Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Problem z funkcją GALA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiaam radio Symphony i mam problem mianowicie nie działa funkcja GALA. Radio jest fabryczne instalacja nie była grzebana oczywiśćie przewód jest doprowadzony do radia i jest na nim sygnał (impulsy z częstotliwością proporcjonalną do prędkości). W ustawieniach radia w funkcji GALA można wybrać 6 ustawień OFF, 1,2,3,4,5 które ustawienie powinno być wybrane i gdzie szukać jeszcze przyczyny nie działania tej funkcji?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będe miał chwile wolnego czasu to podłacze pod radio zewnętrzyny generator przebiegu prostokątnego i wtedy będe wiedział czy wina leży po stronie radia czy samochodu chociaż już teraz wydaje mi sie że winne jest radio bo przecież sygnał w kostce mam. Może coś trzeba vagiem zadziałać bo znalazłem ze jest taka opcja ale od rocznika 2002 w adaptacji kanał 66 powinna być wartość 00001 u mnie na wszytkich kanałch jest error.[br]Dopisany: 06 Luty 2010, 23:46_________________________________________________Dobra podłączyłem dzisiaj na stole radio i podałem mu sygnał z generatora przebiegu prostokątnego i gala działa tak więc zgłupiałem do reszty skoro jest sygnał w kostce to czemu w samochodzie nie działa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że włożyłem do siebie radio Symphony II + can adapter chciałbym mieć funkcje GALA. I tu rodzi się problem :wallbash:

Sygnał prędkości pociągnięty z licznika żółta wtyczka pin 7 > kostka zasilająca radio pin 1

diagnoza również pociągnięta z licznika

w radiu funkcja gala poziom 5

po przytrzymaniu guzika "2" i włączeniu radia pokazuje się "GALA 0DB" ale i tak nie chce zadziałać :confused4:

Jakieś propozycje? :notworthy::hi:

[br]Dopisany: 17 Marzec 2010, 18:25_________________________________________________adapter obsługuje GALE, :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że włożyłem do siebie radio Symphony II + can adapter chciałbym mieć funkcje GALA. I tu rodzi się problem :wallbash:

Sygnał prędkości pociągnięty z licznika żółta wtyczka pin 7 > kostka zasilająca radio pin 1

diagnoza również pociągnięta z licznika

w radiu funkcja gala poziom 5

po przytrzymaniu guzika "2" i włączeniu radia pokazuje się "GALA 0DB" ale i tak nie chce zadziałać :confused4:

Jakieś propozycje? :notworthy::hi:

[br]Dopisany: 17 Marzec 2010, 18:25_________________________________________________adapter obsługuje GALE, :decayed:

0db - czyli zero decybeli powinno być jak auto stoi, potem im wyższa prędkość tym więcej decybeli do poziomu 5db max nie pamiętam przy jakiej prędkości 120km/h. U mnie tak jest. (ten max 5db wzięło się z tego ustawianie funkcja gala).

Powiem szczerze że sprawdzałem u siebie. Sygnał gala dochodzi, w radiu widzę zmianę na wyświetlaczu (0db do 5db). A jakoś na słuch nie zauważyłem zmiany... może mi słoń na ucho na depnął. :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że włożyłem do siebie radio Symphony II + can adapter chciałbym mieć funkcje GALA. I tu rodzi się problem :wallbash:

Sygnał prędkości pociągnięty z licznika żółta wtyczka pin 7 > kostka zasilająca radio pin 1

diagnoza również pociągnięta z licznika

w radiu funkcja gala poziom 5

po przytrzymaniu guzika "2" i włączeniu radia pokazuje się "GALA 0DB" ale i tak nie chce zadziałać :confused4:

Jakieś propozycje? :notworthy::hi:

[br]Dopisany: 17 Marzec 2010, 18:25_________________________________________________adapter obsługuje GALE, :decayed:

Szymonik a czemu podpioles 7 pin a nie 6?? Ja wlasnie chcialem podpiac sobie gale i pociagnolem 6 pin bo jest od speed out 1

Ale mi niedziala z 6.

A 7 pin jest speed aut 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

cala masa ukrytego menu do ustawiania jest pod TP , wylaczamy radio i trzymamy TP plus wlaczamy radio...i sie bawimy

jak ju zustawimy to wylaczmy radio i trzymamy 2 i wlaczamy radio... i widzimy zero dB ..buta na pedal gazu i fajnie sie ta wartosc zmienia przy 120 mam 5dB :kox::decayed::kox:...

ale radio nam gra w tle i widzimy jak sie zmienia od zera na liczniku.... 2 bB 30kmk. 3 dB . 4 dB// :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też radio symphony1 ustawiam wszystko na gala5 navi5 głośność5 wszystkie kombinacje już próbowałem pózniej przy włączaniu najpierw włączam 2 i odrazu włączam radio pojawia się jak napisane wyżej 0BD i z wzrostem przyśpieszenia rożnie wartość 1,2,3,4,5DB ale radio się nie podgłasza :kwasny: mi nikt na ucho nie nadepnął więc na 100 % nic się nie zmienia oprócz wartości na radiu kable są puszczone od licznika do radia bo sprawdzałem no i nawet jak by nie to by na decybele nie reagował wyświetlacz bo różnicy w głośności niestety nie ma.

Dodam jeszcze że jak nacisnę TP to radio przełącza się na inny program i po chwili włącza się coś pisze MEMO-0 i po nast chwili słychać pipczenie stopniowo rosnące co kilka sygnałów obojętnie czy w czasie postoju czy jazdy wygląda mi to jak by sygnał (dęmonstrujący??) podgłaszanie się (sygnału) tzn funkcji GALA

kiedyś nawet jakimś cudem coś tam się bawiłem kombinacjami przycisków i nagrało się kilka sekund tego co akurat leciało w radiu i można było to odsłuchać dziwnie nie wiem jak to zrobiłem jak to odtworzyć teraz a nie ma tego w instrukcji radia :mysli:[br]Dopisany: 06 Październik 2010, 18:30_________________________________________________odświeżę trochę temat dodając że dzisiaj jechałem sobie elegancko z pracy słuchając radia już dawno odpuszczając sobie tą gale bo po wciśnięciu nr2 i włączeniu radia decybele się zmieniały ale głośność nie a tu nagle dzisiaj bez ustawiania żadnej gali normalnie włączone radio jak co dzień za lasem -5st na dworze na odśnieżonej drodze w śród świecących lamp nagle ku mojemu zdziwieniu radio samo zaczęło grać dużo głośniej :naughty: na chwile zaraz znowu ciszej i tylko trochę głośniej i ciszej cały czas przy tej samej prędkości pomyślałem że może zaczęła działać gala ale jechałem do sklepu i za chwilkę zgasiłem auto, po powrocie włączyłem dla sprawdzenia przycisk nr 2 przytrzymując go włączyłem radio żeby sprawdzić te wachania głośności i porównać do zmieniających się decybeli ale niestety już grało normalnie bez zmian a gala ustawiona na 5 :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działanie tej funkcji najlepiej słychać przy zahamowaniu do zatrzymania. Wtedy słychać jak radio się ścisza :naughty:

Przy przyspieszaniu działanie GALA jest praktycznie nie słyszalne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy aby GALA działała w a4 przed liftem z chorusem 2 muszę mieć adapter can-bus.

Próbowałem zapinać pin 6 i 7 z żółtej kostki licznika, ale nic to nie daje, na wyświetlaczu radia nic się zmienia. Próbowałem zmieniać zakres GALA od 0 do 5, ale kupa.

Dodam, że po zapięciu sygnału prędkości do radia, zamilkł dzwięk po odpaleniu silnika. Po zgaszeniu silnika i ponownym włączeniu radia dzwięk wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :hi: zostawiłem wczoraj radio symphony 1 w naprawie w celu sprawdzenia tej niedziałającej gali , dzisiaj odebrałem , gość mówi że wszystko jest ok i gala działa też i to bardzo słyszalnie , powiedziałem mu wcześniej co i jak tzn że sygnał z licznika dochodzi bo po naciśnięciu w wyłączonym radiu nr 2 przytrzymaniu i włączeniu radia wyskakuje 0 DB mi w trakcie przyśpieszania rośnie sobie tak samo jak przyśpieszenie , jak zwalniam to wartość spada , stwierdził że coś z sygnałem musi być nie halo mimo że jest i wartości na radiu się zmieniają z tym że bez efektu . Co mogło by być nie tak z tym sygnałem bo to idzie tylko jeden kabelek ,a co bardziej dziwne czasami w najmniej oczekiwanych momentach w ciągu 1.5 roku ok 4 razy samo się znacznie podgłaszało i ściszało w trakcie jazdy z jedną prędkością i raz na postoju i włączonym silniku się samo podgłosiło :mysli: dziwne trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...