Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Jakie wtryski do ahh .przed wizytą u Rogala?


czaja77

Rekomendowane odpowiedzi

jutro będę wiedział czy mi to gość zestroi z moimi korpusami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: trochę czasu upłynęło ale ...

kupiłem wtryski od ASV sprawdziłem u pompiarza nie leją i trzymają ciśnienie :)

wtryski zamontowane w aucie ,silnik teraz lepiej chodzi i zbiera się, tyle że kopci jak stary ;(

do Mistrza Rogala wybieram się w maju, co i jak zrobić by do tego czasu auto mniej kopciło?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski zamontowane w aucie ,silnik teraz lepiej chodzi i zbiera się, tyle że kopci jak stary ;(

do Mistrza Rogala wybieram się w maju, co i jak zrobić by do tego czasu auto mniej kopciło?

delikatnie operowac pedalem gazu ... to jedyna rada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po założeniu wtrysków 216 AHH też kopcił, troszke efekt ten zmnijszył FMIC i kolektor ssacy od AWX,

trzeba softa zrobić aby nie puszczał bąków :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że odgrzewam, ale nie chciałem zakładać nowego tematu...

Witam, chciałbym założyć u siebie wtryski 216-stki, potem wgrać program u Rogala i teraz mam z tym parę pytań...

1. Czy w ogóle w AHU można coś takiego zrobić?

2. Czy możecie polecić jakieś konkretne wtryski do mojego silnika? przeczytałem sporo tematów dotyczących wtrysków i już teraz sam nie wiem-nie znam się na tym za bardzo i dlatego proszę o pomoc

3. Gdzie je później założyć? Bogdan Podkowiński z Nadarzyna? Macie do niego jakiś kontakt? Polecacie Go? U siebie w okolicy nie znam nikogo takiego, a do Nadarzyna mam ok. 130km ale jeśli jest naprawdę dobry to wolałbym podjechać do niego i mieć to zrobione dobrze

4. Czy można długo jeździć na zmienionych wtryskach bez programu?

5. Czy powinienem przed tym wszystkim wyciąć katalizator, zaślepić EGR? Czy po programie i wymianie wtrysków będę mógł to zrobić bez problemu i poprawy mapy?

6. Czy seryjne sprzęgło, skrzynia itp. bez problemu będzie pracowało po tych modyfikacjach czy po jakimś czasie czeka mnie ''naprawa''?

Z góry dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy w jakie moce celujesz. Jak do 150Km wkladaja od AFNA 205 bo nie ma sensu 216. Ja za wtryski dalem 400zl kupilem od CCowboya z forum golfa. Sprawdzone u pompiarza i ustawione na cisnienie do mego auta (afna ma inne). Po zmianie wtryskow wyplulo 137Km. Auto puszczalo dymka ale tragedi nie bylo. Teraz mam 147KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 90tki tylko i wyłacznie 216ki, od AFNa nie wkładaj bo to nie ma sensu, po takim setupie na sofcie(AHU+216) powinno wyjsć ok 130km, w dziale z wykresami masz pare przykładów, o sprzęgło sie nie bój. Wtryski u Bogdana mozesz zrobic i załozyc, chociaż samo zalozenie to każdy mechanik ogarnie, bo to tylko przekładka, kata wytnij on tam średnio potrzebny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a przeczytales co napisalem. Mi w AHH plus wtryski od AFNA 137Km po programie 147KM. Na 216 bylo by to samo. Moze sreria mocniejsza. Tylko ze na wtryskach od afna mozna jezdzic na seri a 216 nie zalecaja bo za duzo kosksu jest.Kolega ma AHU wiec inna pompa ale wedlug mnie jak ktos nie chce przekraczac 150Km nie ma sensu 216. Tak samo powiedzial mi Rogal jak z nim gadalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co osoba to inna opinia :>

jeśli chodzi o moce to nic wielkiego nie chce robić, chcę tylko zmienić wtryski i wgrać program. tak jak mentryb mówisz okolice 150KM dla mnie są wystarczające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a przeczytales co napisalem. Mi w AHH plus wtryski od AFNA 137Km po programie 147KM. Na 216 bylo by to samo. Moze sreria mocniejsza. Tylko ze na wtryskach od afna mozna jezdzic na seri a 216 nie zalecaja bo za duzo kosksu jest.Kolega ma AHU wiec inna pompa ale wedlug mnie jak ktos nie chce przekraczac 150Km nie ma sensu 216. Tak samo powiedzial mi Rogal jak z nim gadalem

tak ale nie porównuj AHH do AHU :gwizdanie: bo jeden ma zmienną gemometrie(AHH), tam wkłądajac tylko 216ki masz moce po 150km(twój przypadek) zobacz na auto Sokolnh :gwizdanie: AHH+FMIC+216ki=15Xkm :gwizdanie: a w takim bidnym AHu jak wstawisz wtryski 205 z AFNa to jak bedzie ok120 to bedzie dobrze, poogladaj wykresy a zobaczysz dlaczego lepiej wstawic 216ki, ogólnie grzebanie w 90km(bez AHH) nie opłaca sie[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2010, 12:26_________________________________________________

co osoba to inna opinia :>

jeśli chodzi o moce to nic wielkiego nie chce robić, chcę tylko zmienić wtryski i wgrać program. tak jak mentryb mówisz okolice 150KM dla mnie są wystarczające

o takich to mozesz niestety pomażyc :confused4:

Mentryb twój AHH to nic innego jak zaduszony w serii małymi wtryskiwaczami AFN z bonusem w postaci pompki 11ki, dlatego masz takie moce po strojeniu, kręci sie na tych wtryskach jak AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiej mocy mogę się spodziewać po wymianie wtrysków i programie?

jak załozysz 205 to jak bedzie 120 to edzie dobrze, jak założysz 216ki to powinno być ok 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przykład AHU+205

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3e60da62ae57b860.html

AHU+216

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=20275.0;highlight=ahu

Noi jak byś grubo poszedł

AHU+turboAWX+FMIC+216ki

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=46221.0;highlight=ahu

Dlatego pisze ze nie warto dłubac bardzo 90km poniewaz AFN przy tym setupie moze mieć 16X km[br]Dopisany: 05 Wrzesień 2010, 12:35_________________________________________________

Tal ale cena za 216 to okolo 100zl a 205300-400 . Od tych cen odjac sume za stare wtryski okolo 200zl. Mnie nowe wtryski wyszly 200zl plus program 800zl

a to co juz kolega zdecyduje, u Ciebie po jakimkolwiek modzie będzie dosc znaczna różnica, a u kolegi Szymon to taki mały bonusik, dlatego ja bym był za wstawieniem 216ek , jak juz sie bawić :gwizdanie:, cena za końcówke Fratelli niedawno była w ok 150zł, tylko przy takim modzie nie masz co juz odsprzedac bo zostana ci same końcówki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ile funduszy ma kolega. Ja nie zamierzam przekraczac 150Km. Bo pozniej to koszta a przyrost mocy maly. Ja napisalem mu tansze rozwiazanie. Okolo 1000zl bo na 216 2000zl

tak ale jemu moze sie nie udać znaleść wtrysków za 200zł w dobrym stanie, samo sprawdzenie to 50zł a jak sie okaze że leja to co :decayed: najlepiej zrobi jak zadzwoni do Bogdana z Nadarzyna(ciezko sie dozwonic) i dopyta sie o ceny w przypadku 205 i 216 i wtedy zdecyduje, po zmianie wtrysków moze autem jeżdzic, cos tam odczuje róznice noi troche bedzie kopcił przcież nie musi odrazu robić softu, turba nie zaajebie osadem bo bez zmiennej geometrii ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...