Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodziłem oponę


Strahd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety, niedoświadczenie w jeździe niskoprofilowanymi oponami dało znać o sobie. Przy najeździe na krawężnik uszkodziłem nowiutką oponę. Uszkodzenie jest przy samej feldze, felga jest po prostu nacięta i kawałek gumy odstaje tak, jak odstają skórki przy paznokciach:). Byłem w warsztacie gdzie wymieniałem paski i płyny i kazałem sprawdzić czy opona nadaje się do wymiany :( Sprawdzili, powiedzieli że nie muszę jej wymieniać bo zadraśnięcie nie doszło do metalowej skorupy i nadal chroniona jest warstwą gumy. Polecono mi nic z tym nie robić a jeśli już coś to kupić klej i to przykleić żeby nie odstawało. Moje pytanie: czy są takie kleje? Czy można użyć zwykłego kleju typu Poxipol i inne tego typu podobne ?? Chciałbym to zakleić żeby ładnie to wyglądało i nie odstawało bo boję się że jak nie przykleję to dalej będzie się obrywać aż odejdzie cały kawałek gumy i odkryje skorupę.

Opona to Dunlop 225/45/R17

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym przypadku opona się nie wybuli z czasem w tym miejscu a poxipol do tego się nie nadaje lepszy będzie budapren a najlepszzy taki klej do klejenia łatek na dentkach np. w rowerze.

Jak możesz to zrub fotke to może coś poradzimy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do wulkanizacji i zrobia Ci to od ręki za grosze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie gdzie wymieniałem paski i płyny i kazałem sprawdzić czy opona nadaje się do wymiany

To lepiej jedz do dobrego wulkanizatora, a nie jezdzisz po warsztatach mechanicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do wulkanizacji i zrobia Ci to od ręki za grosze :wink:

Chyba za pensy :mrgreen: Ale masz racje, pojadę tam gdzie robią opony i zapytam czy nie mogą mi tego jakoś ładnie zasklepić .

[ Dodano: 2006-06-26, 21:28 ]

A oto fotki na szybko:

o1.jpg

o2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna wada nic z tym się nie powinno dziać zrób tak jak mechanik poradził i będzie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee spokojnie do zaklejenia, szkoda felgi :razz: Swoja droga trzeba mocno uwazac, ja gdzie niegdzie rezygnuje z podjazdu-parkowania, i szukam innego miejca nawet w promieniu 1km :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no uszkodzenie naprawde niewielkie...ale jak Ty to zrobiles???????????

3 osoby w aucie, cofałem i skręcałem starając się trafić w podjazd bo próbowałem zawrócić na ulicy, za wcześnie zacząłem skręcać i zamiast w podjazd trafiłem w krawężnik, kąt jakies 20 stopni był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taką pierdołą nie warto jechać do wulkanizatora (chyba że porównanie cenowe będzie dobre) tylko do sklepu i szukac kleju do gumy lub jakiś obuwniczy. Klej musi być całkowicie elastyczny po związaniu.

Poszukasz torochę w necie to znajdziesz coś odpowiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh te Krawężniki, dziury, nasze drogi ... niekiedy aż serducho staje jak sie je widzi, wystaja na 30 cm jak na stara .. A my rozwalamy opony łamiemy wahacze, Felgi zamiast okragle to po sezonie sa kwadratowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego teraz jest taka moda suwy ale niedługo jak tak dalej będzie z naszymi drogami to trzeba będzie się przeżucić z audi na hamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gumy, ale ja kiedyś miałem podobnie w mojej B3 :cry: tylko, że ja się ześlizgnąłem z krawężnika na chodniku bo opony miałem 215 na feldze 9" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gumy, ale ja kiedyś miałem podobnie w mojej B3 tylko, że ja się ześlizgnąłem z krawężnika na chodniku bo opony miałem 215 na feldze 9"

Z kąd taką małą felge do B3 wytrzasnołeś. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że sobie kułka od taczek pozakładałeś.

Ale komfort tak mógłbym nazwać :P

Dobra koniec OT

PS. kółka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem komplet uzywanych opon, to jedna miala właśnie takie oddarcie, troche mniejsze niz twoje i nie przy samym rancie, ale wytrzymaly ok 15 tys km, a teraz smiga na nich nowy wlasciciel. Przykleilem superglue ale po pewnym czasie sie odkleiło i olałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...