Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Mycie samochodu na myjni automatycznej oraz mycie podwozia


kami050

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chce was zapytac jak to jest z myciem samochodu w zimie na myjni automatycznej , czy nie rysuje ona lakieru , czy relingi nie przeszkadzaja oraz czy skladac lusterka , chce was zapytac rowniez co sadzicie o myciu spodu /podwozia na tejze myjni ,czy jest ono skuteczne i czy nie bedzie rdzewial spod pod silnikiem i czy nie zerwie "baranka" pod spodem ,dzieki za odpowiedzi ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam myjnie automatyczne - niszczą lakier

lepiej jedź na ręczną i zrobią ci to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , chce was zapytac jak to jest z myciem samochodu w zimie na myjni automatycznej , czy nie rysuje ona lakieru , czy relingi nie przeszkadzaja oraz czy skladac lusterka

- Tak rysują lakier

- relingi nie przeszkadzają

- tak trzeba składać, pracownicy myjni sami to nawet robią.

chce was zapytac rowniez co sadzicie o myciu spodu /podwozia na tejze myjni ,czy jest ono skuteczne i czy nie bedzie rdzewial spod pod silnikiem

- A rdzewieje ci spód jak pada deszcz?? sam sobie odpowiedz

czy nie zerwie "baranka" pod spodem

To pytanie rozkłada mnie na łopadki :polew: ale odpowiem zeby nie było. to jest niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz odpowiedzi :decayed:

wszystko tylko nie myjnie automatyczne :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy automatycznej myjni :bicz: wiemy że taniej i szybciej ale ręczna jest najbezpieczniejsza dla lakieru ale jeśli chcesz oszczędzić parę złoty to proszę bardzo ....co do podwozia to umyjesz na wiosnę , pytasz gdzie - działka , lewarek , wąż , woda , szczota i ogień ....ale moim zdaniem to nie potrzebne :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podwozie gdzie umyc?

A na co ty chcesz je myć?? To jest nie potrzebne! a jeśli juz tak bardzo to chcesz zrobić to mozesz jechać na myjnie bezdotykowe karchera i tam jakoś umyć z grubsza podwozie ale nie widze w tym najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podwozie gdzie umyc?

A na co ty chcesz je myć??

Sól kolega chce zmyć ale to raczej na wiosnę ja bym zrobił nie teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podwozie gdzie umyc?

A na co ty chcesz je myć??

Sól kolega chce zmyć ale to raczej na wiosnę ja bym zrobił nie teraz...

Domyslam sie, że chodzi mu o sól ale nie znam ludzi którzy by to robili, no moze troszeczke z grubsza ktoś to robi tak jak napisałem wyżej za pomoca myjki ciśnieniowej ale zeby z tym szaleć co sezon :no: Od spodu jest więcej plastików niż blachy a jak juz jest blacha to pokryta gróbą ilościa masy gómowej więc sól na to nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podwozie gdzie umyc?

A na co ty chcesz je myć??

Sól kolega chce zmyć ale to raczej na wiosnę ja bym zrobił nie teraz...

Domyslam sie, że chodzi mu o sól ale nie znam ludzi którzy by to robili, no moze troszeczke z grubsza ktoś to robi tak jak napisałem wyżej za pomoca myjki ciśnieniowej ale zeby z tym szaleć co sezon :no: Od spodu jest więcej plastików niż blachy a jak juz jest blacha to pokryta gróbą ilościa masy gómowej więc sól na to nie działa.

Ja tam myję podwozie zawsze po zimie...

Potrzebne czy niepotrzebne napewno nie zaszkodzi a drogie nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podwozie gdzie umyc?

A na co ty chcesz je myć??

Sól kolega chce zmyć ale to raczej na wiosnę ja bym zrobił nie teraz...

Domyslam sie, że chodzi mu o sól ale nie znam ludzi którzy by to robili, no moze troszeczke z grubsza ktoś to robi tak jak napisałem wyżej za pomoca myjki ciśnieniowej ale zeby z tym szaleć co sezon :no: Od spodu jest więcej plastików niż blachy a jak juz jest blacha to pokryta gróbą ilościa masy gómowej więc sól na to nie działa.

Ja tam myję podwozie zawsze po zimie...

Potrzebne czy niepotrzebne napewno nie zaszkodzi a drogie nie jest...

na wiosnę pojeździć trochę po kałużach i to samo co myjka ciśnieniowa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadę zawsze na bezdotyk i kładę się z lancą na ziemi i myję podwozie, poważnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę pojechać na myjnię ręczną, na której z reguły (zaznaczam, bo nie na każdej) jest stanowisko do mycia podwozi. Umycie raz w roku niczemu przecież Panowie nie zaszkodzi, a przynajmniej wyczyści wszelki syf z osłon i zakamarków.

Myjni automatycznej nie polecam z własnego doświadczenia - po zakupie chciałem mieć czyściutkie auto, pojechałem w nocy na automat, a rano widziałem w słońcu piękne kola na błotnikach. Wiosna objawi się polerką najprawdopodobniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnie automatyczna TAK ale pod warunkiem ze jest Karcher do wcześniejszego dokładnego spłukania wszelakiego piasku. U mnie w miescie tak jest.

Innych myjni nie uznaję a szczegolnie bez dokładnego zmycia piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo.. najpierw na myjce automatycznej myją samochód ciśnieniowa.. a potem dopiero pod maszynę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...