Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

w zwyklym rns edytowało sie plik txt i tu pewnie jest tak samo więc filozofii nima chyba:eusathink:

  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Wyświetleń 801,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Koledzy mam problem z kamerą cofania , a mianowicie po zawagowaniu nawigacji na kamere cofania 004 z oo na 01 i właczeniu biegu wstecznego obraz z kamery ma obcięty dół około 1 cm . Po wyłączeniu kamery obraz w telewizji ma tak samo obcięty dół . Po zawagowaniu spowrotem na 00 - obraz jest ok , ale wiadomo kamera się tylko przełącza gdy navi jest na media . Pomóżcie co z tym fantem zrobić

Opublikowano
w zwyklym rns edytowało sie plik txt i tu pewnie jest tak samo więc filozofii nima chyba:eusathink:

Ja wole sie nie bawić żadnymi liczbami bo można tak tylko uwalić cały system

Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Post dopisany at 13:58 ---------- Poprzedni post napisany at 00:16 ----------

w zwyklym rns edytowało sie plik txt i tu pewnie jest tak samo więc filozofii nima chyba:eusathink:

Ja wole sie nie bawić żadnymi liczbami bo można tak tylko uwalić cały system

Sent from my iPhone using Tapatalk

Domin to mnie załatwiła ta filozofia :thumbdown::doh::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::doh::doh::doh::doh:

w sofcie z menu pl które wcześniej śmigało bez problemu zmieniłem tą wartość z sw200 na sw250 , nagrałem na płytkę , włożyłem do napędu , ruszył pasek postępu aktualizacji , doszedł do końca , navi zgasła , załączyła się i oooooooooooooooooo kuuuuuuurww.....aaaaa coś się spierdo......ło

6a6h.jpg

6a73.jpg

po wyciągnięciu płyty pokazuje się komunikat Set Original CD-ROM

ez9t.jpg

9bhz.jpg

czytałem gdzieś na innych forach że niby pomaga włożenie ori płytki ale nie zawsze , nie próbowałem tego bo bo mam same backupy

kurcze masakra normalnie , ma ktoś jakiś pomysł

Domin

---------- Post dopisany at 14:02 ---------- Poprzedni post napisany at 13:58 ----------

dodam że navi nie jest wykrywalna przez vag-com :doh::thumbdown:

i działa tylko włączenie i wyłączenie , ekran się opuszcza i podnosi do góry , płyta wchodzi i wychodzi , wszystko inne nie działa :thumbdown:

---------- Post dopisany at 14:04 ---------- Poprzedni post napisany at 14:02 ----------

w d*p.... sobie mogłem pogrzebać :facepalm:

Opublikowano

Mam rnsa z podobnym komunikatem mikasz i sam sie rozgladam za rozwiazaniem, sprobuj plyte z 09-10 wlozyc, albo vim hacka a jak nie to nie chce cie martwic ale osratni krok to chyba eeprom

Opublikowano
Mam rnsa z podobnym komunikatem mikasz i sam sie rozgladam za rozwiazaniem, sprobuj plyte z 09-10 wlozyc, albo vim hacka a jak nie to nie chce cie martwic ale osratni krok to chyba eeprom

tylko zauważ za to jest led a z tego co wiem vim hack jeszcze nie ogarnięty jest w ledach

Opublikowano

Acha, nooo tooo zes ladnie namieszal :)

Opublikowano

zamówiłem ori płytkę mapami z 2011 roku zobaczymy co będzie

---------- Post dopisany at 14:32 ---------- Poprzedni post napisany at 14:25 ----------

spróbuję tego .

zaczerpnięte z audiforum.us , tłumacz google

------------------

Chcę tylko podziękować PetrolDave i Kobra7, chłopaki rozwiązali problem dla mnie! Jestem tak szczęśliwy!

Dla tych, którzy mają ten sam problem, oto co zrobiłem:

- Pobrać oprogramowanie za darmo (bo nie może korzystać z map i tak). Zajęło mi to 4 dni w ciągu bezprzewodowego mój laptop włączony 24 godziny.

Audi A3/A4/A6/TT Western Europe DVD1 2009 (RNS-E) (download torrent) - TPB

- "wypalić obraz dysku" na dwuwarstwowej DVD-ROM. Mój laptop może napisać do "DVD-R DL" płyty i to jest dokładnie to, co RNS-E wymaga.Obraz jest 7.7GB więc standardowe DVD nie będzie miał wystarczająco dużo miejsca. Pamiętaj, aby "wypalić" obraz, a nie skopiować pliki na dysk. Zmarnowałem jedną płytę gdy to robiłem.

- Włożyć DVD do RNS-E i zostanie automatycznie zaktualizowane oprogramowanie. Żadnych problemów teraz, RNS-E wrócił w 100% z powrotem do normy. Mój MFSW i bluetooth działa pięknie, i wszystkie moje wcześniejsze ustawienia zostały zachowane, jak również pin.

Opublikowano

W led nie ma eepromu tylko f-bga. Starą rns-e można progiem ratować ledowej jeszcze nie testowałem :decayed:

Opublikowano

jakim progiem

Opublikowano

Już chyba raz pytałem, ale gdzieś mi to umknęło i nie dopatrzyłem...

Od jakiegoś czasu jak ustawię navi to nie pokazuje mi tego na FISie, no i też nie działa ta cała GALA co zwiększa głośność radia jak się szybciej jedzie, gdzie to się ustawia?

Opublikowano

1 gala ustawienia vagiem

2 brak canów do licznika,instlacji lub złe kodowanie

Opublikowano

kurcze cały dzień walczyłem i nic nie wymyśliłem z tym ledem , masakra jakaś :doh:

poczekam na ori płytkę może da rade to ruszyć

Opublikowano
1 gala ustawienia vagiem

2 brak canów do licznika,instlacji lub złe kodowanie

Toś napisał, tyle to wiem, że VAGiem ustawić :facepalm:

Wcześniej navi na fisie działała więc pewnie kodowanie się spieprzyło albo co.

Opublikowano

VAG Codes for RNS-E

VAG Codes for RNS-E

Here are some, not complete and not verified.

All information are translated from Sebastian Stange's excellent pages at de.openobd.org - eigendiagnose im vag-konzern. Please check there for updates. Some US settings may not work with the Euro RNS-E.

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

To add navigation, add +4 to the current value.

STG 56 (Navigation System) -> Coding -> Function 07

0?xxxxx: Model

1 - Lamborghini

2 - Audi A3 (8P)

3 - Audi A4 (> 2004)

4 - Audi A4 Cabriolet (> 2004)

5 - Audi A6 (< 2004)

6 - Audi TT (> 2007) (sw US 0150+, EU 0500+)

7 - Audi R8 (sw US 0150+, EU 0500+)

0x?xxxx: Diagnostics for front speakers

0 - activ

1 - inactiv

0xx?xxx: Sound characteristics

0 - linear

1 - Audi A4 (> 2004)

2 - Audi A6 (< 2004)

3 - Audi A4 Cabriolet (> 2004)

4 - Audi TT (> 2004)

5 - Audi A3 (8P)

9 - Bose Soundsystem

0xxx?xx: Telephone/telematics

1 - no telephone (supply voltage for microphone actively)

2 - Mobile phone preparation (Temic - Speisesp. Microphone inactively)

3 - Mobile phone preparation (Cullmann - Speisesp. Microphone inactively)

4 - Mobile phone preparation (Nokia - Speisesp. Microphone inactively)

5 - Telematics Europe (supply voltage microphone inactively)

6 - Telematics US (supply voltage microphone inactively)

7 - Base plate diagnostic capable with comfort control

0xxxx?x: Options I

1 - default

2 - Digital-Radio

3 - Satelite-Radio

4 - Satelite- and Digital-Radio

0xxxxx?: Options II

1 - default

2 - TV-Tuner

3 - CD-Changer

4 - TV-Tuner and CD-Changer

5 - Multifunction Steering Wheel

6 - TV-Tuner and Multifunction Steering Wheel

7 - CD-Changer and Multifunction Steering Wheel

8 - TV-Tuner, CD-Changer und Multifunction Steering Wheel

STG 56 -> Adaptation -> Function 10

-> Channel 001 (Tires)

See de.openobd.org - eigendiagnose im vag-konzern

-> Channel 002 (GALA)

0 - Self calibration

8 - Audi A6 (4B)

43 - Audi A3 (8P)

45 - Audi A4 (> 2004)

-> Channel 003 (Language)

0 - German

1 - English (UK only)

2 - French

3 - Italian

5 - Spanish

7 - English (USA only)

-> Channel 004 (rear view camera (Lamborghini only)

0 - disabled

1 - enabled

-> Channel 005 (TV in motion)

0 - off

1 - up to 5 km/h

250 - unlimited (unlocked units only, otherwise value will not store)

-> Channel 007 (Settings)

+01 - Distance in miles

+02 - Speed in mph

+04 - time in am/pm

+08 - Date in MM:TT:JJJJ

+16 - Repeat voice commands

-> Channel 008 (GALA)

000 - GALA off

001 - Charakteristics 1

002 - Charakteristics 2

003 - Charakteristics 3

004 - Charakteristics 4

005 - Charakteristics 5

255 - GALA via microphone (Bose AudioPilot)

-> Channel 010 (Region)

0 - Northern hemisphere (Europe, North America)

1 - Southern hemisphere (Australia)

2 - Southern hemisphere (South Africa)

Reverts back to 0 after loading software update

-> Channel 011 (undocumented)

-> Channel 016 (undocumented)

-> Channel 017 (undocumented)

-> Channel 018 (Startup Logo, sw US 0150+/EU 0500+)

0 - Default

1 - S3 (EU 0500+ only)

2 - S4 (EU 0500+ only)

3 - RS4 (EU 0500+ only)

4 - TT

5 - R8

-> Channel 064 (undocumented)

-> Channel 065 (Read Test)

-> Channel 066 (Self Test)

-> Channel 067 (Eject CD/DVD)

000 - default

001 - eject CD/DVD

255 - eject button locked, no eject possible

-> Channel 068 (TV test screen)

-> Channel 069 (Display Mechanism)

000 - closed

001 - open

200 - partly opened (blocked)

255 - unknown position

-> Channel 070 (Display Brightness)

0 - off

1 - 20%

2 - 40%

3 - 60%

4 - 80%

5 - 100%

-> Channel 097 (Downgrade Software)

0 - Normal operation, unit performs updates only

1 - Force downgrade to older version, requires older DVD/CD

-> Channel 099 (Transport Mode)

0 - inactive

1 - active

-> Channel 111 (System Reset)

Test 1 to initiate cold reboot

-> Channel 112 (Audio Source)

0 - FM

1 - AM

2 - CD

3 - TV

4 - SAT

-> Channel 114 (FM Frequency)

-> Channel 115 (AM Frequency)

-> Channel 116 (XM channel)

-> Channel 117 (Signal position)

0 - Fader middle, balance middle

1 - Fader front, balance left

2 - Fader front, balance right

3 - Fader rear, balance left

4 - Fader rear, balance right

-> Channel 118 (FM Seek)

1 - up

2 - down

-> Channel 119 (AM Seek)

1 - up

2 - down

-> Channel 120 (undocumented)

-> Channel 122 (undocumented)

-> Channel 123 (undocumented)

-> Channel 125 (undocumented)

-> Channel 129 (undocumented)

-> Channel 130 (undocumented)

-> Channel 135 (undocumented)

-> Channel 136 (Voice commands)

00005 - LHD (USA)

00013 - RHD (USA)

02632 - RHD (Europe)

03226 - LHD (Europe)

-> Channel 137 (undocumented)

-> Channel 138 (undocumented)

-> Channel 139 (undocumented)

Channels not listed here are not used. If you have information about undocumented channels or values please send me a PM with details.

to ci powinno pomóc :wink:

Opublikowano
:good:
Opublikowano

A ja mam problem który wiem że połowicznie gdzieś jest w temacie, bo kiedyś czytałem cały. Nabyłem od kolegi forumowego RNS-E, nie miałem z powodu braku czasu jak podłączyć i sprawdzić, choć wreszcie podłączyłem do zasilacza komp. 12V w domu. Kolega obiecał wgrać mi język PL, ale jak włączyłem to był niemiecki, choć miałem PIN na karteczce to przy włączeniu na dole w ciągu znaków pin jako ostatnie cztery się pokrywał (pewnie ten jakiś VIM hack?) wprowadziłem i było po niemiecku dalej, zmieniłem na angielski i był angielski, polskiego dalej nie ma, wcisnąłem Car, a tam Version:

SW: x---

HW: H58

Map:

Teraz co robić, czy jak będę miał mapę to będzie ok.? Czy trzeba coś kombinować. Gdzie język polski który miał być wgrany? Zniknął?

Z góry dziękuję za odpowiedzi:wink:

Opublikowano

Polski gdyby był to by był widoczny w opcjach. To co widoczne było przy starcie to nie vim hack. Brak softu czyli navi nie ma softu. Po uruchomieniu mapy navi zaktualizuje soft i wtedy bedzie widoczny w SW

Opublikowano

Ok. dzięki za odpowiedź :wink:

Opublikowano

Dobra, kodowanie zrobione.

Navi na FIS działa :decayed:

Poza tym zmieniłem charakterystykę dźwięku z sedan na cabrio, bass teraz ładnie daje :shock3:

I zmieniłem sobie standardowe logo z MMI na Audi S4 :decayed:

Tylko kilka błędów w navi jest, dosyć dziwne.

btw. VAGiem 312 nie mogłem się za nic połączyć z RNS, pokazywało mi "too many communication errors" czy coś w ten deseń, VCDS Lite bez problemu się połączyłem, ale na początku nie chciał kodowania przyjmować, dopiero po chwili się ogarnął :grin:

VCDS-Lite Version: Release 1.0
Sunday, 17 November 2013, 11:28:08:0
Control Module Part Number: 8E0 035 192 T
 Component and/or Version: RNS-E HIGH EU   H76 0650
          Software Coding: 0303715
           Work Shop Code: WSC 30899

2 Faults Found:
00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier
           011 -- Open Circuit
01304 - Radio
            004 -- No Signal/Communication

A jeszcze mi się przypomniało co do GALI.

Wcześniej niby było ustawione na 3, teraz dałem na 5. Jutro w trasie sprawdzę, czy to działa, a jak nie to gdzie szukać problemu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.