Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Skrzypienie i piszczenie przy skręcaniu i uginaniu koła


yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

umnie bylo to samo na dolnym wachaczu zrobilem dziurke w oslonie gumowej przy kole i psiknelem srodek o nazwie SB 35 Srodek na bazie teflonu i narazie jest ok . WD 40 nienadaje sie do takich zeczy bo on wysusza Jak zrobi sie cieplo to bede musial wymienic dwa dolne banan ma luz iten skrzypiacy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszczyknolem troche oleju w te gumki pomoglo na 10km , a potem znowu zaczelo skrzypiec chyba trzeba wymienic caly komplet wachaczy i bedzie cisza :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też miałem taki problem i najlepiej wstrzyknąć jakiś przepracowany olej i bedzie ok. ja kupiłem nowy wachacz i po jakimś czasie zaczął skrzypieć. jeżdże na tym wachaczu dwa lata i jest spokój. a wd 40 nie wstrzykuj bo on wysycha i dlatego zaczyna piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam was.

Ja mam to samo, skrzypi mi z prawej strony przy skręcaniu i na nierównościach... :kwasny:

Ide do apteki po strzykawkę i igłę i coś będę próbował smarować.. jak nie pomoże to pewnie wymienie wahacz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj smar w spreju taki do zawiasów, niby ma być penetrujący i igłę, odkręciłem kolo i wstrzyknąłem we wszystkie gumy, pomogło ale nie całkowicie.. bo skrzypi dalej.. ciężko zlokalizować skąd się ten dźwięk wydobywa, jak dla mnie najbardziej prawdopodobny jest to wahacz ten na którym mocowany jest amortyzator i piszczy guma w wahaczu do której jest przykręcony amorek, najprawdopodobniej w sobote wymienię ten wahacz- mam nadzieje ze pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co wy, aż wstyd było podjeżdżać pod robotę :)

skrzypienie ustało po wymianie kompletu wahaczy. Założyłem zestaw z tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item934796888_wahacze_kpl_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_skoda.html

W tej chwili zawieszenie pracuje pięknie, bardzo ładnie wybiera nierówności. Nie ma mowy o żadnym skrzypieniu czy trzeszczeniu. Przejechałem raptem 1000km, zobaczymy na jak długo będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co wy, aż wstyd było podjeżdżać pod robotę :)

skrzypienie ustało po wymianie kompletu wahaczy. Założyłem zestaw z tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item934796888_wahacze_kpl_audi_a4_a6_vw_passat_b5_b6_skoda.html

W tej chwili zawieszenie pracuje pięknie, bardzo ładnie wybiera nierówności. Nie ma mowy o żadnym skrzypieniu czy trzeszczeniu. Przejechałem raptem 1000km, zobaczymy na jak długo będzie spokój.

I to jest jedyna najlepsza opcja , wymiana na nowy komplet :wink4: bo latanie ze szczykawka co jakis czas jest krutko trwalym zabiegiem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj pisałem o tym osobny temat tylko został wyrzucony do kosza przez moda, spoko rozumiem powielanie tematów. W moim przypadku skrzypienie podczas jazdy i skręcaniu kierownicą dochodziło z gumy na stabilizatorze, psiknąłem tam WD40 i jest cisza. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psiknąłem tam WD40 i jest cisza. Pozdro!

niestety obawiam się że do czasu :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma wizytkę u mechanika jutro więc niedługo dam znać co było przyczyną ,podejrzewam gumę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kilku dni cisza, nic nie skrzypi , guma łącząca wahacz z amortyzatorem trzeszczała najbardziej, strzykawa z olejem w odpowiednie miejsce i spokój ;)

Doraźnie polecam, ale trzeszczenie jest oznaką zużycia więc trzeba mieć na uwadze że niedługo zaczną się luzy i pukanie czyli wymiana elementów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc panowie ja już jestem po zabiegu pisków brak koszt 530 zł, jestem po wymianie wahacza dolny tylny prawy( banan :banan:)plus do tego końcówka drążka i cisza w końcu aż miło w zakręty wchodzić powolutku bez żadnego skrzypienia.Wahacz i końcówka firmy FEBI :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA dziś byłem na stacji diagnostycznej.. u mnie skrzypi z prawej strony na dole prosty wahacz.. jutro jadę do firmy narzeczonej i będę reanimował wahacz:) nie mam żadnych luzów więc na razie doraźnie postaram się wyeliminować skrzypienie:)

Dam znać czy pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozebralem zawieszenie i wyglada na to ze skrzypi amortyzator . Podczas wysowania sie amortyzatora normalnie szkrzypi :chytry: chyba ten uszczelniacz co uszczelnia tloczysko jest juz do d*py poprostu zbutwialy i tloczysko trzeszczy . Dodam ze w lecie zakladalem nowiusienki zawias gwintowany TA-Technik ktorego nie polecam :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzypienie wyeliminowane. Winowajcą okazał się wahacz prosty po prawej stronie na dole.. po wyjęciu i przesmarowaniu dostał sporych luzów i stwierdziłem że nie będę go zakładał, założony został Oryginał, dodatkowo wymieniłem cinenblok na wahaczu bananie bo już miał spore luzy, teraz to aż chce się jeździć :D

Z pozostałych wahaczy pościągałem gumy ochronne przemyłem wd40 i zapuściłem smar penetrujący i na koniec smar do łożysk, teraz pięknie całe zawieszenie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się temat rozwinął :)

Co do mnie to wymieniłem calutki komplet zawieszenia na FEBI i problem zniknął. Strzykawki nie mają sensu, skoro skrzypi to znaczy, że coś w zawieszeniu do zrobienia i najlepiej to zrobić.

Aha no i powiem, że jak się cieplej zrobiło to praktycznie piszczenie ustało. Natomiast po wymianie zawiechy auto śmiga bez pisków i stuków.

Zatem w moim przypadku to były wahacze, nie żadne sprężyny czy amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...