Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Przy prędkości 140 km/h nagle trzask huk, piszczenie!!! pompa wtr


Alona

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę sobie autem po obwodnicy wczoraj, nagle jakiś huk jakby cos wybuchło, później pisk jakby paska jakiegoś który spadł, spadek obrotów do 2000 ty i spadek mocy, jeszcze udało mi się chwile dojechać bo odzyskał moc, zjechałam z obwodnicy, zatrzymałam się, auto zgasło samo, a mam TIPTRONICA!!!! Żeby dotoczyć się do najbliższego zjazdu, jeszcze poszedł samochód spokojnie, ale przy samym zjeździe już ledwo co zipiał i jak juz dojeżdżalam na swoje miejsce postoju (gdzie zgasł już na bardzo niskich obrotach), to było słychać stukanie jakby coś o siebie się obijało, głośne chrobotanie. Musiałam dzwonić po lawetę.

Zaznaczę,że parę tygodni temu miałam wymieniany kompletny rozrząd, wraz z wałkami, popychaczami, pompą i wszystkimi paskami.

Po zdjęciu przodu mechanicy stwierdzili, że z rozrządem w porządku i, że będą sprawdzać pompe wtryskową, która rzekomo trzeszczała juz kiedy wymieniali ten rozrząd. Ale chyba gdyby coś z pompą było, to Vag pokazałby jakiś błąd??

AHA i jeszcze, auto nie pali, kręci kręci i nie da rady odpalić, swiece są ok, chyba tylko jedna przepalona wyszła. Trzeba zmierzyć ciśnienie?? A może aku jest już słaby??

Nie wiem co mam zrobić, kazałam odkręcać resztę, ale nie chcę żeby ze mnie zrobiono idiotke i przypadkiem ta awaria nie wyniknęła z powodu zmiany rozrządu czy czegoś tam co zostało źle ustawione. Ale raczej nie sądzę...

Będę wdzięczna za jakąś pomoc, nic nie znalazłam na forum... jestem załamana, bo tylko kase i kasę wkładam w to auto!!!

Chłopaki pomóżcie, bo ja już nie mam siły ;( ;( ;( ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak samochód pracował przed wymianą rozrządu oraz po jego wymianie była jakaś różnica ?. Co do odpalania ja bym odkręcił od wtrysków przewody paliwowe i kręcąc sprawdziłbym czy pompa podaje paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może rozwaliło wąż od intercoolera? nie było doładowania , h*j wtedy jest i coś chrobocze...

ja miałem taki przypadek ale nie walnął wąż tylko intercooler się rozlazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może rozwaliło wąż od intercoolera? nie było doładowania , h*j wtedy jest i coś chrobocze...

ja miałem taki przypadek ale nie walnął wąż tylko intercooler się rozlazł

też tak może być ale w takiej sytuacji powinna spokojnie samochód odpalić a tu nie chce zatrybić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie piszesz ze "Zaznaczę,że parę tygodni temu miałam wymieniany kompletny rozrząd, wraz z wałkami, popychaczami, pompą i wszystkimi paskami." , wiec nie powinno byc zadnego wykladania kasy. Jedz do warsztatu gdzie to robili i niech robia na gwarancji powinno byc. Jak walki wymieniali tez powinni zwrocic uwage na hydraulike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, ale z rozrządem nic się nie stało, to nie wina tego rozrządu!! Wałki też ok, wszystko sprawdzili...

Grippen, po wymianie rozrządu auto chodzi o wiele ciszej i lepiej idzie!!

Nie wiem, czarno to widzę, może to ta pompa wtryskowa?? Ona lubi siadać w 2,5 tdi... a z tego co wiem ona lubi sobie tak po prostu wziąc i się zepsuć...

Cholera to wie!! jutro rozkreca caly rozrzad, jestem ciekawa, a co najlepsze VAG pokazuje 0 błędów :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że pompę też wymieniali jeśli to pompa to musi mieć gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz że pompę też wymieniali jeśli to pompa to musi mieć gwarancje

Wlasnie o to mnie chodzilo przy mojej wypowiedzi. Z tego co napisalas to zrobili ci remont za niemala kase razem z pompa. A tak przy okazji gdzie robisz to auto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale to była chyba pompa wody czy jakos tak?? jaka jest jeszcze pompa?? bo się już zakręciłam.... :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke krecisz. Na spotowym widzialem napisalas wyraznie ze jakis pasek strzelil wiec jak rozrzad moze byc ok ?? Ktory pasek walnął ?? Pompa wody sie moze zatarla, masz jeszcze wspomaganie, klime i alternator. Rozrzad mogl sie lekko przestawic. Jak dalas do partaczy to beda cie sciemniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie myslałam, że pasek pekł, ale nic nie pekło, co okazało sie po rozkręceniu. Rozrząd jest na miejscu, byłam dzisiaj i to widziałam!!!

W końcu okazało się, że nie pękł jak wszystko zostało rozkręcone, choć mi się wydawało... bo taki dziwny odgłos był, wpomaganie i alternator też ok...

Do partaczy nie dałam, bo oni 3 razy sprawdzali mi auto zanim je dostałam z powrotem po wymianie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.... Najpierw zaczeli rozkładać auto??? A o podłączeniu kompa ktoś pomyślał?????? Jeśli wszysko niby jest ok ,a autko nie zapala,to na bank są jakieś błędy!!!!

Co to za warsztat???[br]Dopisany: 15 Styczeń 2010, 07:29_________________________________________________Sorki przeoczyłem! :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja nie wytrzymam z tym samochodem :kox: :kox: :kox:

Wyobraźcie sobie sprawdzają wszystko po kolei, pompę wtryskową nawet już sprawdzili, jest ok.

Najgorsze jest to, że kręci kręci i nie mogą odpalić. Powiedziałam, żeby spróbowali aku naładować, bo może być słaby.

Może coś z głowicą się dzieje? Zaraz zaczną to rozkręcać, ale mój mechanik jak do mnie dzwonił, to mówi, że już zgłupiał i nie wiem co sie dzieje z tym moim Paździerzem hehe

Słuchajcie ja mam jeszcze jedną teorię, że może coś ze skrzynią biegów, w końcu mam 255 tysi przejechane, więc może się skończyła?? Ale z drugiej str jakby skrzynia padła to bym się pewnie nigdzie nie dotoczyła :mysli: :mysli: :mysli:

Jak to się mówi, wiem że nic nie wiem. :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jak walnięty jest czujnik położenia wału to też się nie odpali tak gdzieś słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruda,te auto cię wyraźnie nielubi :cool1:

może ci po prostu paliwa zabrakło :decayed:,a te huki i trzaski,to przewracające sie klamoty w bagażniku,sama wiesz,że masz ich tam sporo :tongue4:

na 3M pisałaś,ze zewsząd leci ropa,to musi być coś z układem paliwowym,może przewód gdzieś pękł :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMECZKU, Właśnie nie wiem co to było, ale chyba mi sie przysniło, ze ropa leci, albo mam jakies urojenia, bo wydawało mi sie, że mechanik mi tak powiedział, a jednak nie :mysli: :mysli: :mysli: heh

Sucho wszedzie jest...

A Paździoch chciał się po prostu ogrzać, bo mu zimno było w - 10, a tera stoi w garażu. :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Czujnik położenia wału?? :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co najlepsze VAG pokazuje 0 błędów :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Fakt..., nie zauwazyłem :decayed:

Dziwna sprawa z tym co piszesz, zwłaszcza ten trzask, huk :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...