Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] System EDS


jarecki36

Rekomendowane odpowiedzi

też nie mam w kodach... więc pewnie nie ma...

mozna to łatwo sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... jedno koło na lód i pędzel :naughty:

jest inna metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie Vag :polew: :polew: :polew:

najlepiej wjechac na jakąś ośniezoną górkę, zatrzymac sie i ostro w gaz (start ze sprzęgła)

po 2 sekundach wcisnąc hamulec, jeżeli bedzie pulsowal jak przy hamowaniu znakiem tego w aucie jest EDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dziś przekonałem, że działa mój EDS w 100%. Na parkingu nikt nawet łopaty śniegu nie wyrzucił od początku zimy. No i parkowało na nim tylko moje audi i vectra oraz kilka autek czekających cierpliwie do wiosny :gwizdanie:. No i quattro dziś prawie przestało sie spisywac bo zawiesiłem sie na prawie całej podłodze i w żaden sposób nie szło tego sforsować. Na bujanego jakoś poszło. Na jedynce dawał silnik radę jak obroty miałem około 2-3tyś to załączał sie EDS i odpuszczałem delikatnie gaz i powoli na bujanego kołysał sie po kawałku. Jak wkładałem dwójkę to około 2-3tyś obr koła zaczynały sie kręcić po czym system shamowywał je i musiałem wysrzęglac bo by zgasł. Jak sie wydostałem z opresji to wysiadłem z samochodu i z tarcz unosił sie dymek i para wodna z roztopionego śniegu oraz subtelny smrodek (i nie pochodził ze sprzęgła).

A ja jeszcze chciałem zawiechę obniżać jak na -20 ledwo daję radę :wallbash:. Vectra też ma -20 ale ma węższe opony ale na -30 kilka razy nieźle się nią powiesiłem :wallbash: Kochana Polska :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde ostra ta zima, dzis widzialem nawet forestera jak wisial chyba podloga i nie mogl sie ruszyc.

fakt ze krecily sie wszystkie kola.. fajnie to wyglada jak rowno sie kreca wszystkie. ale nawet to bylo malo .. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wydostałem z opresji to wysiadłem z samochodu i z tarcz unosił sie dymek i para wodna z roztopionego śniegu oraz subtelny smrodek (i nie pochodził ze sprzęgła).

walilo moze taka stechlizną ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wydostałem z opresji to wysiadłem z samochodu i z tarcz unosił sie dymek i para wodna z roztopionego śniegu oraz subtelny smrodek (i nie pochodził ze sprzęgła).

walilo moze taka stechlizną ??

Tak taką starością jakby ktoś kalosza w piecu palił, ale to chyba od śmiegu, który sie topił i nie był za czysty. Dymek i zapach nie był duszący i żrący jak z klasycznie palonego sprzęgła/klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wydostałem z opresji to wysiadłem z samochodu i z tarcz unosił sie dymek i para wodna z roztopionego śniegu oraz subtelny smrodek (i nie pochodził ze sprzęgła).

walilo moze taka stechlizną ??

Tak taką starością jakby ktoś kalosza w piecu palił, ale to chyba od śmiegu, który sie topił i nie był za czysty. Dymek i zapach nie był duszący i żrący jak z klasycznie palonego sprzęgła/klocków.

tez to mialem przy wyjedzie z parkingowych zasp , najgorsze jest to ze walilo tez w kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprzęgło, nie klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moja Audiczka 1,8 T quattro z 95 roku tez może miec EDS? na sterowniku pod tylną kanapa jest napisane ABS/EDS. Ostatnio miałem podniesiony przód odpaliłem auto wrzucilem jedynke i puscilme sprzegło przednie koła sie kreciły kilka sekund a pozniej słychac było działania pompy ABSu i koła były przyhamowywane. czy to swiadczy o tym ze mam EDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynać nowego wątku dlatego odświeżam temat. Zastanawiam sie czy posiadam u siebie EDS. Nie spotkałem sie jak narazie sytuacją żeby np jedno kolo było na lodzie a drugie na asfalcie ale przy gwałtowniejszym ruszaniu słychać chyba pompe abs-u (jakby jakis silniczek). W ETCE znalazłem kod 1AT-ABS,EDS,ESP lecz u mnie nie ma w wyposażeniu takiego kodu. Sprawdzałem też u kolegi który ma 2.5TDI Q 180KM 2004r i tez brak takiego kodu. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1AT: electronic stabilization program

1AH: electronic differential lock (EDL)

Daj zdjęcie wlepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1AT: electronic stabilization program

1AH: electronic differential lock (EDL)

Daj zdjęcie wlepy.

Te kody są z B5 i jeszcze jest 1AJ-ABS i ASR

Tych poprzednich nie mam ja ani kolega z Q na wlepce ani po rokodowaniu VIN a przecież ESP mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj nr sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 chyba wszystkie mają EDS ponieważ występuja tylko 3 rodzaje sterowników ABS

8E0 614 517 L - napęd przód, M-quattro 4,6cyl i R-quattro 8cyl. Tak mam w ETCE

Zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci jutro zajrze w swoja wlepke.

Moze jednak nie kazde B6 ma EDS i tylko te z EDS'em maja charakterystyczne "przeskakiwanie" napedu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...