Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szumiaca klima - AUDI A6 avant 2.5 TDI 12.98'


sheed

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

mam takie pytanie:

klimatyzacja chlodzi bez zastrzerzen, ale po wlaczeniu i przyspieszaniu cos glosno szumi (nie slychac metalicznego tarcia, raczej glosny szum). Wydaje mi sie, ze spada wowczas rowniez troche moc silnika. Musze pojechac do jakiegos warsztatu zeby to obejrzeli, ale moze wy wiecie czego sie spodziewac i ile moze mi pojsc po kieszeni. Myslicie ze moze byc to sprezarka?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem twojego "problemu" logiczne ze jak klima chodzi na wiekszych obrotach to szumi bo strumien powierza ma wieksza predkosc. i normalne jest rowniez ze klima wplywa na spadek mocy bo kompresor musi byc jakos zasilany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. Ale nie mialem na mysli szumu przeplywajacego powietrza. Ten glosny szum pochodzi z silnika, wlacza sie przy wysokich obrotach, jest dosyc glosny itd.

moze chodzi Ci o wlaczajacy sie wentylator od klimy, ktory jest na chlodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez szumi jesli dam nawiew na fulla, zrob test - otworz maske, wlacz klime, pusc nawiew na fulla i pewnie za chwile ten elektryczny wentylator wejdzie na pelne obroty - ustaw jeszcze temperature na najnizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki!

sprobuje wykonac jutro taki test. Rzeczywiscie nie sprawdzalem jak jest przy slabszym nawiewie, bo zwykle mam ustawione na "auto" i podczas tych ostatnich upalow nawiew automatycznie wlaczal sie na totalnego maksa. Przetestuje jutro rozne reczne ustawienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłączę się do tematu.U mnie szumi jak wyłączę silnik i klimę,po krótkim dystansie ale przy ustawieniu niskiej temperatury,jakby czynnik ,raczej nie wentylator.gdy ustawię temperaturę 22 stopnie to jest ok a jak najniższą to coś szumi jakby mineralna z gazem :) . Może ktoś wie co oznacza błąd 50.1 na klimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...