3.5.6

Matryce chyba te same ale migawka i autofokus w 60D lepsza, masz czasy powyżej 1/4000s. a to przy jasnym szkle rzędu 1.4 i 1.8 bardzo pomocne. Solidniejsza konstrukcja choć już nie magnezowa i tak jak pisałem wcześniej, szybszy i dokładniejszy AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj bo temat powiązany.

Mam problem ze swoim EOS`em 600D(albo z kartą). RObie zdjęcie, wyświetla się potem znowu ekran z podglądem. Ale zdjęcia nie można odtworzyć:kwasny: I tak większość. Karta jest nowa 32GB z tą klasą szybkości 10( nie znam się na tym) co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie:whistling:

Jednak dziewczyna mówi że formatowala ja w aparacie. Stara 4gb zapisuje a ta nie zawsze. Po za tym czy to normalne że robiąc w odstępach kilka sekund 120 zdjęć lustro sie grzeje?

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od sprzetu i jak bardzo sie grzeje. Musialbys znalezc drugiego uzytkownika takiego aparatu i porównać. Co do karty na kompie dziala poprawnie?

poszlo w eter z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki aparat dla rodzinki z nastoletnią córką, ma to być rodzinny aparat do robienia zdjęć właściwie na wszystkie okazje. Na fotografii się nie znają, więc chodzi o zachowanie kompromisu najlepszej jakości zdjęć przy względnej prostocie użytkowania.

Istnieją takie aparaty ? :-)

budżet do 2000zł wraz z futerałem, kartą pamięci.

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz serie sony nex proste male o sporych mozliwosciach

poszlo w eter z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...