Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKN] Jakie klocki hamulcowe na przód?


marmaj

Rekomendowane odpowiedzi

opinie bardzo skrajne

z tego co sie naczytałem o EBC to najlepiej montowac je w zestawach z tarczami EBC

pod Green i RedStuffami pękały perforowane Otto Zimmermanny

kolega miał w civicu i bardzo chwalił nacinane EBC + RedSuffy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dosłownie kilka dni temu ten sam komunikat tj. "klocki na wykończeniu". Przy 160tys przebiegu były wymieniane w ASO wszystkie klocki i tarcze. Obecnie auto ma przejechane 215tys km i domyślam się, że zużyły się przednie klocki. Jeżdzę (za)bardzo dynamicznie, ale zawsze hamuję silnikiem ile się da stąd myślę, że całkiem długo te klocki przetrwały :) Niestety nie mam jak teraz sprawdzić jakie tam siedzą oraz jakie konkretnie mam tarcze z przodu, proszę o sprawdzenie po numerze VIN co dam u mnie z przodu siedzi: WAUZZZ8E86A012303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

288x25 masz.

Jeśli wyświetlił Ci się komunikat to napewno chodzi o przód bo z tyłu nie masz czujników.

Klocki ori mają symbol: 8E0698151K

Klocki Ci bardzo długo wytrzymały.

Ja już nie hamuje ostro silnikiem bo przy mocnym schodzeniu z biegów turbina dostaje strasznei w dupe a jedną już zajezdziłem.

Wole częściej klocki wymieniać. Ty masz kłopot bo jak nie będziesz dohamowywał silnikiem to na ogól drugiego hamowania już mieć nie będzesz...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dosłownie kilka dni temu ten sam komunikat tj. "klocki na wykończeniu". Przy 160tys przebiegu były wymieniane w ASO wszystkie klocki i tarcze. Obecnie auto ma przejechane 215tys km i domyślam się, że zużyły się przednie klocki. Jeżdzę (za)bardzo dynamicznie, ale zawsze hamuję silnikiem ile się da stąd myślę, że całkiem długo te klocki przetrwały :) Niestety nie mam jak teraz sprawdzić jakie tam siedzą oraz jakie konkretnie mam tarcze z przodu, proszę o sprawdzenie po numerze VIN co dam u mnie z przodu siedzi: WAUZZZ8E86A012303

http://www.allegro.pl/item904247872_tarcze_ferodo_audi_a4_a6_vw_passat_skoda_superb.html

Kolega Siemian podał Ci ori numer w/g którego kupisz klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam założone trw po przejechaniu 30000 zaświeciła mi się kontrolka i też się zdecyduję na ate dla porównania :>

odpuść sobie, :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu :) dzieki koledze Siemianowi nabylem zaciski pod tarcze 320 mm :> i co mi powiecie o np takim zestawie tarcze Brembo a klocki Ferodo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze Ferodo, klocki też :good: :good: :good: :good:[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 19:21_________________________________________________

trw są twoim zdaniem lepsze?

w przypadku Ate vs. TRW wybrałbym to drugie

na Ate wiele razy sie sparzyłem, nie mam o nich dobrych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze najlepsze sa polskie łumagi a jeszcze lepsze fomary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ????? do czego ????

na pewno nie do hamowania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze Ferodo, klocki też :good: :good: :good: :good:[br]Dopisany: 19 Luty 2010, 19:21_________________________________________________

trw są twoim zdaniem lepsze?

w przypadku Ate vs. TRW wybrałbym to drugie

na Ate wiele razy sie sparzyłem, nie mam o nich dobrych opinii

heh. no wiem że nie przepadasz za Ate bo już are razy o tym gadaliśmy.

Ja jak narazie się jeszcze nie naciąłem i jestem z nich bardzo zadowolony a klocki już wymieniałem z 8 razy w a4.

Raz założyłem na tył Trw bo Ate akurat nie było i jakiejś różnicy w hamowaniu nie zauważyłem tyle że strasznie często dymiły przy moim hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówie że Ate to szajs, z całym szacunkiem dla tej firmy :notworthy: :notworthy:

wiele lat temu Ate było dla mnie nr jeden, ale zaliczyłem kilka wpadek z tymi

klockami i poszły w odstawke, teraz wrzucam do aut Ferodo, TRW i Bosch-a :good: :good:

no chyba że ktos przywiezie ze sobą swoje klocki do wymiany

tarcze Ate też nie budzą mojej sympatii :no:

kiedys byłem w fabryce Brembo w Curno (It), tam z tasmy schodziły tarcze

pakowane w kartony Ate :blink: :blink:

zgłupiałem do reszty :kox: :kox:

zdecydowanie wolę OZ-ty, choć są drogie... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Ferrodo.. naprawde nie bylo mi do smiechu, kiedy rozwarstwily mi sie okladziny od kolcka w motocyklu. i to na ktorym zdarzalo mi sie jezdzic pod 300 na godzine... debile z centrali wmawiali ze to wina moich zaciskow :kox: :kox:

przy okazji pogadalem ze sprzedawca i przynal sie ze to nie pierwszy raz kiedy klocki po prostu sie rozpadaja czy to w autach czy motocyklach... wiec jak widac kazdy na czyms sie przejechal i chyba niema idealnych produktow.

ja tam w ramach protestu unikam ferrodo jak moge :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...