Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z włączaniem biegów


l_krupinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z moim Audi A4. Otóż jak samochód jest zimny to biegi wchodzą bardzo dobrze, poprostu leciutko ale jak już złapie temperature (gdzieś około 70st) to wrzucenie 1 i R graniczy z cudem. Z jedynką to jeszcze sobie radzę, pprostu wrzucam ją jeszcze zanim koła się nie zatrzymają, ale ze wstecznym to jest problem. Jak postoi jakiś czas i silnik się wychłodzi to znów biegi wchodzą normalnie do czasu złapania temperatury. Przy wrzucaniu R słychać taki głuchy odgłoś jakby coś nie mogło wejść w swoje miejsce i było przez coś blokowane. Przy zgaszonym silniku, czy bedzie zimny czy rozgrzany biegi zwsze wchodzą dobrze. Pomózcie bo już nie wiem co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo dokładnie

kupiłem całe sprzzęgło i będę się zabierać za wymianę

wyczytałem ze może to być właśnie zacierający się włek na wieloklinie

lub łożysko w kole zamachowym

A wymieniam całe bo to nie jest przyjemne rozbierac po raz drugi, a sprzęgło bierze na samej górze więc i ta jest do wymiany

Biegi wchodzą ciężko na każdym biegu nie tylko 1 i R i czuć delikatne roszanie samochodu przy wkładaniu

u łatwieniem na postoju jest przegazowanie silnika i włozenie biegu. pozdrawiam jak wymienie to może opisze co było dokładnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw bym sprawdzil poduszki oraz zewnetrzny mechanizm zmiany biegow-wyrabiaja sie z czasem dzwignie sterujace zmiana biegow.

poszperajcie bylo na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...