Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem

Nie wiem jaki kupić adapter aby grał mi tył. I jak to podłączyć ?

awfkl284.jpg

zcvnnfhg.jpg

zin3oqoa.jpg

u4fu7y8b.jpg

Opublikowano

Ktoś Ci wiązkę pokaleczył, musiał byś najpierw przywrócić ją do oryginalnego stanu, a potem montować adapter.

Opublikowano

Jestem laikem w takich tematach.

Muszę wymiewnić całe okablowanie od głośników do radia ? czy zmontować odpowiednio pourywane kable w ''kostkę'' ?


Jestem laikem w takich tematach.

Muszę wymiewnić całe okablowanie od głośników do radia ? czy zmontować odpowiednio pourywane kable w ''kostkę'' ?

Pomożecie ?

Opublikowano

idziesz na szrot i wyciągasz z wtyczkę, której ci brakuje a potem wyślę ci jak podłączyć te kabelki.

Takie kostki musisz dorezać3265385_20150805364.jpg

Edytowane przez Kolo91

Opublikowano

Witam, mam problem z zamontowaniem radia, mianowicie kompletnie się na tym nie znam, samochód dopiero kupiony, poprzedni właściciel mówił że radio sobie przełożył do nowego samochodu, ja sam postanowiłem ze starego samochodu wyciągnąć radio ( Pioneer DEH-1220MP) które montował jakiś elektromechanik.

Zdjęcie wtyczek z Audi:

bOhpseb.jpg?1

XF8BNp4.jpg

u2OGABI.jpg

No i mam jakieś wystające kabelki, nie wiem od czego są, na półce z tyłu są dwa głośniki więc sądzę że mogą być od nich ale nie jestem do końca pewien:

7x69Dnm.jpgDodatkowo kostka od radia:

http://imgur.com/a/C0MMk

I moje pytanie mogę to bezpośrednio od razu podłączać, czy trzeba coś zmieniać? jak tak to które kabelki? Prosiłbym tak łopatologicznie jeśli można

EDIT: Radio podłączyłem - działa, ale nie grają dodatkowe głośniki na tylnej półce, zapewne od tych kabelków, ktoś wie jak je podłączyć?

Edytowane przez Kappuchu

Opublikowano

Witam. Najpierw chciałem się przywitać :) Stałem się posiadaczem Audi A4 B5 z 1998.

Mam problem odnośnie radia. W aucie wsadzone jest jakieś stare radio. Przy zakupie nawet nie zauważyłem, że nie odbiera dobrze fal i tylne głośniki nie grają.

Zdjęcie radia:

http://www.directupload.net/file/d/4113/emy8btds_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4113/sgpx59fz_jpg.htm

Zdjęcie kostek w aucie:

http://www.directupload.net/file/d/4113/a2txarjj_jpg.htm

Czytając forum, zakupiłem adapter i separator antenowy:

http://www.directupload.net/file/d/4113/vkzqkry4_jpg.htm

Po podłączałem wszystko i zostaje mi niebieski kabel od separatora anteny. Gdzie go mam wpiąć? W instalacji i kostkach od adaptera nie mam wolnego kabla. Przy takim podłączoniu radio gra jak przed wsadzeniem adaptera. Tył również nie gra.

http://www.directupload.net/file/d/4113/x9f55kao_jpg.htm

Dodam, że to mój pierwszy kontakt z radiem samochodowym więc prosił bym o proste wyjaśnienie :) Pozdrawiam.

edit:

Jak podeptne niebieski pod kabel od zasilania-czerwony. To radio już śmiga bez problemu.

http://www.directupload.net/file/d/4113/m8jmnabc_jpg.htm

Czy tak to można zostawić? Oczywiście zaizolować.

Czy to że tylne głośniki nie grają wynika z tego, że radio ma tylko 4 wejścia? Pozdrawiam.

Edytowane przez korzonekk

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kupiłem ostatnio Blaupunkta Tokyo 110 i też miałem problemik z zapamiętywaniem stacji i ustawień - wystarczyło tylko zamienić kabelki czerwony na żółty a jest możliwośc przepinania bezpośrednio przy radyjkutak jak w Pionku i wszystko śmiga aż miło - pomogło forum - BIG DANKE!

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. Podepnę się pod post. Mam zamiar kupić radio pioneer mvh-170ub a oryginalne radio wyjąć, audi a4 b5 1.8 96r. do oryginalnego radio są podpięte 3 lub 4 kostki. Moje pytanie czy musze coś kombinować z podłączeniem, jakieś przejściówki, adaptery czy uda się bez tego ?

Opublikowano
  • Autor

przecież masz wszystko opisane...

Opublikowano

Kowi87 mógłbyś odświeżyć foty tego tańszego sposobu z pierwszej strony ?

Czy do podłączenia Pioneera mvh-170ub są potrzebne takie oto dwa adaptery ?

http://allegro.pl/kostka-iso-fakra-adapter-quadlock-audi-vw-seat-i5210621343.html

http://allegro.pl/adapter-zlacze-iso-20-pin-na-3x-mini-iso-audi-vw-i5665113190.html

Dla pewności wrzuce zdjęcie moich kabli:

http://zapodaj.net/05998929199a0.jpg.html

PS Czy taki zestaw będzie odpowiedni? Tył będzie grał?

http://allegro.pl/ramka-do-radia-kostka-iso-audi-a4-b5-antena-klucze-i5745540318.html

Edytowane przez OFF

Opublikowano
  • Autor

grać będzie, ale tył ciszej i do tego bez faderu z radia jak pójdziesz po takiej taniości, to tylko przejsciówki a nie adapter

Opublikowano

A mógłbyś mi podesłać jakiegoś linka z allegro (zestaw) tak aby wszystko grało tak jak trzeba tzn głośno i z faderem ? ;)

EDIT:
Takie coś będzie git? http://allegro.pl/audi-a4-s4-b5-95-99-adapter-iso-zlacze-kostka-lodz-i5749753446.html

EDIT2:
Lub takie coś tańszego też będzie dobre? http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i5610529842.html

Edytowane przez OFF

Opublikowano
  • Autor

ierwszy będzie bankowo normalnie działał, drugi nie wiem, wyglada na tanią samoróbke, ale po ilosci kabli do podłaczenia zdaje sie to być ok

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Czy w ori radiu przedlift jest regulacja faderem, regulacja przód/tył głośniej ciszej i wzmacniacz ?

Opublikowano
  • Autor

Concert napewno ma regulacje balans/fader, chorus zapewne też

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Siema.

Jeśli już miałem nie orginalne radio z dwoma kostkami, to czy mogę to radio podłączyć źle? Niestety w instrukcji radia nie mam pin outu a niestety lub stety działa przy obu "konfiguracjach" wtyczek (brązowa na górze biała na dole i na odwrót). To normalne?

Przy okazji, czy użycie tego wzmacniacza jak było pokazane w pierwszym poście, daje takie dobre efekty?

Opublikowano

Ehh.. Czy u was też tak jest, że po zmianie radia na niefabryczne, macie wrażenie jakby barwa dźwięku była do du...y?

Kupiłem ten komplet : http://allegro.pl/ramka-audi-a4-s4-95-99-modul-tylne-glosniki-klucze-i5787566649.html

Wszystko pasuje, poskładane, nie ma problemu z tylnymi głośnikami, ale ta jakość dźwięku po prostu mnie przeraża... czy to moje radio gra beznadziejnie, czy to wina za taniej przejściówki?

Radio to Alpine UTE-72BT

Opublikowano

Mój Pioneer na takiej przejściówce gra o niebo lepiej niż fabryczna gamma.

Opublikowano

To może ten alpine to kupa....? Gdzieś swojego pionka posiałem ;//

Oczywiście audio to Nokia razem z subem.

Edytowane przez szyna93

Opublikowano

Fajnie byłoby jakbyś znalazł problem kiepskiej jakości bo mam zamiar kupić przejściówkę/adapter do Pionka i na allegro jest właśnie ten za 50zł i troche lepszy za 70zł, jeśli jakość ma dużo lepsza to wolę te 20zł dorzucić. Taka prośba i dzięki z góry.

Edytowane przez OFF

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.