Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Jakie wtryski do ahh .przed wizytą u Rogala?


czaja77

Rekomendowane odpowiedzi

:)

witam wiem że jest sporo podobnych tematów ale nie doczytałem z nich nic konkretnego.

Na początku maja wybieram się do Rogala ,i teraz mam mętlik w głowie jakie wtryski wsadzić do mojego silnika :wallbash:

wiem że najlepsze były by 216 teraz pytanie jakiej konkretnej firmy jak nie boscha?/wiadomo koszta są spore/jakie mają mieć oznaczenia?

czy wsadzić inne od 110?mam tanie dojście do używek sprawdzanych przez pompiarza ,jakie inne kupić jak nie 216 ?prosił bym o oznaczenia .

i ile takie wtryski od 110km mogą mi dać na moim silniku km?

Proszę Moderatorów o nie usuwanie tego wątku :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie 216-tki to

110 KM od ASV (Golf/A3) będą najlepsze bo mają ciśnienie 220 mbar[br]Dopisany: 21 Luty 2010, 22:08_________________________________________________

i ile takie wtryski od 110km mogą mi dać na moim silniku km?

ja na wtryskach od AHF/AFN + FMIC na seryjnej turbinie miałem 158 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa 11 z AHH aż się prosi o 216 ;) Jak nie masz gotowych to weź komplet korpusów, możliwie najmłodszych z silnika ALH (220/300) i zamontuj na nich zestawy naprawcze (końcówka + nowy popychacz) 216 z VW T4 Multivan 150 KM. Bardzo ważne jest perfekcyjne wyegulowanie dwóch ciśnień.

Jedyny znany mi pompiarz, który potrafi to robić i robi bardzo dobrze to Bogdan Podkowiński z Nadarzyna. O końcówki 216 pytajcie kolegę Godski z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan z Nadarzyna przestawi każde wtryski na 220/300, nawet te co były seryjnie z niższym ciśnieniem. Chodziło mi to, że ALH mogą być nawet z 2004 r. czyli mają mniej zjechane korpusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

a nie jest tak, że korpusy nie mają tu wielkiego znaczenia?

wiem ze jest to koszt ok 1000a nawet i lepiej,końcówki ,ustawienie ,ewentualnie gotowe zestawy

a jakie konkretnie inne np od 110 zapodać? bo mogę kupić taki komplecik za ok 150,200 zł sprawdzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

a nie jest tak, że korpusy nie mają tu wielkiego znaczenia?

wiem ze jest to koszt ok 1000a nawet i lepiej,końcówki ,ustawienie ,ewentualnie gotowe zestawy

a jakie konkretnie inne np od 110 zapodać? bo mogę kupić taki komplecik za ok 150,200 zł sprawdzony :)

napisałem Ci wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już prawie wszystko wiem.

kolega zaproponował mi wtryski ASV za ok 200zł teraz pytanie czy wkładać je teraz czy czekać ,i zamontować je przed samym programem u Rogala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz, poczujesz różnicę od razu ~ 130 koni

pasują bez żadnej przeróbki?

czy coś jeszcze poustawiać vagiem? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasują p&p

nic nie trzeba ustawiać

tylko podkładki miedziane zmień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasują p&p

nic nie trzeba ustawiać

tylko podkładki miedziane zmień

:good: jak dobrze pójdzie po niedzieli będą w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz, poczujesz różnicę od razu ~ 130 koni

Jestes tego pewien ze na koncowkach asv?? Przeciez tam jest dziura 205. Na 216 podejrzewam ze taki wynik jest mozliwy. Ja zakladam 216 wiec sie porowna u Rogala co bedzie z tego :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz, poczujesz różnicę od razu ~ 130 koni

Jestes tego pewien ze na koncowkach asv?? Przeciez tam jest dziura 205. Na 216 podejrzewam ze taki wynik jest mozliwy. Ja zakladam 216 wiec sie porowna u Rogala co bedzie z tego :kox:

tak, było już o tym

nawet na końcówkach AHF/AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już prawie wszystko wiem.

kolega zaproponował mi wtryski ASV za ok 200zł teraz pytanie czy wkładać je teraz czy czekać ,i zamontować je przed samym programem u Rogala?

ja bym takie okazyjne wtryski sprawdził u Bogdana przed założeniem...

200 PLN to mała kasa ale jak bedą sikać ropą to mozesz sobie zrobić kuku na pompie 11

z mojego doświadczenia (zrobionych około 200 kompletów wtrysków) wynika że oprócz tego że stare wtryski są moze czasem bardzioej zardzewiałe, nie ma znaczenia jesli zakładasz zestawy naprawcze boscha i robisz to w Nadarzynie :)

powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

wtrysków od ASV nie udało mi się załatwić niestety........

co powiecie o takiej końcówce ?

http://www.allegro.pl/item936119862_koncowki_wtrysku_seven_vw_t4_216_tki_tuning_tdi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/nowe_ceny_koncowki_wtryskiwaczy_216_230_oraz_do_pd_boschfratelli_bosio-t95381.0.html[br]Dopisany: 09 Marzec 2010, 22:26_________________________________________________Bosio bedą lepsze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem

ale co to za firma????

216 Fratelli te mam po 130 za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiem

ale co to za firma????

216 Fratelli te mam po 130 za sztukę

włoska

gdzieś widziałem zdjęcia pod mikroskopem jak są wykonane, i były nawet lepsze od boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...