Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] AFN - regeneracja pompy czy przeróbka na 11mm??


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam u siebie problemy z układem paliwowym, szarpie silnikiem, ale pali normalnie. Podejrzewam pompe wtryskową, prawdopodobnie bede ją oddawał do regeneracji ogólnej, ale też zastanawiam sie czy nie przerobić jej na wersje 11mm. Robił ktoś w AFNie pompe 11mm i moze cos opisac, jakieś doswiadczenia, koszty, czy to sie dobrze sprawuje w tym silniku pod wtryskami 216 :mysli:

Czy lepiej poprostu oddać do regeneracji :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Nadarzynie koszt coś koło 950 PLN jesli dobrze pamietam, całościowy przegląd pompy + wymiana tłoka na 11mm (chyba z pompy z Renault), fala zostaje z 10tki

IMO lepiej kupić uzywke ori 11, czasem mozna kupić taką 11 z anglika za 400-500 PLN jak sprzedający nie wie co sprzedaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą uzywką to moze i dobrze cenowo(tylko zeszło by sie ze znalezieniem), ale jak trafie na podobnego pascia co moja, to wtedy zaden interes :disgust:

Dzisiaj będe wiedział więcej czy robić pompe czy nie, ostatni teścik sprawnosciowy autka przede mną :decayed:

A taka regeneracje/przeróbke to ogarniają przez dzień po ustalonym terminie :chytry: bo gdybym musiał jednak regenerować, to nie chciałbym unieruchomić autka na dłuzej :gwizdanie:

Noi czekam na opinie czy ktos tak juz robił w AFNIe w A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek ja ci powiem tyle co wiem na temat pompy 11, ja przerabiałem u siebie pompę w ahu na pompę asv i jest ona bliźniakiem pod względem montażu 11, trzeba przetoczyć podstawę pompy lub kupić od asv/ahh ma większy otwór montażowy, i przerobić wtyczkę na 10pin, w afn jest 8pinowa i mniejsza 3pin, wtyczkę starą przerabia się na nową przekładając piny po koleji i pozostają 3 puste miejsca,(wtyczka 8pinowa ma 7kabli jedno miejsce jest wolne) więc jeśli poprzekładasz piny(do 10pinowej) to braknie ci 3 kabli które są w mniejszej wtyczce 3 pinowej, albo można rozebrać wtyczkę od pompy 11 i przerobić ją na dwie czyli 8pin i 3pin, na każdym kablu z pompy jest nr

jeśli chodzi o gościa co przerabiał takie coś to zaraz podam ci nicka

[br]Dopisany: 13 Luty 2010, 21:55_________________________________________________Tomigsi[br]Dopisany: 13 Luty 2010, 21:56_________________________________________________poczytaj sobie to jego fura

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_173km359nm_dynosoft_wroclaw-t31862.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek ja ci powiem tyle co wiem na temat pompy 11, ja przerabiałem u siebie pompę w ahu na pompę asv i jest ona bliźniakiem pod względem montażu 11, trzeba przetoczyć podstawę pompy lub kupić od asv/ahh ma większy otwór montażowy, i przerobić wtyczkę na 10pin, w afn jest 8pinowa i mniejsza 3pin, wtyczkę starą przerabia się na nową przekładając piny po koleji i pozostają 3 puste miejsca,(wtyczka 8pinowa ma 7kabli jedno miejsce jest wolne) więc jeśli poprzekładasz piny(do 10pinowej) to braknie ci 3 kabli które są w mniejszej wtyczce 3 pinowej, albo można rozebrać wtyczkę od pompy 11 i przerobić ją na dwie czyli 8pin i 3pin, na każdym kablu z pompy jest nr

jeśli chodzi o gościa co przerabiał takie coś to zaraz podam ci nicka

[br]Dopisany: 13 Luty 2010, 21:55_________________________________________________Tomigsi[br]Dopisany: 13 Luty 2010, 21:56_________________________________________________poczytaj sobie to jego fura

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_173km359nm_dynosoft_wroclaw-t31862.0.html

dzięki za rozświetlenie tematu przeróbki bo ciężko z tym na forum było :good: wiec w sumie sprawa nie wygląda na dosć trudną, jedynie jakieś tam koszty :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...