Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] Avant 3.0 TDI Tiptronic 2006r.


dominbr

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście na suchym. bo dla mnie inna nawierzchnia niestety nie istnieje.

tu bym polemizowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy jest sens wydac 3,5-4 tyś w polsce lub 6 tyś za firmówkę dla dzwięku. ... i zachęcam do programu( banan z twarzy nie zejdzie)

To rzecz gustu i zasobności portfela, ale osobiście też by mi było szkoda kasy. Kasę wolałbym przeznaczyć na program + kierownica a'la R8/TT a za resztę dokończył bym zewnętrzny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy jest sens wydac 3,5-4 tyś w polsce lub 6 tyś za firmówkę dla dzwięku. ... i zachęcam do programu( banan z twarzy nie zejdzie)

To rzecz gustu i zasobności portfela, ale osobiście też by mi było szkoda kasy. Kasę wolałbym przeznaczyć na program + kierownica a'la R8/TT a za resztę dokończył bym zewnętrzny pakiet.

Trochę też się zorientowałem w cenach wydechów i np milltek z montażem to około 4900PLN ale jest to tylko tzw CAT-BACK, a dać komuś do zrobienia to trochę wg. mnie niewiadoma. Chciałem żeby nie był wiele głośniejszy, tylko zmieniał dźwięk. Więc wydech zostaje przesunięty na koniec listy :)

Pozostaje dylemat czy na wiosnę jechać do Wrocławia czy Warszawy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy jest sens wydac 3,5-4 tyś w polsce lub 6 tyś za firmówkę dla dzwięku. ... i zachęcam do programu( banan z twarzy nie zejdzie)

To rzecz gustu i zasobności portfela, ale osobiście też by mi było szkoda kasy. Kasę wolałbym przeznaczyć na program + kierownica a'la R8/TT a za resztę dokończył bym zewnętrzny pakiet.

Ja najprawdopodobniej zdecyduję sie na zrobienie wydechu ze względu na to że sam go zrobię w firmie. Ale jesli decyzja zapadnie to tylko wtedy jak DPF klęknie lub mocy latem na 235 oponach mi zabraknie. W lecie po programie moc spada ze względu na zwiększajaca się temperaturę EGT i blokujący limiter przed przegrzaniem silnika. Usunięcie fizyczne DPf i softowe+ większej średnicy wydech spowoduję mniejsza temp EGT i przesunięcie się mocy max wyżej. Kto ma soft to wie że auto ładnie ciagnie ale do 4 tyś i brakuje mu tych 500-700 obrotów jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje dylemat czy na wiosnę jechać do Wrocławia czy Warszawy

Mam podobny dylemat, tylko jeszcze biorę pod uwagę Bielsko-Biała.

No i zastanawiam się jak tip poradzi sobie z wirusikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje dylemat czy na wiosnę jechać do Wrocławia czy Warszawy

Mam podobny dylemat, tylko jeszcze biorę pod uwagę Bielsko-Biała.

No i zastanawiam się jak tip poradzi sobie z wirusikiem.

:good: :good: :good: Rozumiem że mówisz o CompSporcie

Oczywiście na suchym. bo dla mnie inna nawierzchnia niestety nie istnieje.

tu bym polemizowal

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje dylemat czy na wiosnę jechać do Wrocławia czy Warszawy

Mam podobny dylemat, tylko jeszcze biorę pod uwagę Bielsko-Biała.

No i zastanawiam się jak tip poradzi sobie z wirusikiem.

TIp radzi sobie znakomicie z wirusikiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miron, powiedz szczerze :wink4: wymieniałeś olej w swoim tipie ? masz JAX jak się domyślam :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miron, powiedz szczerze :wink4: wymieniałeś olej w swoim tipie ? masz JAX jak się domyślam :gwizdanie:

osobiście mam manuala - ale przy wirusie poruszałem temat wirus+tip ( nawet ze mną był koleś A6 3.0 + tip ) i skrzynia nie jest żadną przszkodą dla softu i można z furki tyle samo wyciągnąć ( bez względu na skrzynie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez Miro(n) nie ma tipa :>

no fucktycznie :kox: coś mi się pokiełbasiło :kox: skrzynia powinna dawać radę przy 600nM, tak twierdzi producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że nie martwić się skrzynią, tylko wirusować? Rozumiem, że skrzynka musi przejść jakąś adaptację, po wirusiku silnika.

Sorry, za OT, ale dominbr też ma tipa, więc prawie w jego temacie.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że nie martwić się skrzynią, tylko wirusować? Rozumiem, że skrzynka musi przejść jakąś adaptację, po wirusiku silnika.

Sorry, za OT, ale dominbr też ma tipa, więc prawie w jego temacie.;)

Nie ma potrzebu zmieniać oprogramowania skrzyni biegów do tip tronica. Dla pszyszłych wirusowców nie ma znaczenia do której firmy pojedziecie czy Dynosoft, Compsport czy Mr-motors. W każdej z nich zostaniecie obsłużeni bardzo dobrze i na pewno wyjedziecie zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że nie martwić się skrzynią, tylko wirusować? Rozumiem, że skrzynka musi przejść jakąś adaptację, po wirusiku silnika.

Sorry, za OT, ale dominbr też ma tipa, więc prawie w jego temacie.;)

[...] Dla pszyszłych wirusowców nie ma znaczenia do której firmy pojedziecie czy Dynosoft, Compsport czy Mr-motors. W każdej z nich zostaniecie obsłużeni bardzo dobrze i na pewno wyjedziecie zadowoleni :)

Nareszce ktoś kto wie co mówi. :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie, że nie martwić się skrzynią, tylko wirusować? Rozumiem, że skrzynka musi przejść jakąś adaptację, po wirusiku silnika.

Sorry, za OT, ale dominbr też ma tipa, więc prawie w jego temacie.;)

Nie ma potrzebu zmieniać oprogramowania skrzyni biegów do tip tronica. Dla pszyszłych wirusowców nie ma znaczenia do której firmy pojedziecie czy Dynosoft, Compsport czy Mr-motors. W każdej z nich zostaniecie obsłużeni bardzo dobrze i na pewno wyjedziecie zadowoleni :)

potwierdzam :good::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron bo Ty zawsze tylko potwierdzasz co ja mówie...

Jest pare firm tuningowych w Polsce pod którymi się moge podpisać dwoma rękami i czynnikiem decydującym powinna być cena i odległość. Niestety znam ludzi z BB którzy jeżdzą przez pól Polski żeby sobie program gdzieś zrobić i vice versa. Widze auta z Wrocka z Wawy u Compotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron bo Ty zawsze tylko potwierdzasz co ja mówie...

Jest pare firm tuningowych w Polsce pod którymi się moge podpisać dwoma rękami i czynnikiem decydującym powinna być cena i odległość. Niestety znam ludzi z BB którzy jeżdzą przez pól Polski żeby sobie program gdzieś zrobić i vice versa. Widze auta z Wrocka z Wawy u Compotów...

Do nas przyjezdzaja klienci ze Szwecji ale o niczym to nie świadczy. Kazdy tuner ma swoich klientów :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że najbliżej mam do Wrocka. A cena... może jakiś mały rabacik będzie dla klubowicza.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka KOX! tylko pełen s-line i będzie cudnie :>

To może ja wrzucę swoje trzy grosze jako że mam wirusa i tipa:

Wirus robiony u Witka na Mineralnej na 262/516 wiadomo największy bonus mocy jest na górze przez co na prawde się przyjemnie jeździ! Soft jest lajtowy, można więcej ale wtedy już pojawia się kwestia egt. Tip radzi sobie doskonale i nie ma żadnych problemów, czeka mnie tylko wymiana oleju... Firmy w których możesz zrobić dobry soft zostały już wymienione i wszystkie są profi! U mnie skrzynia nie miała adaptacji ale po wymianie oleju na wiosnę pewno zrobię... Sorry za brak filmiku z tego jak się zbiera, ale ciągle zapominam, a miałem zrobić już dawno temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka KOX! tylko pełen s-line i będzie cudnie :>

To może ja wrzucę swoje trzy grosze jako że mam wirusa i tipa:

Wirus robiony u Witka na Mineralnej na 262/516 wiadomo największy bonus mocy jest na górze przez co na prawde się przyjemnie jeździ! Soft jest lajtowy, można więcej ale wtedy już pojawia się kwestia egt. Tip radzi sobie doskonale i nie ma żadnych problemów, czeka mnie tylko wymiana oleju... Firmy w których możesz zrobić dobry soft zostały już wymienione i wszystkie są profi! U mnie skrzynia nie miała adaptacji ale po wymianie oleju na wiosnę pewno zrobię... Sorry za brak filmiku z tego jak się zbiera, ale ciągle zapominam, a miałem zrobić już dawno temu...

rozmawiałem ze moderatorami i masz dobe na ograniecie filmiku :kox: inaczej :ban:

:polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...