Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Skrzypienie i piszczenie przy skręcaniu i uginaniu koła


yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

w tamtym roku u mnie też zaczeło skrzypieć.kolega mechanior stwierdził dolny wachacz.wiertełkiem 1 zrobił małą dziurkie gdzies koło gumy ioliwiarką wpuscił smar po czym dziure zalepił silikonem.i wszystko było git przeszło pół roku tak jezdze.zadnych luzów na wachachach niemam poprostu nie ma smarowania i dlatego skrzypi. .dopiero 2 dni temu zaczeło znowu skrzypieć.wiadomo było mokro to nie słychac.teraz wiosna przyszła i suecho sie zrobiło.byłem na diagnostyce i zadnych luzów nadal niema.pojade w tygodniu do koleżki niech ten sam zabieg przeprowadzi co w tamtym roku bo poco wymieniać jak wachacz jest dobry.pozdro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku u mnie też zaczeło skrzypieć.kolega mechanior stwierdził dolny wahacz.wiertełkiem 1 zrobił małą dziurkie gdzies koło gumy ioliwiarką wpuscił smar po czym dziure zalepił silikonem.i wszystko było git przeszło pół roku tak jezdze.zadnych luzów na wachachach niemam poprostu nie ma smarowania i dlatego skrzypi. .dopiero 2 dni temu zaczeło znowu skrzypieć.wiadomo było mokro to nie słychac.teraz wiosna przyszła i suecho sie zrobiło.byłem na diagnostyce i zadnych luzów nadal niema.pojade w tygodniu do koleżki niech ten sam zabieg przeprowadzi co w tamtym roku bo poco wymieniać jak wahacz jest dobry.pozdro :evil:

ale bzdury, skoro piszczy wiercisz dziurę w wahaczu :shocked: i wstrzykujesz tam jakiś olej to jak możesz napisać, że po co wymieniać skoro jest dobry :wallbash:

co za fuszera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą ,ze skrzypienie słychać podczas skrętu i na dziurach a u mnie taki objaw jest podczas hamowania i ruszania nawet słychać jak coś trzeszczy gdy powoli kulam się na luzie - przy wyższych predkościach i przy skrecaniu cisza.

Nie wiem w czym problem ale wczesniej tego nie było - tylko teraz jak się ociepliło.

Popsikałem dzisiaj WD-40 wszystko co się dało i nie wiem czy coś z tego będzie sprawdze dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem kilka razy co może być powodem skrzypienia podczas przejeżdżania przez progi, ruszania czy też hamowania. Zawieszenie ok a winą jest strasznie głośno chodzące cięgno od czujnika położenia xenonów. Jest on w przednim lewym kole od strony maski. Może moja rada się przyda bo mnie to już dobijało a najwięcej skrzypiało zaraz po myciu auta. Rozkręciłem, nasmarowałem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze może być krzywy amor kumpel miał właśnie taki objaw, skrzypiało i okazało się, że amorek był skrzywiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok temat wraca hehe.

Wiec tak, wtedy mi skrzypialo piszczalo przy skrecaniu glownie w miejscu i przy uginaniu prawego kola. Dzialo sie to tylko jak mocno temperatura spadla w zimie i po pewnym czasie minelo.

W miedzy czasie wyminilem caly komplet wahaczy, oslony przegubów.

Dzis zrobilo sie cieplo i o dziwo znow to samo w tym samym kole. Jak stoje autem albo bardzo wolne jade i krece kierownica w prawym kole cos piszczy, trzeszczy i jak uginam koło to jest tak samo. Coz to moze byc wahacze zrobione, oslony przegubu tez.

Czy przy kreceniu kierownica i uginaniu moze tak trzeszczec nie wiem amortyzator czy moze przegub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja miałem takie objawy to padł mi banan (wahacz) pierw piszczenie potem stukanie.... :hi:

kolego yahoo jakie założyłeś wachacze?? producent itp itd i czy były założone zgodnie ze sztuką :)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie przejechałem niecałe 10 tysięcy na jednym z tańszych zestawów wahaczy z Allegro i jest cisza. Zawieszenie pracuje idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to "zaleta" naszych pojazdow. :thumbdown:jezdze swoim dwa lata.sam sprowadzalem. rok bylo idealnie.w pare miesiecy temu zaczelo sie :>.skrzypienie,trzeszczenie itp,itp. kupilem wloska podrobke za 580+ 150 wymiana(kumpel). na razie 5msc spokoj. nie chce przechwalic ale bajka.to przez dwa lata jedyny powzny wydatek. teraz chyba czuje ze bedzie do wymiany magiel!! plyn mi sp***rza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz chyba czuje ze bedzie do wymiany magiel!! plyn mi sp***rza

zawsze coś, za dobrze nie może być - skądś to znam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja miałem takie objawy to padł mi banan (wahacz) pierw piszczenie potem stukanie.... :hi:

kolego yahoo jakie założyłeś wahacze?? producent itp itd i czy były założone zgodnie ze sztuką :)??

Zalozony zestaw Febi z 3 tys km temu.

Dzis auto na przegladzie i wszystko wyglada ok. Zadnych luzow. Poza tym bylo to przed wymiana zawieszenia. Nie wiem coz to moze byc. Dzisiaj juz spokoj, wczoraj jak sie goraco zrobilo to caly dzien piszczalo a wieczorem juz spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdzi poduszki silnika mianowicie otworz maske wejz motror i ruszaj nim i zoabcz czy nie bedzie piszczeć....bo też tak miałem swego czasu i okazało sie że przedni odbuj popisikwał,.... powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokoj, wczoraj jak sie goraco zrobilo to caly dzien piszczalo a wieczorem juz spokoj

U mnie mam to samo.trzeszczy.Rano jak był zimny cisza,jak sie rozgrzał to padaczka :kwasny:Rece opadaja.[br]Dopisany: 10 Lipiec 2010, 11:54_________________________________________________Witam.Dzisiaj podjechałem do mechanika wziął wstrzyknąl troche oliwy w gorny wachacz pod gume i spokój od tej pory :shocked wachacze Febi wymieniane pół roku temu moąe zrobiłem z12tys km.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet po wymianie wahaczy był taki odgłos aż w końcu wziąłem lewarek, podnosiłem i odpuszczałem w głową w nadkolu aby zobaczyć gdzie jest źródło tego dźwięku. Okazało się, że to czujnik pozycji xenonów. Najgorsze, że nowy jest strasznie drogi a ten jak tylko pojadę przez nierówność albo przez prób to strasznie jest głośny. Ma ktoś jakiś pomysł jak go uciszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...