Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dzwonienie na tyle

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich :cheesy:

Mam taki problem mianowicie podczas jazdy po wyboistej drodze slychac dzwonienie przy tylnych kolach ale gdy tylko nacisne hamulec to dzwonienie znika. Ktos juz cos podobnego przerabial???

Pozdrawiam

usunąłem te emoty

Opublikowano

Z jarzma pewnie smar wyleciał.Podjedz do mechanika niech Ci nałoży,albo zró to sam jak masz chęci i czas. Może być teżtak,że klocki są.luźne. Ja miałęm to samo. Kupiłem WD-40 zapsikałem całe hamulce oproćz tarczy oczywiśćie i pomogło.

Opublikowano
  • Autor

dzieki za podpowiedz sprobuje najpierw z WD 40 a jak nie pomoze to pojade do mechanika. Jakie elementy dokladnie mam spsikac?? :afro:

Opublikowano

Zaciski hamulcowe do przegladu/regeneracji/wymiany. Sprawdz co z nimi, przegladnij prowadnice i nasmaruj, powinno pomoc.

Opublikowano

Często prowadnice są zapieczone, trzeba rozebrać, wyczyścić i nasmarować.

Opublikowano
  • Autor

ok dzieki za odpowiedz :grin: sprobuje w przyszlym tygodniu i napisze jaki efekt

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ok dzieki za odpowiedz :grin: sprobuje w przyszlym tygodniu i napisze jaki efekt

i jak tam, problem rozwiazany? ja mam u siebie to samo, od jakiegos czasu, ale nie mam czasu zeby sie za to wziac :| napisz prosze co tam u Ciebie bylo, to moze wkoncu to rozbiore, jak nie to trzeba bedzie gdzies zajechac, bo denerwujace jest te dzwonienie, szczegolnie na bruku, i przejazdach tramwajowych ktoreych w szczecinie nie brakuje....

pzdr!

Opublikowano

Ja u siebie miałem podobny problem tylko że z przodu. Wystarczyło przesmarować smarem miedzianym miejsca tam gdzie klocki przesuwają się po zacisku. Oraz rozgiąć mocniej blaszki na wewnętrznym klocku, tam gdzie wchodzą one do tłoczka.

Opublikowano
  • Autor

Nie jeszcze nie sprawdzalem bo nie mam czasu sie za to zabrac

:audi::kwasny::a4fan:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sosna22222

i jak tam? dalej dzwoni, czy moze juz cos robiles? ja tez nie mam kiedy zajzec, teraz mam problem ze skrzynia i te zaciski sie odlozyly na pozniej...

Opublikowano
  • Autor

hehe coz ja tez nie sprawdzalem ale w tym tygodniu jade do mechanika na wymiane przegubu wiec poprosze zeby zobaczyl co sie tam dzieje :>

Opublikowano

sosna22222,

heheh ;) i jak tam status dzwoniacego problemu na tyle? ;) cos juz zrobione/zdiagnozowane? mi sie posypala skrzynia, przy okazji wymienilem sprzeglo, troche mnie to kosztowalo, wiec poki co zapominam o tym dzwonieniu ;P ale jak cos bedziesz wiedzial- napisz co bylo, prawdopodobnie u mnie bedzie to samo, to wtedy moze sie wezme za to i naprawie...

Opublikowano

te dzwonienie to klocki hamulcowe albo wypadla sprezynaka przy zacisku albo trzeba je podgiac,bo to klocek jest luzny i dlatego dzwoni robilem to u siebie 3 min.roboty.

Opublikowano

Właśnie wróciłem z garażu. Miałem podobne objawy co Sosna 22222 i inni koledzy. Przyczyną były sprężynki klocków, pod wpływem temperatury zapiekły się i nie amortyzowały. WD40 popsikać i rozruszać te sprężynki a następnie podgiąć je w kierunku zewnętrznym klocka. Przeczyścić śruby prowadnic i nasmarować. Jeżeli nie będzie dobrego efektu należy wymienić klocki i po problemie. A mechanicy kazali wymieniać zaciski, bo wyrobiły się prowadnice :D /nie zawsze wierzcie mechanikom/ Powodzenia.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie koledzy u mnie tez graja dzwonki w tylnym zawieszeniu po bruku strasznie. Napiszcie dokladnie czy problem leży w tych hamulcach czy w łożyskach tylnych. Gdy zaciągam ręczny hamulec na postoju i pobujam samochodem to piszczy jak cholera poprosze o opinie i naprawe

Opublikowano

felipe.avant sprawdź w pierwszej kolejności te sprężynki w klockach.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

U mnie przyczyną dzwonienia w lewym tylnym kole była pęknięta sprężyna w klocku.Wymiana na nowy komplet pomogła. Niestety samych sprężyn nie kupisz.

Opublikowano

ile zaplaciles za komplet? moze ktos wytlumaczy jak to sie robi! mam identyczny problem

Opublikowano

ile zaplaciles za komplet? moze ktos wytlumaczy jak to sie robi! mam identyczny problem

Chodzi tu o wymianę na nowy komplet klocków.

Wymiana klocków z tyłu:

trzeba odkręcić cylinderek z jarzma, założyć nowy komplet klocków, wkręcić tłoczek do cylinderka i złożyć wszystko razem.

Przesmaruj śruby w jarzmie.

Opublikowano

wymienilem klocki na nowe i po sprawie. Koszt klockow 150zl

ale... pojawil sie nowy problem ;/ ale to juz nie na ten temat w forum

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.