Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTy SUWAŁKI/AUGUSTÓW/OLECKO I INNE


joker-lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

O czym to ja nie myśle ;P serce mówi jedno, rozum drugie. Ale skupiam się teraz na BMW e46 330i albo 330d. S4 B5, moze jakies b6 bex, albo b7 3.0tdi. No nie wiem sam... na początku lutego już by się przydało coś ogarnąc więc chce to dokładnie przemyslec. Przedewszystkim ma być Q i manual ;) no i nie srebrne... Chciałbym przejechać się 2.7bit tak troche dłużej, po miescie troszke i w trasie zobaczyc jak to pracuje, bo innymi miałem okazje posmigac. Ale nikt ze znajomych obecnie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No co Ty, nie bierz bmki, ostatnio koło mnie jakaś z nowszych 5-tek utknęła w śniegu, daj spokój, toć to siły nie miała wyjechać, dopiero jego kumpel przyjechał terenowym mercem, chyba ml-em, coś takiego gadał, to nawet nie zamielił i wyciągnął tak jak by nie była zakopana w zaspie:kox: wiadomo, napęd na 4 łapy robi swoje :naughty: Musiałbyś zagadać do kogoś z forum w miarę blisko żeby Ci dał się przejechać tak jak Ty chcesz, oczywiście w miarę możliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - SID ma polifta na sprzedaż: SportAudi RS/S/Forum :: Zobacz temat - S4 B5 Czarny avant 1999r z CH

Świeża, w PL do odebrania między 20-30 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, nie bierz bmki, ostatnio koło mnie jakaś z nowszych 5-tek utknęła w śniegu, daj spokój, toć to siły nie miała wyjechać, dopiero jego kumpel przyjechał terenowym mercem, chyba ml-em, coś takiego gadał, to nawet nie zamielił i wyciągnął tak jak by nie była zakopana w zaspie:kox: wiadomo, napęd na 4 łapy robi swoje :naughty: Musiałbyś zagadać do kogoś z forum w miarę blisko żeby Ci dał się przejechać tak jak Ty chcesz, oczywiście w miarę możliwości :wink:

No wiadomo że trakcja bedzie po stronie 4wd, ale powiem ze zadne audi w przedziale cenowym takiej bemki nie prowadzi sie tak dobrze. S4 to takie marzenie, wiadomo spalanie, naprawy, no i te auto ma juz swoje lata. Najlepiej by było jakies fajne b6, wtedy by nawet jakas kasa została na gewinde i aluminium ;) bo juz przy b7 to pewnie tylko na zmiane oleju mi zostało ;P

Sylwek! To co wysłałeś jest akurat meeega kuszące. Ale tak wczesnie nie wyskrobie tej gotówki ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, prowadzi się dobrze, wiem bo jeździłem e30 i powiem Ci że mimo iż swoje lata to odczucia z jazdy nieporównywalne do przedniego napędu, quattro jeszcze nie miałem okazji testować, ale każdy kto ma zachwala więc musi być dobrze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, Łukasz dobrze pisze. Ja jako posiadacz napedu Q mogę to zatwierdzić. W dużym śniegu, błocie czy piachu jest bezkonkurencyjny. Zawsze chciałem mieć auto z napedem na 4-ry łapy i uwierz mi, coś pięknego jak w zime się rusza spod świateł w duzym śniegu czy oblodzonej nawierzchni i zjeżdżasz ze skrzyżowania widząc w lusterku wstecznym auta, które sie kopią i ruszyć nie mogą uczucie jest BEZCENNE :decayed: Szukaj ładnej sztuki z Q a napewno nie pożałujesz :wink: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł masz rację. Na wiosnę chyba też czegoś z :quattro: na pokładzie poszukam , zwłaszcza, że z roku na rok drogi są coraz słabiej odśnieżane :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi, ja się cały czas wkurzam że nie kupiłem quattro, mieszkam kawałek za Toruniem i mam takie drogi że szkoda gadać, jeszcze te asfaltowe jakoś odgarniają...A polne...:facepalm: A że mam kawałek polnej do siebie ze 150metrów, a do teściów też tylko takie prowadzą, auto nie ma siły żeby podjechać pod niewielką górkę gdy są roztopy, wiecie jak cały czas zima zaskakuje drogowców... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale czasem te 150-200 metrów robi problem. Bo ani auto na drodze zostawić, ani dalej pojechać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie mi, ja się cały czas wkurzam że nie kupiłem quattro, mieszkam kawałek za Toruniem i mam takie drogi że szkoda gadać, jeszcze te asfaltowe jakoś odgarniają...A polne...:facepalm: A że mam kawałek polnej do siebie ze 150metrów, a do teściów też tylko takie prowadzą, auto nie ma siły żeby podjechać pod niewielką górkę gdy są roztopy, wiecie jak cały czas zima zaskakuje drogowców... :kwasny:

To jest własnie to. Napewno moim kolejnym nabytkiem bedzie Audi z Q.

Filip, widze po opisie ze byłes posiadaczem audi 2.7 TDI Q. Mozesz cos wiecej napisac o tym silniku, awaryjnosc, jak z elastycznoscia, spalaniem,czesciami i odczuciami z jazdy?? Jak cos pisz PW. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ulep :facepalm: od razu przepraszam, że tak mówię. Ale nie lubię takiej rzeźni S4, S-LINE, RS4 i do tego jeszcze inne elementy.

Paweł, nie miałem w posiadaniu A6 C6 2,7 TDI Q :wink: Ewentualnie A4 B7 QUATTRO lub A6 C6 FWD :whistling:

Jeżeli chodzi o silnik 2,7 TDI to super jednostka moim skromnym zdaniem, nie dość, że bezawaryjna to jeszcze ekonomiczna. W A6 Q występowało w opcji, której u mnie był brak. Jeżeli chodzi o sam silnik to jak dla mnie połączenie kultury pracy, elastyczności oraz oszczędności. Części do A6 ? hhmmm jakoś niespecjalnie drogie, elastyczność ? jak to diesel z całkiem fajnym momentem uważam też w porządku.

To jest silnik identyczny jak 3,0 TDI, tylko średnica cylindrów jest trochę mniejsza. 180 PS w tym aucie wystarcza do sprawnego poruszania się, nie ma "turbo dziury" i konieczności notorycznego redukowania biegów. Wiadomo- jak chcesz większą moc to i 233 seryjne konie w 3,0 TDI będzie mało :decayed:

Średnie spalanie na poziomie 7,5 L z przewagą jazdy poza miastem. Jeżeli chodzi o awaryjność to podstawowy temat klapy kolektorów, a reszta raczej OK.

Chyba faktu, że do silnika wlewasz ponad 8 litrów nie najtańszego oleju nie będę podawał jako wady tego auta :wink:

Według mnie jest to dobra opcja dla ludzi, którzy sporo jeżdżą i liczy się spalanie, bo jeżeli spalanie na poziomie 9-10 litrów nie robi Ci problemu to wybierz 3,0 TDI Q ASB( z TIPem lub manualem) i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko opcja.:decayed:

Tylko kto i jak robił przekładkę? Bo jak przekładka zrobiona na sztukę to w przypadku najmniejszej usterki leżysz i kwiczysz. 2.7 BT w B5 mechanicy nie chcą dotykać a co dopiero po swapie w B6. Jak jesteś zainteresowany to pytaj Nosb'a, może to akurat on przekładał.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę to autko ale jak chcesz to mogę tam podjechać, także nie ma problemu żeby zweryfikować jej stan...:decayed: Po Aleksie jeżdzi S6 nawet w miarę świeży rocznik, i Viper na włocławskich blachach, taka ciekawostka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, przegladaj portale sprzedające auta. Mozna cos ciekawego znalezc, zobacz: AUDI S4 2.7BITURBO 310PS FULL OPCJA (3799817838) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ta sztuka akurat mi sie podoba ale to tak na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Jakis spocik uda sie zmontowac przed swietami? Niedziela, pon? Kto chetny pisac. Olecko obowiazkowo ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...