Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Zaślepiony EGR ,a duże mrozy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak przypadkiem trafilem na temat :gwizdanie:

i z tego co czytam... :mysli: mi rzyga EGR (PD AJM) :embarrassed: i sie zastanawiam czy na zime go wywalic do roboty mam 11km a co do odczuc przepuszczajacego EGR-a...but w podloge i czasem idzie jak sztan a czasem...no wlasnie.

a flansze i zaslepki to samemu umie se zrobic, wiec coraz bardziej jest za "smiercia" egr-a :cool1:

Opublikowano

przetestowałem i powiem tak grzeje się dłużej i to nie podlega dyskusji, ale jednak mod na plus :decayed:

Opublikowano

SotoM dobrze mówi zrobienie blaszki lub redukcji do kolektora awx to max 1h

Opublikowano

hmm...zapewne sie w przyszlym tygodniu tego chwyce i potem zdam relacje: co, jak, kiedy i za ile... :rolleyes: i odczucia jakie temu towarzysza :wink4:

Opublikowano

Panowie ale to nie jest temat o zaślepianiu EGR'a :gwizdanie: a o wpływie mrozów na taki silnik

Zgadza się ale i tak powiem, że zaślepienie rurki nic nie da jeśli zawór jest nieszczelny. W takiej sytuacji spaliny cały czas idą w dolot. Ja tak miałem, zaślepiłem przy kolektorze wylotowym i ogień, inne auto.

Opublikowano

zrób logi i porównaj czasy bo przy tych temp. zewnętrznych to coś mi się nie chce wierzyć to inne atu :)

w lecie gdy temp. jest ponad 25C off egr pomaga(jest ciut chłodniej w dolocie co skutkuje lepszą mocą) ale jak temp. jest poniżej 5C mówię stop zatykaniu egr, turbo dostaje w tyłek, auto się dłużej nagrzewa, dymi i śmierdzi z rury na zimnym silniku-w zdrowych silnikach tak jest, nie wiem jak padlinkach, pozytywne cechy: nie trzeba raz na 10lat czyścić dolotu :> oraz jest szybsza reakcja na pedał gazu, nie ma chwilowego przymulenia no bo turbo ciągle jest na wyższych obr, no ale to są ułamki sekund :>

Opublikowano

ja nie mam OGRa :polew: i nie widzę różnicy w nagrzewaniu

Opublikowano

ja nie mam OGRa :polew: i nie widzę różnicy w nagrzewaniu

zobaczysz w zime :wink4:

Od ponad 2 lat nie mam EGR i nie widze żadnych problemów z tym zwiazanych, przy -15 nagrzan ie do 90st to u mnie dystans ponad 15km jadąc do 2,5tys obr spokojnie

Opublikowano

ja też wywaliłem EGR, obecna zima to już 3-cia bez tego cudownego zaworka i zero jakich kolwiek problemów, silnik normalnie się nagrzewa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.