Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Webasto benzyna + update wersja pionowa w nadkole


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Elo robie swap ASN na 1.8t awt w asn jest webasto termo top c pionowo,zamiast niego musi byc IC jedyne miejsce teraz na nie to pod zbiorniczkiem wyrownawczym,tyle ze musi byc poziomo,wie ktos czy tak mozna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lisekexeter napisał:

Elo robie swap ASN na 1.8t awt w asn jest webasto termo top c pionowo,zamiast niego musi byc IC jedyne miejsce teraz na nie to pod zbiorniczkiem wyrownawczym,tyle ze musi byc poziomo,wie ktos czy tak mozna?

w 1.8T normalnie wchodzi pionowe webasto. IC mocuje się właśnie do pieca, w pionowym piecu są specjalne uchwyty na IC. Należy też wymienić zbiornik płynu spryskiwaczy na taki pod webasto. Przeczytaj dokładnie 1-wszego posta - tam jest pokazany montaż w 1.8T

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

jestem na końcowym etapie zbierania gratów do webasto do b6 1.8 T.Brakuje mi sterowania webastem i wątku wyczytałem że jest coś cztery rodzaje tych sterowników.

Dla mnie są dwie opcje z literką A  lub B i mam pytanie który mam szukać ten podstawowy  czy ten bardziej rozbudowany.Posiadam RNS-E leda i czy z tego rozbudowanego będą jakieś kożyści i czy jest sens takiego pakować czy lepiej podstawowy.

Wygląda to następująco:

8E0 919 721 - navi

8E0 919 721 A - kontrola ciśnienia w oponach, ogrzewanie i wentylacja postojowa

8E0 919 721 B - navi, kontrola ciśniena w oponach, ogrzewanie i wentylacja postojowa

8E0 919 721 C - telematic

8E0 919 721 D - navi, telematic

8E0 919 721 E - telematic, kontrola ciśnienia w oponach, ogrzewanie i wentylacja postojowa

8E0 919 721 F - navi, telematic, kontrola ciśnienia w oponach, ogrzewanie i wentylacja postojowa

Mam jeszcze drugi problem ponieważ w miejscu sterownika mam zamontowany przycisk STAR ENERGI i nie ma miejsca na ten panel.Może ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać :wink:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez aker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w ten bardziej rozbudowany, dużej różnicy cenowej nie ma a auto zyskuje na wyposażeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,zapytam jakie masz radio bo to sterowanie navi było do zwykłego rns-a pytam bo czy przy rns-e będzie to funkcjonowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą tego panelu i tak nie da się sterować RNS-E więc nie ma sensu go zakładać jak w aucie jest RNS-E. Tym panelem steruje się navi która jest w zegarach i tylko z taką navi działa ten panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację:hi: rzeczywiście nie ma sensu zakładać sterowania z literką B bardziej rozbudowanego jak nie będzie działać,Szukam z literką A 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba troszkę za mało przestudiowałem RNS-e, a powiedzcie mi... mając RNSE LED i kolorowy licznik, a panel sterowania mogący sterować navi to na liczniku będziemy mieli informacje z navi od RNSE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pytałem chyba o to samo i kolega Kdawid wyżej podał informację na ten temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubaja11 napisał:

To chyba troszkę za mało przestudiowałem RNS-e, a powiedzcie mi... mając RNSE LED i kolorowy licznik, a panel sterowania mogący sterować navi to na liczniku będziemy mieli informacje z navi od RNSE ?

na liczniku normalnie masz informacje z navi RNS-E i dalej je będziesz miał ale ten panel w tunelu środkowym nie steruje rns-e (żadną funkcją). Steruje tylko navi w zegarach (BNS). Ta navi ma czytnik w bagażniku i to do sterowania tą i tylko tą nawigacją używane są przyciski navi na panel w tunelu środkowym. Oczywiście poz navi ten panel służy do sterowania webasto, ciśnieniem w oponach w B6 bo w B7 te funkcje są już sterowane z manetki przy kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz mam pytanko odnośnie Webasto, jest ktoś kto montował je w 2.0 TFSI ?? Jak wygląda wykaz części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam kolejne pytanie.

Będę montował pionowe webasto do B7 1.8T tylko chcę to zrobić na fabrycznych częściach (łącznie z przewodami płynu chłodzącego i paliwa), mam już prawie wszystkie tylko zastanawia mnie rurka paliwowa. Mam już ta długą metalową która idzie pod podłogą i zastanawiam się którędy ona dokładnie idzie? Pewnie jak zdemontuje osłony podłogi to zobaczę jak będzie pasowała ale bardziej interesuje mnie ta część która idzie z przodu auta w okolicy nadkola i pieca? Moim zdaniem ten metalowy wąż skończy się gdzieś za przednim lewym nadkolem a gumowa rurka która idzie do pieca jest za krótka żeby tam dostać. Ma ktoś może wiedze jak fabrycznie położony jest ten przewód paliwowy w okolicach lewego przedniego koła i pieca? Przewód fabrycznie idzie tylko we wnęce koła czy wchodzi do komory silnika na podłużnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2017 o 11:01, Bromchit napisał:

Gdybym nie był to bym o tym nie pisał. Montowałem u siebie webasto i uchwytów nie wymieniałem. 

No jednak trzeba wymieniać uchwyty pod fabryczną rurkę paliwową w 1.8T. Zarówno w b6 jak i w B7 uchwyt pod podłogą który trzyma rurki hamulcowe nie ma miejsca na 3 rurkę paliwową do webasto. Trzeba wymienić 4 uchwyty pod podłogą po lewej stronie te pod webasto maja nr8D0201449R koszt około 15zł/szt w ASO .
Uchwyty w przednim lewym nadkolu i z tyłu nad tłumikiem i zbiornikiem paliwa mają miejsce na przewód paliwa webasto a te 4 pod podłogą wzdłuż lewego progu trzeba wymienić jeżeli ktoś chce montować fabryczną metalową rurkę paliwa.

Sprawdziłem  to w b7 MY2007 i B6 MY2002

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widocznie miałem bonusa, bo miałem miejsce we wszystkich uchwytach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakładam webasto tak jak ma być fabrycznie i w mojej b6 1.8T też muszę wymienić 4 uchwyty pod dodatkową rurkę pod webasto bo jest na dwie rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kolejne pytanko.

Zamontowałem w moim B7 BFB pionowe webasto. Wszystko zamontowane tak jak w fabryce i fajnie działa. Mam tylko problem z ułożeniem rury wydechowej z pieca. Otóż nie mogę jej ustawić tak żeby niczego nie dotykała. Teraz idzie bardzo blisko plastikowego nadkola i nadkole oczywiście strasznie się nagrzewa. Czy do wydechu powinien być jakiś dodatkowy uchwyt? Czy jest on mocowany tylko przy piecu i do osłony pod silnikiem? Wiem że ona jest elastyczna i można ja trochę dogiąć ale nie mam pomysłu jak ją ułożyć żeby niczego nie dotykała?
Ma ktoś może fotki jak jest ustawiona ta rura?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie które webasto w b7 1.8t będzie lepsze poziome czy pionowe ?? Chodzi mi żeby to ładnie pasowało bez zbędnej rzeźby

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zakładać ori.to według mnie pionowe.Zakładam u siebie na ori. gratach włącznie z przewodem paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega aker.
W B7 1.8T BFB fabrycznie były montowane pionowe piece  w nadkole. Widziałem kilka B7 1.8T z fabrycznym webasto i zawsze był to pionowy piec
Ja ostatnio właśnie taki dołożyłem do siebie, cały zestaw fabryczny (przewody paliwowe, węże płynu chłodzącego), wszystko jak z fabryki, nawet naklejka na wlew paliwa z informacją żeby nie tankować auta jak pracuje webasto :)
wszystko pasuje  idealnie (ale roboty trochę jest) i części ciężko znaleźć zwłaszcza węże płynu chłodzącego fabryczne, (mi się nie udało i kupiłem nowe w ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...