Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Jaki łącznik do stabilizatora?


_Kuba_

Rekomendowane odpowiedzi

taktuś, jak sie nie myle to strzalka ma byc chyba do kierunku jazdy.

Ale niech sie wypowiedza Ci co na 100% sa pewni bo ja jeszcze tego nie wymienialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tuleja metalowa(widoczna na zdjęciu po prawej stronie ), łączy się z wahaczem, czy ze stabizatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taktuś, jak sie nie myle to strzalka ma byc chyba do kierunku jazdy.

Ale niech sie wypowiedza Ci co na 100% sa pewni bo ja jeszcze tego nie wymienialem.

Strzałka ma być w kierunku jazdy , daj numer tego łacznika to sie sprawdzi lewy ma inny numer jak prawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "lepsze" firmy robą dustrone stabilizatory a czasem widziałem "uniwersalne" ciekawe skąd się to bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "lepsze" firmy robą dustrone stabilizatory a czasem widziałem "uniwersalne" ciekawe skąd się to bierze?

dokladnie jest jak mowisz lemforder ma uniwersalne np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "lepsze" firmy robą dustrone stabilizatory a czasem widziałem "uniwersalne" ciekawe skąd się to bierze?

Z tego ze dziadowska firma ma tylko jedna maszyne która tłucze np tylko jeden wzór a oni to sprzedają jako uniwersalne L i P strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "lepsze" firmy robą dustrone stabilizatory a czasem widziałem "uniwersalne" ciekawe skąd się to bierze?

dokladnie jest jak mowisz lemforder ma uniwersalne np

Głupoty kolega mówi.

LEMFÖRDER akurat to górna półka (tu już można sie zastanawiać czy czasem oryginalu nie zakładać bo się cenią, wkońcu robią dla Audi)

katallog tutaj:

http://www.lemfoerder.com/?weiter=1

a tu masz z lewej

a tu masz z prawej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty kolega mówi.

kogo masz na mysli i co??bo nie rozumiem.osobiscie zakladalem lemfordera i sa uniwersalne tzn jednakowo grube z obydwoch stron :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostanio ( w piątek) wymienialem u siebie łączniki stabilizatora ... mialem standardowy objaw ze juz pora na wymiane ... przy wolnej jedzie po nierównej drodze z zawieszenia dochodzil odgłos "jakby ziemniaczek spadł na deseczke " ... :twisted:

i oto co sie ukazalo po zdemontowaniu starych łącznikow

kompletsz5.th.jpg

oryginalne z pierwszego montazu ... :shock:

wytrzymały 217 tys km ... z czego 18 tys po polskich drogach .... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]oryginalne z pierwszego montazu ... :shock:

wytrzymały 217 tys km ... z czego 18 tys po polskich drogach .... :evil:

To co moim pozostało .... 6 tyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]oryginalne z pierwszego montazu ... :shock:

wytrzymały 217 tys km ... z czego 18 tys po polskich drogach .... :evil:

To co moim pozostało .... 6 tyś ;)

oby nie ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wyciagnac stabilizator ?? odkrecilem 2 nakretki ,położyłem auto na klocek ,wyciagnelem dolna czesc stabilizatora ale gorna nie moze wejsc ,mam uciąć śrubę ?? no ale jak wlorze nowy stabilizator ??? a moze cos ściągnąć .prosze o szybka pomoc

a3bc3f3baf833c93m.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak wyciagnac stabilizator ?? odkrecilem 2 nakretki ,położyłem auto na klocek ,wyciagnelem dolna czesc stabilizatora ale gorna nie moze wejsc ,mam uciąć śrubę ?? no ale jak wlorze nowy stabilizator ??? a moze cos ściągnąć .prosze o szybka pomoc

a3bc3f3baf833c93m.jpeg

Po rozmowie przez GG wstawiam rys zawieszenia:

4b8fd278213d9dafm.gif

jak niemożesz wyjąć łącznika nr24 to ja zrobiłem to tak że odkręca się śrubę nr43 i zluzowuje się amortyzator nr41. robimy to na podniesionym samochodzie.

Wymieniamy łączniki po kolei nie naraz, bo może być problem z założeniem łącznika jak jest podniesiony tylko z jednej strony.

Pozdrawiam i życzę miłego odkręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za pomoc ,wszystko teraz pieknie i cicho chodzi :)) balem sie sciagnac amorka bo myslalem ze juz go tak latwo z powrotem nie wloze ,faktycznie 20 minut roboty jak sie wie jak sie do tego zabrac ;) dzieki :good: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie łączników :good:

Wymieniłem wszystkie wahacze więc przyszedł też czas na końcówki drążków i łączniki stabilizatorów.

Kupiłem u kolegi z forum i w komplecie były śruby. Pojechałem na wymianę drążków to przy okazji zmienili mi łączniki no i oczywiście ustawili zbieżność.

Dzisiaj ściągam koło i sie zestresowałem łącznik tzryma się twardo ale śruba na którą jest przykręcony do wahacza dolnego jest zakręcona tylko minimalnie, na końcu tak jakby była za krótka :wallbash: (jest jakby tylko złapana)za to ta druga niżej ma aż za dużo "luzu" i jeszcze wystaje z za nakrętki.

Czy mój "za***isty" mechanik pomylił łączniki i założył nie na tą stronę? Czy może śruby pomylił? Wydaje mi się że obie śruby były jednakowej długości :mysli:

Pomóżcie bo jutro to demontuje :wallbash:

Nikt nie wie co mojemu mechanikowi mogło się poyebać?[br]Dopisany: 11 Lipiec 2011, 21:26_________________________________________________Tak jak się spodziewałem, łączniki miałem założone odwrotnie prawy na lewą a lewy na prawą stronę, przejechałem tak jakiś 1 tys, km a różnica po przełożeniu na odpowiednie strony odczuwalna :shocked: już nie mam siły do tych mechaników z mojej okolicy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem u forumowego kolegi TOM77 łącznik stabilizatora Lem bez podania która strona i jest ok, więc są symetryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem u forumowego kolegi TOM77 łącznik stabilizatora Lem bez podania która strona i jest ok, więc są symetryczne :)

Może w Twoim audi z 2005 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://upload4.postimage.org/1643901/photo_hosting.html czy ten łącznik jest napewno lewy? Moim zdaniem jest to prawy łącznik. Jeśli dluzsza tuleia ma łączyć się ze stabilizatorem (który jest poniżej wąsacza) i montuje łącznik garbem do whacza tylnego to ten łącznik jest prawy. Porównajcie zdjęcia z tym łącznikiem. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=8812.0 zdjęcia z forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...