Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie chce zapalić


DanielW

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy masz taki sam fitr jak u mnie w 1z ale pewnie jest podobnie, wiec po prawej stronie silnika (stojac od przodu auta) kolo plastikowej oslony silnika jest filtr paliwa. na gorze filtra jest taka sroba o ile pamietam 10 z miedziana podkladka wiec musisz ja odkrecic i zalac tam paliwo. dzisiaj moj brat tez nie mogl odpalic swojej bmw e46 320d przez mroz to wstawilismy ja do garazu i tez nie chciaa odpalic ale jak odkrecilismy filtr i odpowietrzylismy to prawie od strzała odpalila. napewno jesli postawisz auto w miare ciepłym pomieszczeniu i pozniej odpowietrzysz to musi odpalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie zapalić autko :):):) tommi jednak twoj sposob stał się nie zawodny dziękuje bardzo za pomoc wszystkim . Teraz mam takie pytanie dlaczego tak się własnie stało i co mam zrobić aby zapobiec takiej nieoczekiwanej sytuacji??pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w filtrze jest odwadniacz, śrubka spustowa od dołu filtra, zbiera się tam parafina przy niskich temperaturach, ja jednak nigdy z tej śrubki nie korzystałem bo nie musiałem, żadnych uszlachetniaczy nie leję do paliwa, wiec albo paliwo jest OK albo mam szczęście, choć akumulator musiałem dziś zabrać do domu bo w środę wieczorem z pewnością by nie odpalił, aku jest dwuletni i świece mam zasilane i sprawne a mimo to po dwudniowej przerwie w eksploatacji samochodu miałem problem z uruchomieniem silnika - rozrusznik ledwie kręcił mimo, iż jest

sprawny - w lecie kręci ciepłym silnikiem jak ta lala i nie mam problemów z odpaleniem ciepłego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gdzieś ci paliwo przymarznie na fitrze albo w filtrze wytraci sie parafina i zatyka przewdy to paliwo nie dochodzi do silnika (wtrysków) to jest taka sama sytuacja jakby ci brakowalo paliwa w zbiorniku i wtedy układ paliwowy sie zapowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wczoraj (-34stopnie nad ranem przy gruncie - brrrr), auto oczywiście pod chmurką, odpaliłem i po 30 sekundach samochód zgasł i nie chciał już odpalić, zaciągnąłem go do garażu, farelka na filtr paliwa, poluzowałem przewody na wtryskach (klucz 17), zakręciłem rozrusznikiem raz, drugi, ropa poszła, przewody dokręciłem i auto odpaliło od strzała. Tak to wyglądało w skrócie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja miałem dzisiaj dziwna sytuacje , przez calutką noc miałem podpiety prostownik pod akumulator w samochodzie maska była lekko uchylona gdy chciałem około 24 przepalic silnik nie mogłem go odpalic na przymknietej masce gdy ją tylko podniosłem odpalił dosłownie w sekudzie a gdy znowu połorzyłem maske ale nie zamknołem znowu zaczoł sie dusic ,dodam ze przy całkowicie zamknietej masce odpala po 1s co wy na to :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w Audi ale w Golfie Mk4 jest w masce czujnik jej otwarcia powiązany m.in z czujnikiem ciśnienia oleju, jeśli jej nie otworzysz i nie zamkniesz przy odpalonej kontrolce ciśnienia oleju to silnika za h... nie odpalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzis rano -25 odpalił od strzału pochodził z 30 s. zgasł, zapalił od strzału pochodził z 1 min i znowu zasł, znowu zapalił od strzału i po około 2 min. zgasł pozniej odpalił i juz chodził, co to moze byc? wina paliwa?filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre... :gwizdanie: To jest tak samo jakbym w obojetnie jakim sklepie sie spytał czy towar dobry....A sprzedawca co ci powie ...ależ tak oczywiście :cool1:

U nas to różnie bywa z tym paliwem....

Osobiście też leje Verve bo akurat w mojej miejscowosci to jedno z najlepszych a do shella czy bp mam za duzy kawalek....

Ale wg mnie nigdy niewiesz na co trafisz.....

Co możesz zrobić to jedynie zalać jakiegos dodatku :good:

P.S. Ja osobiście wlewam stanadyne http://stanadyne.com.pl/ i narazie no niemam odpukac problemu ;)

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...