Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel od radia przeniesiony np na osłone przeciw słoneczną


Kamill

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nasunął mi sie na myśl taki projekt jak przeniesienie panelu od radia np na osłone przeciw słoneczną, albo gdzieś w podsufitkę, a tył radia pod fotel lub do schowka.

Słyszałem ze cos takiego jest możliwe, przerobienie w firmie audio to koszt od 300zł, ale mam pytanie czy ktoś robil coś takiego we własnym zakresie, lub ma jakieś bliższe info na ten temat.

Ja wyobrażam to siebie tak ze sie bierze taka taśmę jak do stacji dyskietek w kompie tylko dłuższa oddziera odpowiednia ilość kabli i lutuje z jednej strony do blaszek przy radiu, z drugiej do panela i to dziala. Tylko zastanawiam sie czy dlugosć kabli jest w jakiś sposób ograniczona i czy nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamill, prawie tak jak mowisz, ale to jest bardziej skomplikowane :) nie mialem nigdy czegos takiego, ale widzialem instalecje np. w Warszawie, gdzie sterowanie bylo gdzie indziej a cala reszta gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobało mi się umieszczenie wyświetlacza od radia w lusterku wstecznym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobało mi się umieszczenie wyświetlacza od radia w lusterku wstecznym

Hehe, kazdy ma inna wizje, pomysl fajny, ciekawe tylko czy wykonalny we wlasnym zakresie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobało mi się umieszczenie wyświetlacza od radia w lusterku wstecznym :wink:

Kiedyś na targu sprzedawali ruscy takie lusterka wsteczne z zegarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No daje rade, tylko nie w focusie :razz: Gorzej jak ktos ma radyjko na cd lub mp3 bo wtedy trzeba zmieniarke kupowac, ogolnie bardzo fajny pomysl !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz masz tylko czy potrafisz ;)

Jak zrobić panel w podsufitce

Wilekie dzieki kolego, tego właśnie szukałem.

No daje rade, tylko nie w focusie :razz: Gorzej jak ktos ma radyjko na cd lub mp3 bo wtedy trzeba zmieniarke kupowac, ogolnie bardzo fajny pomysl !!

Myślę ze jak sie zamontuje radio w schowku przodem do pasażera to będzie można wrzucać tam płytki bez problemu.

A jeżeli chodzi o montaż w osłonce przeciwsłonecznej, spowodowane jest to tym, aby nie było widać ze jest radio wogóle.

Złodziej patrzy w miejscu radia ani zaślepki, ani radia, wiec pewnie ktoś zabiera ze sobą, albo nie ma.

A taki panel w podsufitce, albo miejsce na jego wsadzenie odrazu kusi zlodzieja zeby sie włamać i poszukać reszty radia.

To juz chyba wiem co bede robił w wakacje, tylko musze kupić drugą osłonke przeciwsłoneczna żeby ją pociąć bez uszczerbku na samochodzie, w razie jak by nie wyszło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba wiem co bede robił w wakacje, tylko musze kupić drugą osłonke przeciwsłoneczna żeby ją pociąć bez uszczerbku na samochodzie, w razie jak by nie wyszło

Ale w oslonce to sie moze nie utrzymac ?? Nie lepiej pod oslonka w podsufitce i przykrywac oslonka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba wiem co bede robił w wakacje, tylko musze kupić drugą osłonke przeciwsłoneczna żeby ją pociąć bez uszczerbku na samochodzie, w razie jak by nie wyszło

Ale w oslonce to sie moze nie utrzymac ?? Nie lepiej pod oslonka w podsufitce i przykrywac oslonka ??

Troche szkoda by mi bylo pruć podsufitke, tak to osłone moge zawsze wymienic, a podsufitka to delikatna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie to niepodoba ..... i nie praktyczne ... zeby zmienic np .stacje musisz lape podnosic do gory ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie to niepodoba ..... i nie praktyczne ... zeby zmienic np .stacje musisz lape podnosic do gory ....

Normalnie nie musze wogole nic robić bo mi sie nie chce radia taskać z domu, jak jadę na 30 min na miasto :neutral:, wiec dla mnie to rozwiązanie będzie w sam raz, chyba ze proponujesz jakieś lepsze i nie widoczne miejsce na panel :?: Zawsze mozna zostawic panel w ranidu i calosc w schowku, no ale to tez nie jest za bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "jakims" forum byl poruszany ten watek... w rzeczywistosci nie jest tak hop... podczas montazu i eksploatacji pojawil sie problem ze spadkiem napiecia... nie pamietem dokladnie o co tam dokladnie chodzilo, ale w takim przypadku nalezy brac to pod uwage!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie to niepodoba ..... i nie praktyczne ... zeby zmienic np .stacje musisz lape podnosic do gory ....

Normalnie nie musze wogole nic robić bo mi sie nie chce radia taskać z domu, jak jadę na 30 min na miasto :neutral:, wiec dla mnie to rozwiązanie będzie w sam raz, chyba ze proponujesz jakieś lepsze i nie widoczne miejsce na panel :?: Zawsze mozna zostawic panel w ranidu i calosc w schowku, no ale to tez nie jest za bardzo wygodne.

czyli jak zwykle w naszym kraju...problem to zlodziejstwo...i trza kombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "jakims" forum byl poruszany ten watek... w rzeczywistosci nie jest tak hop... podczas montazu i eksploatacji pojawil sie problem ze spadkiem napiecia... nie pamietem dokladnie o co tam dokladnie chodzilo, ale w takim przypadku nalezy brac to pod uwage!!!

Tego sie waśnie boję, wiem ze niektóre radia reagują super na taka zmianę, inne albo wyświetlacz przygasa, algo wszystkie przyciski nie reagują itd.

Pewnie najbezpieczniej jest zrobić jak najkrótsze kable. Gdzieś czytałem o 4m ze wstawiali no i były pewne problemy. Myślę ze do osłonki powinno starczyć ok 2.5 do 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej byłoby całe radio umieścić w schowku lub pod siedzeniem. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej byłoby całe radio umieścić w schowku lub pod siedzeniem.

I jak bedzie ustawial glosnosc lub zmienial stacje to bedzie pod siedzenie siegal ?? :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak bedzie ustawial glosnosc lub zmienial stacje to bedzie pod siedzenie siegal ??

Można sobie radio z pilotem kupić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie niepraktyczne rozwiązanie, co ty tirem jeździsz, że na górze coś chcesz montować ?

Radio obsługuje się prawą ręką bez problemu trzymając rękę na drążku od zmiany biegów i tak powinno być. Jak się boisz złodzieja i nie masz radia wyjmowanego na złączu, to daj do przerobienia i spokój. Koszt ze 150zł, a radio będzie spokojnie leżało w domu na półce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie niepraktyczne rozwiązanie, co ty tirem jeździsz, że na górze coś chcesz montować ?

Radio obsługuje się prawą ręką bez problemu trzymając rękę na drążku od zmiany biegów i tak powinno być. Jak się boisz złodzieja i nie masz radia wyjmowanego na złączu, to daj do przerobienia i spokój. Koszt ze 150zł, a radio będzie spokojnie leżało w domu na półce...

Tylko po co komu radio w domu na półce :???: , jak bym chcial ze sobą taszczyć radio to bym tak nie kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...