Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ucieka mi prąd na postoju 5,4 A


tomq

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam taki problem, od paru dni po nocy, bez wzgledu na temperature mam pusty akumulator. Zero pradu totalnie nic, nawet sie kontrolki nie zaswiecaja, pomyslalem, no tak akumulator i kupilem nowy bosh s4 80 ah. Ide dzis do auta i cyk zero pradu.... NO mine mialem nietega bo 450 zl poszlo, no ale mam nowy akum :P:) podjechalem do kumpla inzynierka od pradu, on podlaczyl to magiczne urzadzenie i badalismy, bez kluczyka w stacyjce, wszyskie lampki powylaczane no tak aby nic nie pobieralo pradu przy tescie. OD poczatku wskaznik pokazywal pobor mocy 5,4 A ja po koleji wylaczalem wszystkie bezpieczniki , nie udalo sie przerwac tego wysysania pradu z aku.to nastepny polecial alternator do testow i nic , nie pobiera pradu a z aku calyczas ucieka 5,4 A. Macie jakies pomysly ? Mam webasto ale raczej one nie jest zrodlem tej usterki. Napewno autko oddam do mechanika ale moze macie juz jakis pomysl co moglbym sprawdzic pod blokiem ? Mam kabel z vaga moge potestowac cos za czyjas rada.

Help

Dzieki pozdrawiam :)

ps mam dobry nowy aku jakby ktos byl zainteresowany :) lub stary tez dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przypadkiem jakiegoś dodatkowego wzmacniacza audio, radyjko oryginał ?

wszysko orginal do zeszlego tygodnia smigalo az milo. z webasto czy bez, potem z dnia na dzien zdechl i tak juz mu zostawalo codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Taki prąd to juz sporo dla aku :) Słabo szukałeś tego bezpiecznika bo przy takim prądzie musisz go odszukać . Jeszcze raz miernik w dłoń i po kolei wszystkie bezpieczniki w górę . Może stacyjka nie rozłącza jakiegoś obwodu i dlatego masz taki objaw .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

br

a tak przy okazji masz jeszcze bezpieczniki pod maską w obudowie ECU :naughty:

no nie strasz mnie , sprawdzalem bezpieczniki od strony kierowcy sa jeszcze jakies ? wylaczam kleme na noc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem masz bezpieczniki w obudowie komputera - pod maską (patrząc od przodu samochodu na silnk ecu znajduje sie w prawym górnym rogu przy podszybiu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to są jeszcze pod skrzynką przekaźników, trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to są jeszcze pod skrzynką przekaźników, trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą

tak, pomiedzy kolumna kierownicy a skrzynka bezpiecznikow.

jest rowniez mozliwosc zamoczenia niezabezpieczonego obwodu elektrycznego, wtedy odnalezienie takiego miejsca bedzie trudniejsze.

sprawdz czy nie ma wody w obudowie ECU. do czasu odnalezienia problemu pozostaje kazdorazowe odlaczanie aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez miałem,taki problem z akumulatorem,oddałem auto do elektryka i okazało się ze przyczyną był alarm,robiło się jakieś zwarcie

U mnie wychodzi na a to ze jest to webasto. Bezpieczniki byly w innym miejsc udlatego nie sprawdzilem wczesniej, mechanik odlaczyl bezpiecznik i cyk z 5 amper do 40miniamper spadlo, obadamy rano ;) Znacie jakies serwis webasto godny polecenia :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...