Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz kodowanie Nawigacja RNS E od A do Z AUDI Navigation Plus


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej podciac tunel i wlozyc 2 din

Tunel masz podciety pod 2 din pod kosz to i pod popielniczke podetnij bo jakby ci sie znudzil color to chetnego nie znajdziesz na swoja popielniczke. Lepsza jest 2 din bo jest zabudowana i nie ma luki pod clina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszyskich. Chciałbym przejść z rns-d na rns-e w mojej B6 mam przejściówke z iso na iso2 kupiąną na alledrogo mam rownież rns-e 2010 z exeo ale za chiny nie moge doprowadzić wszystkiego do ładu i składu tj. nie mam podświetlenia przycisków, radio nie nie wyłącza po wyjęciu kluczyka, na fisie nie mam komunikatów z radia ogolnie lipa. VCDS łączy mi sie z rns-e ale podczas połączenia słychac pikanie w glosnikach. Kodowanie zmienilem na 0319111 i nic to nie dalo. Dodatkowo mam nasiane do groma błedów. W rns-d mialem podlaczone dodatkowo złacze 26pinowe moze cos znim trzeba kombinowac bo widze po schemacie ze tam sa CAN. A w rns-e piny 9 i 10 w kosce D idą do pinu 8 i 12 w kosce zielonej w rns-d. Jak by jakas dobra dusza mi pomogła bylbym wdzieczny.

Edytowane przez dangra992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zapoznanie się z tematem do którego przeniosłem twój post i przestrzeganie regulaminu forum. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W swojej B6 mam orginalnie RNS-D zkupiłem teraz RNS-E 2010 z exeo posiadam również adapter iso-iso2 i adapter antenowy. RNS-E zakodowałem na 0319111 przez VCDS lite. Czy aby działało prawidłowo( wyswietlanie na fisie, podswietlanie przyciskow gaszenie radia po wyjeciu kluczyka itd) trzeba poprowadzić CAN z pinów 19 i 20 z licznika czy moge wziąć z kostki 26 pinowej co była podlaczona do RNS-E (pin 13 i 26) Według pewnej instrukcji ktora sie pojawila na tym watku to CAN jest wziete z tej wlasnie kostki 26 pinowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj nowe przewody can H i can L w oplocie puść z radia do licznika czasami na starych przewodach potrafią być cyrki więc lepiej nowe i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz i przepraszam za klopot. (troche sie namieszało).

Dobralem sie do niebieskiej wtyczki licznika i widze piny 19 i 20 sa wykorzystane. Pytanie brzmi czy one ida prosto do wtyczki 26 pinowej radia rns-d czy moze do skrzynki TMC?

Edytowane przez dangra992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmc jeśli było tam zamontowane rns-d które korzystało z łączności z licznikiem przez can jak wiadomo rns-d nie ma typowego cana do łączości z zegarem. Rns-e musi mieć łączność bezpośrednio z zegarem omijając tuner tmc

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam te przewody przy liczniku polaczyć z tymi co beda szły do rns-e czy poprostu wypiąć je i wpiąć nowe przewody do rns-e bo nie mam pewności gdzie te CAN ida czy do TMC czy moze do jakiegos abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij te są tylko do komunikacji miedzi szafą a audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E uruchomione i przetestowane :) wszystko śmiga jak trzeba :) Chciałem serdecznie podziękować Tom A4 za pomoc :) Mam pytanie jak ustawić domyślną głośność radia? jak włączam auto, radio za głośno gra. W rns-d mozna było ustawic aby pamietalo ostatnie ustawienia glosnosci albo ustawic domyslnie cicha muzyke podczas uruchamiania. I jeszcze jedno pytanie posiadam dwie wtyczki od anteny jakie bede miec mozliwosci jesli podlacze druga wtyczke antenowa (diversity)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośności w rns-e niestety nie da się ustawić ale jeśli przed wyłączeniem rns-e będzie grało cicho to z takim samym poziomem głośności się uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet jak gra cicho to sie uruchamia głośno i nie wiem co ztym zrobić...

A czy w rns-e działa divercity?

Czy ten przewod od anteny wielokierunkowej divercity jest bezpośrednio podłączony do anteny czy moze idzie jeszcze przez jakis wzmacniacz badz tuner tmc?

Edytowane przez dangra992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz kabelek od bose podłączyć w kostce do:

7 - BOSE-kodowanie do masy (tylko w przypadku systemu BOSE)

ja mam ori bose i miałem wcześniej symphony. na starym radiu na rozpisce sprawdziłem który pin jest od bose i szedłem po kabelku aż doszedłem, że w tym adapterze iso-iso2 jest on wpięty w coś zupełnie innego. Po przepięciu, radio włącza się znacznie ciszej, basu ubyło, ale jakość dźwięku się poprawiła i tak jak pisał kolega wyżej nie ma przesteru.

Po prostu jak ten pin bose jest nie podpięty głośniki są jakby podwójnie wzmacniane, przez radio i wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie na którym pinie w rns-d był ten sygnał bose? Na rozpisce w rns-d nic nie pisze o tym pinie bose. Natomiast w symphony2 jest.


Wszystko działa jak należy. Radio uruchamia sie ze znośnym poziomem głośności. Dodam jeszcze że wcześniej podczas grzebania vagiem w rnse w głośnikach caly czas cos pykało. A wiec do pinu B7 rnse podłączyłem mase z samochodu(z orginalnej kostki pin A8 brązowy kabelek zacisk 31 ground). Wiem że ludzie podłączają (jeśli przechodzili z symphony) pin A1 z orginalnej złączki podpisany jest BOSE. W rnsd ten pin nazywa sie GALA i jest bodajze koloru siwo niebieskiego. Okazalo sie że po przekreceniu stacyjki na tym Pinie Gala jest masa ale tylko po włączeniu zapłonu. W zasadzie było by ok bo miałem kabelek w adapterze tam poprowadzony do tego pinu GALA ale radio urachamialo się strasznie głośno jeśli stacyjka nie była przekręcona wiec postanowiłem zmostkowac ze stałym minusem w adapterze który szedł z A8 orginalnej złączki do D12 rnse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mógłby ktoś zebrać te wszystkie informacje w 'kupę' i powiedzieć jasno jaka nawigacja LED (model) pasowałby do mojej audi A4 B7 2005r. 1.9 TDI Avant. Chciałbym wymienić radio na coś nowszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat do którego przeniosłem twój post ( Szukanie nie boli ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz rns-e do b7 na ledzie to bedzie pasowac z seata exeo o numerze 3R0035192 z przyciskiem media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pewnie było, ale pytam: Jak uruchamiać 2015 DVD 3 z fotoradarami, żeby nie stracić języka ? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...