Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Nie równomierne ścieranie się klocków


lukaszek13ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie, przymierzam sie do do wyminy plynu hamulcowego, i przy okazji klockow tyl i przod. I zauwazylem ze na przednim prawym kole klocek zewnetrzny sciera sie bardziej okladziny zostalo jakies 3 milimetry a na pozostalych kolach z przodu okladziny zostalo po jakies 6 milimetrow.

Co moze byc przyczyna ze ten jeden klocek sciera sie szybciej, z tego co mi wiadomo chyba wszystkie powinny sie scierac rownoczesnie, w takim przypadku na co zwrocic uwage przy zmianie klockow.

Za wszelkie wskazowki bedze bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak,że właśnie ten jeden nie dokońca odbija i jego powierzchnia cały czas styka się z tarczą. Nie grzeje Ci sie to koło? Dotknij felgi i zobacz,czy nie jest gorąca. Jak zahamujesz i puścisz kiere nie ściaga? Może być,że tłoczek jest zapchany,przez co zacisk nie odbija dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki zajmie sie tym sciagac jak zahamuje to nie sciaga czy felga goraca to sprawdze i tak bede wszystko sciagal tak ze przegladne zacisk. Jak macie jeszcze jakies wskazowki to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć zapieczoną jedną prowadnice zacisku i bedzie ci ścierać jeden z klocków i w dodatku nierównomiernie sprawdź tulejki zacisku czy lekko chodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć zapieczoną jedną prowadnice zacisku i bedzie ci ścierać jeden z klocków i w dodatku nierównomiernie sprawdź tulejki zacisku czy lekko chodzą

Wlasnie obstawiam zapieczona prowadnice dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przyczyna nie rownego sciereania klockow moze byc zle odpowietrzony uklad hamulcowy??

bo ja mam nowe tarcze i widze ze nie na calej powierzchni sie sciera bo jest korozka(w tym miejscu gdzie klocek nie styka z powierzchnia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przyczyna nie rownego sciereania klockow moze byc zle odpowietrzony uklad hamulcowy??

bo ja mam nowe tarcze i widze ze nie na calej powierzchni sie sciera bo jest korozka(w tym miejscu gdzie klocek nie styka z powierzchnia)

odswiezyłes bardzo starego kotleta :polew: :polew: :polew:

zle odpowietrzony kanał w układzie hamulcowym może spowodowac nierównomierne zuzywanie sie okładzin i tarcz

ale równiez moze byc problem w zapieczonych jarzmach i prowadnicach

chodzi o przód czy tył ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszy stary kotlet niz nowy temat :wink4:

chodzi mi o przod zalozylem nowe tarcze i klocki jakies pol roku temu i zauwazylem ze podczas hamowania wyczowalem chwilowe drgania na kierownicy a pozniej przyjzalem sie tarczom i zauwarzylem ze nie scieraj ana calej powierzchni.dlatego chce kupic nowe klocki a przy okazji odpowierztrzyc uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierównomierne ścieranie tarcz i klocków jest powodem zużytych prowadnic w zacisku

oraz słabych spręzyn które sa na zacisku

jak zalozysz nowe klocki i tarcze sytuacja sie powtórzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zapodac nowe, najlepiej ori Ate prowadnice oraz spręzyny

koszt całosci ok 60zł, może mniej

jakie chcesz tarcze i klocki wrzucic????

moge Ci doradzic w temacie i pomóc w nabyciu podzespołów, dobrze jest tez wymienic płyn hamulcowy na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sory za glupie pytania.

Ale tak plyn i tarcze sa nowka bo pol roku temu wymienialem (tarcze mam febi) a o jakich sprezynach mowisz bo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie sa sprężyny, raczej druty, znajduja sie na zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge Ci je zalatwic tzn druty i gumowe prowadnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sobie dokładnie zacisk na zewnętrznej stronie sa druty

a gumy to prowadnice, które sa umieszczone w zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec druty sa ok!!! a gumy czyli te na tloczku sa cale !!

wiec moze to wimna klockow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz dostane zawalu !!! Druty sa cale ale juz sie odksztalcily i staracily swoje wlasciwosci, gumy to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEC NIEMA MOZLIWOSCI TEGO SPRWADZIC ? TZREBA WYMIENIAC TAK

JAK KONKRETNIE JEST NAPISANE TO JA GLUPICH PYTAN NIEZADAJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...