Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW Multivan T4 albo MB Vito


Filutek

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli trafisz na dobry egzemplasz vito to bedziesz bardziej zadwolony niz z t4 po lepiej sie jezdzi silnik tez troszeczke mocniejszy bo 122 chyba ze t4 szukasz 150 koni zawieszenie jest tansze w vito no i vito nie ma paska rozrzadu tylko ma lancuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Vito tańsze jest znaleźliśmy ładne z 2000 roku za 6000€ a T4 z 98r wołają 8000€ trochę mnie to dziwi ze Mercedes tańszy jest i młodszy? Ale słyszałem już od paru osób ze Vita są awaryjne. A co to jest za motor 150 km w T4? tez 2,5 rzędowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak cdi ale te starsze vito np. 97 rok 110D nie do zajechania mamy w rodzinie woła roboczego takiego wymienia się co się z używa i dalej jedzie, choć luksusów w nim nie ma

tak już 10 lat z nami jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radekk2000

Na pewno Vito nie jeżdzi się lepiej niż T4!!!.Jak dlamnie nie ma lepszego busa jak T4.A z tymi Vito w CDI to różnie bywa(chodzi o awaryjność)A T4 2.5TDI nawet ten 102ps daje rade :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze w Vito po dluzszej eksploatacji sa jakies problemy z wodzikami miedzy dzwignia zmiany biegow a skrzynia z racji usytuowania jej na konsoli ale nigdy sie w ten temat nie zaglebialem. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze w Vito po dluzszej eksploatacji sa jakies problemy z wodzikami miedzy dzwignia zmiany biegow a skrzynia z racji usytuowania jej na konsoli ale nigdy sie w ten temat nie zaglebialem. :hi:

Dokładnie tak jest, kolega ma Vito i za***iście cięzko pracuje dźwignia zmiany biegów, do tego stopnia że poprzedni własciciel chcac wrzucić wsteczny ułamał gałkę :kox: Mechanizm jest chyba na linkach i dlatego tak się dzieje. Vito ładniejsze z wyglądu, jednak T4 będzie zywotniejsza, a 2.5 102 KM zawsze można "dłubnac"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Viano 2004r i T5 2002r

Viano 220 CDI 150km ( o ile dobrze pamiętam ) silnik w miarę się zbierał, automat mułowaty, zawieszenie lipa - trzeba było po 90k wymieniać cale... na tylnej klapie pęcherze się robiły... ogólnie porażka

T5 akurat był zwykły Transporter, 1,9 tdi, 90km tylko wiec nie będę komentował wrażeń z jazdy, ( zrobiliśmy nim w firmie 300k i jeździ dalej gdzieś w Polsce ) praktycznie z niczym nie było w nim problemów

jak dla mnie lepiej się jeździło VW (pomimo 90km pod maską) i to bym polecił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema się nad czym zastanawiać Vito zgnije zanim je kupisz, ogólna porażka, silnik 2.2 niby 112KM,ale moc w nim tylko na chwilę.

Mam Multivana 2,5 tdi prawie 3 lata, przednim miałem też Multivana tyle,że 2.4d.

Jak wymieniałem to zastanawiałem się nad V-class, testowałem tydzień 2.2cdi. Nie wiem jak kto lubi ale dla mnie to taczka.

T4 jest znacznie mniej awaryjny od A4,szczególnie modele po lifcie, to porządny dopracowany i niesamowicie wygony pojazd.

Zastanawiałem się ostatnio nad zmianą na T5 i po testach stwierdziłem,że jest mniej wygodny od T4. Jednak następny będzie i tak T5 przedłużany, bo nie wyobrażam sobie przejścia na innego busa :hi:

Jedyna wada T4, to milionowe przebiegi zbijane na licznikach do 200tyś z chaczykiem.

Mój ma w tej chwili 315tyś.km rocznik 2000. Znajdź chociaż jednego z takim w ogłoszeniu, a mogę się założyć,że 90% ma większy od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomych kilku którzy maja VW T4 w dodatku syncro i nie wyobrazają sobie innego busa nawet nowszy T5 choć jest bardzo ładnym autem jest juz gorszej jakości i bardziej awaryjny i ze to tak ujmę bardziej delikatny..

Osobiscie tez jestem tego zdania by kupić T4 nie wiem jaki vito niby mercedes tez dobra firma ale jakoś nie jestem przekonany...

nawet z duzymi przebiegami te samochody (T4) wytrzymują mnóstwo i to nie tylko na płaskim terenie ale i w duzo cięższych warunkach.. a jesli tylko troche bardziej rzucisz okiem na stan silnika zrobisz logi to z pewnością bedziesz zadowolony z wyboru T4.. ogólnie auta nie do zajechania :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór jest tylko jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vw czyli w dosłownym tłumaczeniu "auto dla ludu" T4 :good: :good: :good: :good:

znam bo w rodzinnym garage mamy 2 sztuki miltivanika i roboczą dubelkabinę. moje opinia jest taka PPP

Po Prostu Polecam :good: :good:

ps oczywiście 2.5 TDI i nie mniej niż 102 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec zrobił Vito 500 000 km bez awarii ..wykwitów też żadnych nie miał ..także tu bym wziął pod uwagę to w jaki sposób utrzymywał auto poprzedni właściciel :wink4:

Ja brałbym Mercedesa.. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przyjemniejszy w środku :kox:

:polew:

a co ma Vito w środku,czego niema Multivan :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja troche z innej beczki. jakie silniki byly montowane w T4 i Vito :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak jak chcesz VITO to każde ale nie CDI bo to złom i psuje sie masakrycznie. Te starsze ze zwykłymi silnikami diesla nie do zajechania.

VITAS-y od 2004 roku dostały juz lepsze silniki i tez można nimi bezawaryjnie zrobić 500 tys tak jak ja osobiście wożąc ludzi do UK przez 4 lata.

W firmir w której pracowałem było 18 Vitasów

- 4 te po 2004 roku (nie do zajechania a po atobahnie potrafiły lecieć 180 w osiem osób i zapakowany do pełna)

- reszta to te strsze modele które dzieliły sie na:

- 6 sztuk z silnikiem 2.2 CDI stały więcej niż jeździły.

- 8 sztuk z silnikami zwykłymi diesla tylko lać i jechać, co prawda mółowate ale nie do zajechania.

Kolego wiem co pisze bo zjechałem tymi autami z milion kilometrów przez te 4 lata wożąc ludzi do Anglii i po całej anglii od Dover do Glasgow i gdzie się tylko da bo firma miała rozsiane 350 osób po całej Anglii.

Tak więc jęśli VITO to tylko starsze lub te najnowsze. Broń panie Boże kupować 2.2 CDI :no:

Co do T4 to sie nie wypowiem bo nie miałem okazji dużo nim jeździć ale środek jest łądniejszy w Vito a w tych nowych to już wogóle kox :kox:

6 skrzynia i 150 koni, nie jedną osobówke posyłasz ze hoho

Prawdą jest ze w tych starszych modelach są problemy z biegami ale nie ze skrzynia ale z cięgłami i biegi bardzo cięzko chodzą do tego stopnia ze wstecznego nie idzie wbić i ta plastikowo-gumowa wajha od biegów sie łamie. Poza tym samochód miód

W tych nowszych vito od 2004r błąd poprawiono i biegi wchodzą jeszcze lżej niż w naszych A4 :gwizdanie:

To tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...